ROLETA
18.03.11,11:54
Dobrý den,
prosím Vás, prvýkrát robím Hlásenie za zamestnancov a mam takúto otázočku. Pri RZD, ktoré som urobila zamestnancom mi vysli preplatky na dani a aj zamestnanecké prémie. Zamestnanci ale chcú, aby im tieto peniazky poukázal danový úrad priamo na ich súkromné účty. /Po predchádzajúcich skúsenostiach/ Ako to ale urobim v hlaseni? kde sa to uvádza? alebo formou listu danovému úradu uvediem zoznam zamestnancov s výškou preplatkov a ZP aj s číslami účtov? To je mi ale nejaké cudné...
vie mi prosím niekto poradit???
Dakujem.
Stina
18.03.11,11:09
Do hlásenia dávaš údaje z prehľadov za jednotlivé Q.2010. Preplatky na dani ako aj zamestnaneckú prémiu budú mať vyplatené od zamestnávateľa. V Hlásení však budú figurovať až za rok 2011 , ktoré podáš v roku 2012 .
Paula
18.03.11,11:13
Zamestnanci by od DÚ dostali peniažky, keby si boli podali sami daňové priznanie. A dostali by ich najskôr cca 10.5.11.
ROLETA
18.03.11,11:22
Minulý rok im to robila iná pani účtovníčka a cez pásku im toto neslo. vsetkým zamestnancom vyplatil peniaze danový úrad, len neviem ako to urobila.
Hlásenia som si načítala, to mi sedí.
Paula
18.03.11,11:47
Minulý rok im to robila iná pani účtovníčka a cez pásku im toto neslo. vsetkým zamestnancom vyplatil peniaze danový úrad, len neviem ako to urobila.
Hlásenia som si načítala, to mi sedí.


Pravdepodobne pekne poprosili pani účtovníčku o výrobu ich vlastného DP a ona im vyhovela , alebo im len vystavila potvrdenie o príjme a snažili sa sami ;).

Už sme mimotemy
ROLETA
18.03.11,11:59
práveze preto tomu nejak nerozumiem, lebo vsetci zamestnanci majú podpísané žiadosti o vykonanie RZD a pani účtovníčka by si to určite fakturovala kedze si účtuje aj cestu na DÚ samostatne. a mam tu aj od nej vytlačené RZD pre každeho. :-((( vôbec neviem ....