miroB12
17.03.11,11:59
dobrý deň chcem sa spýtať či je možne namiesto tej drevenej podpory čo je na obrázku č.1 použiť aj kovový uholník ako je na obrázku č.2 ak je to možne aké musí mať rozmery aby to udržalo.
alltracboy
17.03.11,11:07
ide o to co od toho chces. To je pasik na zavetrenie konstrukcie. ked chces drzat stlp na jednom mieste tak tam daj ten plech, ked chces aby ti to nepadlo na hlavu ked na to zboku niekto zatalci daj tam to drevo :D ono to zalezi aj od konstrukcie. pokial budes mat ten vrchny tram primontovany zavitovou tycou na nejaky betonovy stlp, tak v tom smere tam ten pasik byt nemusi. ale zasa zalezi na tom aku ma ten stlp pevnost, aka tazka strecha na tom bude atd. bez toho aby si dal komplet nakres co chces ti asi nikto neporadi.
miroB12
17.03.11,11:24
takto podobne by mal vizerať
http://www.altanok.eu/origin/P3040146pt.jpg
alltracboy
17.03.11,11:56
no je to len altanok cize ked sa ti to paci bez toho tak tak sprav, ale ja som robil pristresok s palenou strechou a bolo tam aj kratke zavetrenie a musel som tam natlct este metrove pasiky z dosiek, alebo sa to hybalo a mal som posit ze to pri velkom vetre padne
marleau
17.03.11,13:56
Nie je,pretože tzv. pazucha alebo drevená podpora je na to,aby zmenšovala vzdialenosť medzi podporami a tým zmenšovala priehyb vodorovného trámu.Čiže uholníkom to nedosiahneš.Takisto slúži na zavetrenie a na to je ten uholník prílíš malý.
pepa78
17.03.11,14:02
Keď pozerám ten obrázok tak som si všimol, že krokvy nejsu zarezané do "pomurnice" môžem to takto spraviť aj na malej murovanej prístavbe? S tým, že prístavba by mala pultovú strechu...
marleau
17.03.11,14:16
Sedlo je sedlo,je rozdiel,ak to drží na hrane a ak na ploche.No pri nízkom sklone a ľahkej krytine sa to dá,ale treba krokvy riadne prichytiť.