Laura1
29.12.05,08:40
Ahojte Poraďáci,
chcem Vás poprosiť o DOBRÝ recept na krehké syrové pagáčiky - posyspané strúhaným syrom.
Mala som vyskúšaný recept, aj do cesta išiel syr, aj navrch.- neviem ho nájsť.
Aký syr strúhate navrch - ktorý sa najlepšie rozpúšťa?
Ďakujem
Zita4
29.12.05,08:07
Naše obľúbené rýchle pagáčiky sú bryndzové:
25 dkg bryndze, 25 dkg masla alebo margarínu, 25 dkg polohrubej múky - zmiesiť, vykrajovať malé pagáčiky natrieť rozšľahaným vajíčkom a posypať strúhaným údeným syrom alebo sezamom. Sú rýchle a naozaj dobré.
Laura1
29.12.05,13:21
Ako vidím, nemáte recept, ja som obrátila všetko hore nohami a našla som ho. Prikladám:
400 g hladkej múky "špeciál"
250 g margarínu
150 g strúhaného tvrdého syra
2 žľtky
štipka papriky /sladkej aj štiplavej/
1 lyžička soli
Na potretie:
1 žľtok, 1 lyžica mlieka
Na ozdobu strúhaný syr alebo mandle,rasca,mak,sezam

Vypracujeme cesto, necháme ho odpočívať 1 hodinu, /dosku posypeme polohrubou múkou/ cesto vyvaľkáme na necelý 1 cm, vykrajujeme maličké pagáčiky, / môžu byť aj tyčinky,kolieska atď/.
Uložíme ich na suchý plech, Vrch potrieme žľtkom, posypeme soľou, strúhaným syrom.
Upečieme v predhriatej rúre.

Ja ich robím so syrom - ako pagáčiky.

Dobrú chuť!!
janasv
29.12.05,22:38
Pridavam ine slane pecivo - syreckove:
1 krabicka karicky /alebo pod./
1 smetol
30dkg vyber. muky /hladka/

Vypracovat na cesto a dat do chladnicky stuhnut. Potom vyvalkat natenko, vykrajovat kolieska..., potriet vajickom, posolit alebo porascovat, posezamovat, pomakovat.... Upiect na vymastenom plechu.
kukučka
30.12.05,15:45
Ahojte Poraďáci,
chcem Vás poprosiť o DOBRÝ recept na krehké syrové pagáčiky - posyspané strúhaným syrom.
Mala som vyskúšaný recept, aj do cesta išiel syr, aj navrch.- neviem ho nájsť.
Aký syr strúhate navrch - ktorý sa najlepšie rozpúšťa?
Ďakujem
Ja mám najradšej údený salámový syr, krásne vonia, ale stačí aj obyčajná tehla.
Cesto: spracujeme rovnaký diel hladkej múky, strúhaného syra a smetolu, trošku hustej kyslej smotany a soli, necháme odpočinúť. Vyvaľkáme 2 kusy trochu menšie ako plech. Nebabreme sa s vykrajovaním, preložíme na plech vyložený papierom, natrieme rozšľahaným vajíčkom a pokrájame zubatým radielkom, alebo kolieskom na pizu. Hrubo sypeme všetkým čo máme radi, výborné je aj ľanové semeno. Nezabudneme posoliť aj povrchu, pečieme v horúcej rúre.
Zita5
03.01.06,12:01
Naše obľúbené rýchle pagáčiky sú bryndzové:
25 dkg bryndze, 25 dkg masla alebo margarínu, 25 dkg polohrubej múky - zmiesiť, vykrajovať malé pagáčiky natrieť rozšľahaným vajíčkom a posypať strúhaným údeným syrom alebo sezamom. Sú rýchle a naozaj dobré.


Zita skúšala som , boli výborné .;)
Zita4
03.01.06,12:33
Zita skúšala som , boli výborné .;)
Som rada, že ti chutili. Všetko dobré v novom roku :) .