earl
19.03.11,11:12
Dobrý deň, s priateľkou sme sa začali liečiť na ureaplazmu. Chcem sa spýtať, ak mi niekto vie poradiť, či je v tomto období možný sex s kondómom?
Vopred ďakujem za odpovede.
lujza.j
19.03.11,14:17
kaivorus
24.03.11,20:30
jednoduchšia cesta liečenia ureaplazmy je alternatívnou medicínou
ludmilla
25.03.11,10:20
Dobrý deň, s priateľkou sme sa začali liečiť na ureaplazmu. Chcem sa spýtať, ak mi niekto vie poradiť, či je v tomto období možný sex s kondómom?
Vopred ďakujem za odpovede.

Áno, práve len s kondómom.

Ureaplazma je patogén, ktorý môže byť súčasťou prirodzenej mikroflóry sliznice zdravého človeka, ak imunitný systém funguje dobre, zvyčajne sa nijako neprejaví, patria do rodiny mykoplaziem, sú to baktérie bez bunkových stien. Za normálnych okolností ich naša vlastná imunita drží v šachu, ak však príde k nejakej zmene napr. nápor stresu alebo oslabenie inou infekciou, vytvoria sa podmienky pre rast ureaplazmy, a prejavia sa aj klinickými príznakmi. Prenáša sa len vaginálnym pohlavným stykom.
ludmilla
25.03.11,10:26
http://ozene.zoznam.sk/cl/10164/254456/Ureaplazmy-a-mykoplazmy-sa-len-tak-lahko-nezbavite

Prečítala som si tento link, ale pravdu povediac ureaplazmy sa prenášajú sexuálnou cestou, keďže nemajú žiadnu pevnú bunkovú stenu mimo tela sú veľmi citlivé a prežitie v bazéne, saune a pod. je skôr nepredstaviteľné.
Ak sú ureaplazmy prítomné a človek nemá žiadne symptómy sú antibiotiká zbytočné, pretože ako som vyššie písala náš imunitný systém ich drží v šachu.