Simona11
17.03.11,19:13
Dobrý deň
chcem sa opýtať, že či je normálne že mám zlý pocit keď pomyslím na nejakú osobu na ktorej mi veľmi záleží. Akoby som vedela, že sa jej má niečo zlé stať, neviem síce čo presne ale napr. kamarátka mi povie že ide na nejakú akciu a ja cítim, že by tam nemala radšej ísť, alebo keď niečo by som mala urobiť. A keď to tej osobe poviem, tak mám pocit, že som to nemala robiť. NIekedy sa tých pocitov bojím a neviem čo mám robiť. Nie som bláznivá ani nič podobné.
arizona
17.03.11,18:20
danushka
17.03.11,18:21
Nie je to nič nenormálne. Svojim pocitom treba načúvať a nepodceňovať ich. Včera som mala celý deň zlý pocit, očakávala som nepríjemnosť a do večera sa nepríjemnosť vskutku prihodila. Párkrát sa mi v živote prihodilo to, že som stála pred nejakým rozhodnutím a moje vnútro mi hovorilo ,,nerob to", napriek tomu ma okolnosť prinútila vnútorne nechcené urobiť a časom som si povedala, že predsa som to vnútro mala počúvnuť. Od určitého času sa počúvam a kladiem dôraz na tieto pocity.

Ak máš pocit, že niekomu niečo hrozí a nevieš to definovať, minimálne mu povedz ,,len tak", nech si dáva pozor. Logicky si to nevysvetlíš, ale aj také sa stáva :).
Simona11
17.03.11,18:25
ďakujem :) ano viem stáva sa ale už sa ma všetci vypytujú, že prečo im stále hovorím, aby si na seba dávali pozor :)
buchač
17.03.11,18:26
je to normálne?

...JE...;)




...a ozaj ...kto je v dnešnej dobe normálny ...???...mňa nevynímajúc ...:rolleyes:
Stanislav 1975
17.03.11,18:33
...JE...;)




...a ozaj ...kto je v dnešnej dobe normálny ...???...mňa nevynímajúc ...:rolleyes:

Veru dneska už asi nikto nieje normálny, len mne sa občas stáva, že mám pocit, že všetci sú blbí a ja jediný som normálny...:D:D:D
Stanislav 1975
17.03.11,18:37
Nie je to nič nenormálne. Svojim pocitom treba načúvať a nepodceňovať ich. Včera som mala celý deň zlý pocit, očakávala som nepríjemnosť a do večera sa nepríjemnosť vskutku prihodila. Párkrát sa mi v živote prihodilo to, že som stála pred nejakým rozhodnutím a moje vnútro mi hovorilo ,,nerob to", napriek tomu ma okolnosť prinútila vnútorne nechcené urobiť a časom som si povedala, že predsa som to vnútro mala počúvnuť. Od určitého času sa počúvam a kladiem dôraz na tieto pocity.

Ak máš pocit, že niekomu niečo hrozí a nevieš to definovať, minimálne mu povedz ,,len tak", nech si dáva pozor. Logicky si to nevysvetlíš, ale aj také sa stáva :).

Ja si zasa nemyslím, že máš až takú pravdu- veru, síce opatrný treba byť, ale keď sa to preháňa a človek už radšej ani nevyjde z domu zo strachu,že sa mu niečo stane, tak sa just niečo stane...-lebo na to stále myslí...
buchač
17.03.11,18:40
Ja si zasa nemyslím, že máš až takú pravdu- veru, síce opatrný treba byť, ale keď sa to preháňa a človek už radšej ani nevyjde z domu zo strachu,že sa mu niečo stane, tak sa just niečo stane...-lebo na to stále myslí...

...hm ...stále na to myslím ;)

...ani ma nepreháňa ...:confused:

...a just nič ...:rolleyes::---:D
Stanislav 1975
17.03.11,18:41
...hm ...stále na to myslím ;)

...ani ma nepreháňa ...:confused:

...a just nič ...:rolleyes::---:D

vidíš a ja už stále na to nemyslím...;):D:D
ACCNT
17.03.11,18:55
podla mna to nie je normalne....ale ked ta to bavi, rob si co chces, len aby to moc neobtazovalo okolie.

sa cudujem ze ludi z vasej rodiny vobec pustas z bytu:
- co ak pojdu vytahom a on sa odtrhne?
- alebo pojdu po schodoch a sa smyknu?
- co ak ich pred vchodom zrazi auto?
- co ak ich po ceste prepadnu/unesu?
- co ak budu svedkom prepadnutia banky a zlodeji ho zastrelia?
- co ak ich zavali bankomat?
- co ak na nich spadne strecha?
- co ak ich trafi blesk, zavali strom, trafi lad z lietadla, trafi meteorit,....?
- preco ludia riskuju pri nebezpecnych sportoch, ked sa moze stat hocico?
- preco taliani riskuju v arenach s bykmi?
- preco piloti formul, astronauti,.... riskuju, ked len mala chyba ich moze stat zivot?

aj zdanlivo bezpecna situacia moze pod vplyvom kadejakych okolnosti dopadnut zle...zaoberat sa tym, ako to moze dopadnut zle a obtazovat ostatnych(z tvojho prispevku mam pocit ze pravidelne) nie je normalne.

niekto moze byt naopak privelky optimista-dufat ze sa nic nestane aj pri velkom riziku. najlepsie je byt niekde v strede so zdravym usudkom a normalnym rozumom, kedy si clovek uvedomuje adekvatnu mieru rizika a podla toho sa zariadi - kazdy hra sam za seba.

to ze mas obavy je normalne-ale odtial potial.

....videl som film(resp. to bol asi dokument) tajomstvo(originalny nazov: the secret)-odporucam kuknut alebo precitat recenziu.
v skratke bol o tom, ze ked budeme pozitivne mysliet na to co chceme, ono to pride.
da sa to aplikovat aj do tvojho pohladu o negativnom vnimani. co chces, to sa stane....ten dokument treba brat s nadsazkou, ale podla mna na tom mysleni daco bude- ved preco optimisticky pacienti maju vacsie sance na vyliecenie z tazkych chorob?

ps: predpokladam, ze mas vela volneho casu a nudis sa :)

a este jeden citat neviem odkial:

1. Dávaj si pozor na svoje myšlienky, lebo tie sa stanú Tvojimi pocitmi.
2. Dávaj si pozor na svoje pocity, lebo tie sa stanú činmi.
3. Dávaj si pozor na svoje činy, lebo sa stanú tvojím charakterom.
4. Tvoj charakter sa Ti stane osudom


...uvazujem nad tymto...kasli na to, aj tak si to iba nahovarame, fyzicke fakty neeistuju, takze je to jedno....ale aby sa ti ludia nevyhybali.

edit:
mate auto? chodite tankovat? nebojis sa pri tom?
www.drsnysvet.cz/vybuch-na-benzince/

a co chodniky? tam sa citis tiez bezpecne?
www.drsnysvet.cz/zkurvena-nehoda/
atd...
minule som tam videl video mladeho chalana, ktory isiel skocit s byciklom z 1 kopceka na druhy. obycajny skok, ktory nedopadol podla jeho predstav -zlomil si vaz....a predsa to predtym ako skocil nevyzeralo nebezpecne...

pozor: videa neotvarajte, ak nechcete vidiet reklamy na umele vaginy, vibratory, ako si predlzit penis,....
dalej su tam aj videa len pre velmi silne zaludky....keby ste mali nahodou nehodu(v cine, alebo japonsku alebo kde), pri ktorej by ste zomierali(alebo by bolo vase telo rozflakane na 200 metroch) urcite by vas nejaky japoncik natocil a mohli by ste sa tam vidiet.

..nikdy nevies, kedy ta nejaky dobrak sunda. niekto ma dlhsiu nit zivota, niekto kratsiu. pre vsetkych to ale skonci. raz to aj tak pride, takze naco sa tym zatazovat? ako keby tu neboli aj lepsie veci ako starosti o to, co sa moze stat.
Simona11
17.03.11,19:12
Možno si myslíš, že nie som normálna ale je to tvoj názor...a nie je to pravidelne...
osky
17.03.11,19:44
kazdy z nas ma ten tzv.siesty zmysel a to je prave ono.
hovori sa,ze intuicia ta nikdy nesklame.a je to tak.mam to overene.a rovnako aj pri rozhodovani sa pridrzam vzdy povodneho,prveho co ma napada.ked spekulujem a vymyslam vsetko inak a nove,ako by to bolo najlepsie,napriklad hoci len pri zariadovani domu,napokon aj tak zistim,ze to prve rozhodnutie bolo najlepsie,spravne....
jednoducho sa to neda vysvetlit.
v.v
17.03.11,19:45
S pocitami opatrne, pred tridsiatimi rokmi podobnými pocitami moja mama doslova obťažovala každého. Po lete nám ostal nevymaľovaný dom, mama celú zimu lamentovala, že ak sa niečo stane, bude hanba na celú dedinu, myslela na pohreb, aj keď každý v rodine bol zdravý.Morbídne? V jari náhle zomrel v robote otec a kým ho previezli, maliar nám prišiel vymaľovať izbu, v ktorej mal otec ležať. To viete, dedina. Ale ja som v duchu dlho mame nevedela odpustiť, že to privolala. Samozrejme, že aj ja sa už na to teraz pozerám inak. A mamu mám velmi rada! Takže úplne vážne, ako povedal ACCNT, aby sa nám ľudia nevyhýbali...
danushka
17.03.11,19:46
Ja si zasa nemyslím, že máš až takú pravdu- veru, síce opatrný treba byť, ale keď sa to preháňa a človek už radšej ani nevyjde z domu zo strachu,že sa mu niečo stane, tak sa just niečo stane...-lebo na to stále myslí...

No ale moja odpoveď bola veľmi všeobecná. Je rozdiel medzi občasným pocitom a obsesiou.
Pre zadávateľku doplním ešte jednu radu. Ak sú tieto pocity občasné, tak je to dar. Ak Ťa pocity obťažujú, prípadne obťažuješ svoje okolie, sú nad rámec normálnych pocitov, ktorých laťku máme každý inak nastavenú, treba to riešiť aj so psychológom.

Pozitívne myslenie a možnosť privolať niečo zlé, to už je iná debata.
ACCNT
17.03.11,20:04
nie, nemyslim si, ze si neni normalna.
je tazke definovat co je normalne(za to ze to robi vacsina/mensina, neznamena ze to je normalne).
napr. homosexualita nie je podla mna normalna, aj ked je vseobecne prijimana ako normalna.

ja som len chcel poukazat, ze je to zbytocne. a siesty zmysel, intuicia,... da sa to vedecky dokazat? neda. ked nieco zle dopadne, tak su to vycitky-a niekto to nazyva intuicia, 6 zmysel,....
ErinErin
17.03.11,20:05
Zlý pocit pri myšlienke na nejakú osobu môže byť normálny, možno keď je človek unavený alebo vystresovaný či zažil zlomy, životné tragédie, sa to dá pochopiť. Skús si odpočinúť, starať sa o seba i o druhých, myslieť pozitívne. Ak ťa problém neopustí a bude výrazný, môže to byť aj príznak duševnej choroby: Definitívne sa môže vyjadriť len lekár psychiater po vyšetrení.
http://www.livedoctor.cz/home/detail?id=12665
danushka
17.03.11,20:13
...hm ...stále na to myslím ;)

...ani ma nepreháňa ...:confused:

...a just nič ...:rolleyes::---:D

Juraj, tzn., že si zdravý :).
Koho by už z takejto obsesije preháňalo ? ;)
buchač
17.03.11,20:20
vidíš a ja už stále na to nemyslím...;):D:D

...veď to je to ...a si normálny ...???...či .....???;):rolleyes::---:D:---:D:---:D
Willmond
17.03.11,22:14
hlavne byť treba sám sebou....skús napríklad jógu to ti pomôže ...nemaj negatívne myšlienky ...a všetci sme svojím spôsobom blázni tak načo sa strachovať :-D
alabut
18.03.11,03:35
Zautoc na pocity matematikou. Neovplyvnuj osud a zapisuj si pocit a jeho vyhodnotenie. Bud zistis, ze su statisticky nevyznamne a zbytocne si vytvaras falosne domienky, alebo su statisticky vyznamne a vtedy ich treba skumat. :-)
Pachole
19.03.11,15:03
Máš špatný pocit, když pomyslíš na lidi, na kterých ti záleží - pocit, že se jim něco stane. Takže už bys neměla blízké lidi, na kterých ti záleží. Byla bys sama.

Na mě to dělá dojem, že tvoje podvědomí zachycuje náznaky, ze tito lidé se od tebe vzdalují, a ty panikaříš, že o tebe nestojí.

Nejsi možná schopna přiznat to ani sobě, takže si namlouváš, že ti je sebere nějaká špatná okolnost.
Možná dobře cítíš, že se od tebe odtahují, a podvědomě se jim chceš pomstít za to, že tě nechtějí - a představuješ si nějakou pohromu, která by jim ublížila za tebe. Jako pomsta, že tě nechtějí. A to máte za to...

Já vím, že tohle zní tvrdě, ale zkus si zahrát na svůj jedovatý protějšek a zkritizovat vztah těch lidí vůči tobě. Jako nějaká drbna - hele ten kluk o ni nestojí, ona už ho dusí svými výlevy lásky, kamarádce jde na nervy a kamarádka neví, jak zredukovat vzájemná setkání...

Není celý tvůj strach a rádoby předtuchy jen o tom, že jsi ve svých vztazích ta bezmocnější, závislejší, že prostě nechceš nebo neumíš být sama?
jorge01
30.03.11,18:32
Ahoj.
Môj návrh -začni pracovať a tie veci nechaj na osud,aj tak to neovplyvníš.