lover
22.03.11,08:14
Ahojte,

1. ideme davat laminatovu podlahu v klasickom panelakovom byte. Co odporucate dat pod tieto parkety? (penu, papier, foliu, tvrdeny polystyren...) Podklad je relativne rovny, ale v niektorych miestach nie je vo vodovahe. Odporucate realizovat nivelacny poter, alebo existuje nieco (nejaka podlozka), cim nerovnosti odstranime?

2. existuje nieco (za rozumnu cenu), cim je mozne dvihnut podlahu o cca. 2cm, nakolko o tolko mame oproti izbam dvihnutu chodbu. V Baumaxe som pozeral OSB dosky, ale tym by sa cena podlahy na m2 predrazila o polovicu.

DAKUJEM!
TomasHC
22.03.11,08:41
Ahoj, riesi sa to tu asi 2x mesacne, pozri si starsie diskusie ;)

Napr. http://www.porada.sk/t139829-podlahovka-laminatka-aku-izolaciu.html , ale ak nemas podlahovku, tak nemusis nejako extra riesit minimalny tepelny odpor, kludne daj aj hrubsi izofloor.

Ak je povrch nerovny, treba dat nivelak, lebo samotna izolacia podklad nevyrovna.

Podvihnut o 2cm - najskor asi EPS 100S alebo sadrovlaknite dosky - vyber je siroky.
alltracboy
22.03.11,09:15
je aj taky sypky material ktory vyrovnava nerovnosti. robia sa tym suche podlahy
lover
22.03.11,09:52
Ahoj, riesi sa to tu asi 2x mesacne, pozri si starsie diskusie ;)

Napr. http://www.porada.sk/t139829-podlahovka-laminatka-aku-izolaciu.html , ale ak nemas podlahovku, tak nemusis nejako extra riesit minimalny tepelny odpor, kludne daj aj hrubsi izofloor.

Ak je povrch nerovny, treba dat nivelak, lebo samotna izolacia podklad nevyrovna.

Podvihnut o 2cm - najskor asi EPS 100S alebo sadrovlaknite dosky - vyber je siroky.

Dakujem! Tento prispevok som si cital, len som okrem neho cital dalsich XY a neviem, ci davat pod podlahu len penu alebo aj foliu alebo papier (neviem ako sa presne vola) ci tvrdeny polystyren. V kazdej predajni mi radia nieco ine. Keby som dal izofloor, musim davat aj penu (taku modru 5mm - dost amatersky vyjadrene) alebo foliu? Alebo vzdy staci iba jeden produkt? (byt je v strede a je dokonale suchy)

Co sa tyka nerovnosti aku nerovnost znesie 8mm laminatova podlaha na 2m?

DAKUJEM!!!
lover
22.03.11,09:54
je aj taky sypky material ktory vyrovnava nerovnosti. robia sa tym suche podlahy

Ano, to mi radili v Baumaxe, ale bojim sa toho, ze to bude pod laminatovou podlahou skripat a pracovat. Ma s tym niekto skusenosti?

Vdaka!
lover
22.07.11,05:36
Ano, to mi radili v Baumaxe, ale bojim sa toho, ze to bude pod laminatovou podlahou skripat a pracovat. Ma s tym niekto skusenosti?

Vdaka!

Ahojte, s podlahou sme museli cakat az doteraz, takze teraz sa ideme do toho pustit. Mate niekto skusenosti so suchym vyrovnanavim povrchu?? Do nivelaku sa moc pustat nechcem.

Co sa tyka nerovnosti, tak ake su povolene pri 8mm laminatovej podlahe na 2 metrovu vodovahu (rovnu dosku). Co sa tyka nerovnosti podlaha musi byt vo vodovahe alebo staci, ked na ploche 2 metre je bez nerovnosti, i ked bez toho aby bola vodorovna (je tam mierny spad, bez vacsich nerovnosti)?

Musim nivelovat ak budem dvihat podlahu pomocou napr. EPS 100S alebo OSB dosky, naco polozim hobru alebo IZO-FLOOR cca. 6mm?

DAKUJEM!!
lover
22.07.11,06:08
Co sa tyka nerovnosti, tak ake su povolene pri 8mm laminatovej podlahe na 2 metrovu vodovahu (rovnu dosku). Co sa tyka nerovnosti podlaha musi byt vo vodovahe alebo staci, ked na ploche 2 metre je bez nerovnosti, i ked bez toho aby bola vodorovna (je tam mierny spad, bez vacsich nerovnosti)?

Musim nivelovat ak budem dvihat podlahu pomocou napr. EPS 100S alebo OSB dosky, naco polozim hobru alebo IZO-FLOOR cca. 6mm?

DAKUJEM!!

Co sa tyka nerovnosti, tak tuto fakt neviem ako pozerat...

Co sa tyka zvysovania odporucate OSB alebo polystyren (EPS)? A radsej hobru alebo IZO-FLOOR (6mm)?? Davat aj nejaku foliu alebo penovu podlozku?? (byt je na 2. poschodi)

DAKUJEM!!!
mendo933
22.07.11,07:11
Eps jedine pod poter , ked tak skôr xps, prip osb dosku ale cenovo je to zas niekede inde.Ja by som dal hrubsiu podlozku + drevenu plavajucu 15mm a uz by nemal byt az taky schod proti chodbe. Prechodova lista tiez nieco skryje.
jezo421
22.07.11,07:44
Ak chces zvysovat, daj si do vyhladavaca "sucha podlaha", najdes dost odkazov, napr aj tento:

http://urobsisam.topky.sk/stavba-a-rekonstrukcia/podlaha-steny/sucha-podlaha-356.html

A este k podlozkam. V obyvacke som dal na odporucanie predavaca taku nejaku hobru, cca 8mm hrubu (on to volal silencio). Malo to tlmit hluk. Neviem, mozno to tlmi susedom podo mnou, ale aj po dvoch rokoch to ma pri chodzi taky duty zvuk, ktory sa mi moc nepaci. ..
lover
22.07.11,10:18
Eps jedine pod poter , ked tak skôr xps, prip osb dosku ale cenovo je to zas niekede inde.Ja by som dal hrubsiu podlozku + drevenu plavajucu 15mm a uz by nemal byt az taky schod proti chodbe. Prechodova lista tiez nieco skryje.

Aha, XPS. EPS ej klasicky penovy polystyren? Bohuzial my uz mame nakupenu laminatovu podlahu hrubky 8mm. Ako podlozku chcem dat IZO Floor 6mm. Aspon trochu chcem ten schodik zminimalizovat, i ked viem, ze lista vazne co to skryje.

Neviete ako je to s tou povolenou nerovnostou a s tym ako ju merat resp. brat ake su povolene pri 8mm laminatovej podlahe na 2 metrovu vodovahu (rovnu dosku). Co sa tyka nerovnosti podlaha musi byt vo vodovahe alebo staci, ked na ploche 2 metre je bez nerovnosti, i ked bez toho aby bola vodorovna (je tam mierny spad, bez vacsich nerovnosti)?
lover
22.07.11,10:21
Ak chces zvysovat, daj si do vyhladavaca "sucha podlaha", najdes dost odkazov, napr aj tento:

http://urobsisam.topky.sk/stavba-a-rekonstrukcia/podlaha-steny/sucha-podlaha-356.html

A este k podlozkam. V obyvacke som dal na odporucanie predavaca taku nejaku hobru, cca 8mm hrubu (on to volal silencio). Malo to tlmit hluk. Neviem, mozno to tlmi susedom podo mnou, ale aj po dvoch rokoch to ma pri chodzi taky duty zvuk, ktory sa mi moc nepaci. ..

Dakujem! Ale mam pocit, ze toto by bolo drahe riesenie. Ano, nad hobrou (to je ten papier, ak sa nemylim?) sme rozmyslali aj my, ale nakoniec sme sa rozhodli pre IZO FLOOR.

Inak, nemoze sa dat 2 x 6mm IZOFLOOR na seba? Tym by som ziskal 1,2cm vyvysenie podlahy.

DAKUJEM!!!
lover
28.07.11,05:20
Dakujem! Ale mam pocit, ze toto by bolo drahe riesenie. Ano, nad hobrou (to je ten papier, ak sa nemylim?) sme rozmyslali aj my, ale nakoniec sme sa rozhodli pre IZO FLOOR.

Inak, nemoze sa dat 2 x 6mm IZOFLOOR na seba? Tym by som ziskal 1,2cm vyvysenie podlahy.

DAKUJEM!!!

Ahojte, najnovsie sme sa rozhodli, ze skusime svojpomocne "porozlievat! samonivelacny poter tam, kde si to nerovnosti podlahy priam pytaju.

1. Aky samonivelacny poter odporucate pre amatera? Staci nejaky z Baumaxu?
2. Pouziva sa po krajoch nejaka dilatacna paska alebo nieco podobne, alebo sa vylieva nivelacka bez akejkolvej dilatacie?
3. Neviete niekto na aku pluchu postaci 25kg vrece pri 5mm nerovnostiach?
4. Ako dlho nechat schnut pred pokladkou laminatovej plavajucej podlahy + treba dat parozabranu - foliu, ked budeme davat nivekacku?

Dakujem!!!
lover
28.07.11,12:00
Ahojte, najnovsie sme sa rozhodli, ze skusime svojpomocne "porozlievat! samonivelacny poter tam, kde si to nerovnosti podlahy priam pytaju.

1. Aky samonivelacny poter odporucate pre amatera? Staci nejaky z Baumaxu?
2. Pouziva sa po krajoch nejaka dilatacna paska alebo nieco podobne, alebo sa vylieva nivelacka bez akejkolvej dilatacie?
3. Neviete niekto na aku pluchu postaci 25kg vrece pri 5mm nerovnostiach?
4. Ako dlho nechat schnut pred pokladkou laminatovej plavajucej podlahy + treba dat parozabranu - foliu, ked budeme davat nivekacku?

Dakujem!!!

Prosim, viete mi niekto helfnut? Chcem dnes nakupit nivelacku, ale neviem, kolko a co k tomu...

Dakujem!
kutilko
28.07.11,17:02
na nivelačku pozor! zdá sa to jednoduché,ale nie vždy s uspokojivým výsledkom.prečo? lebo je to pre každý podklad idividuálne,dôležitá je penetrácia,ktorá zviaže obe vrstvy aby sa časom neodlupla nivelačka od podkladu...čiže ak máte v umysle urobit svojpomocne nivelačku,tak sa dobre poradte s odbornikom...aký máte podklad,aká hrubka vrstvy,aký penetrák...
lover
29.07.11,05:54
na nivelačku pozor! zdá sa to jednoduché,ale nie vždy s uspokojivým výsledkom.prečo? lebo je to pre každý podklad idividuálne,dôležitá je penetrácia,ktorá zviaže obe vrstvy aby sa časom neodlupla nivelačka od podkladu...čiže ak máte v umysle urobit svojpomocne nivelačku,tak sa dobre poradte s odbornikom...aký máte podklad,aká hrubka vrstvy,aký penetrák...

Dakujem! Ved prave to, ze kazdy "odbornik" mi poradil, ze vylejes a mas to, preto je to samonivelacka... :confused:

Inak, podklad je betonovy, penetrujem vzdy vsetko od stropu az po podlahy a hrubka nerovnosti je v zavislosti od izby - v jednej od 0-5mm v inej 0-2,5cm... Co poradite?
robin78
29.07.11,06:02
Kup si Baumit Nivello 10 resp. Nivello 30 pre pripad, ze hrubka nivelacnej vrstvy bude niekde presahovat 10 mm. Ten druhy typ je az do hrubky 30mm, trochu vyssia cena. Blizsie udaje, ako s tym pracovat poskytne technicky list, ktory najdes na stranke vyrobcu.
lover
29.07.11,08:07
Kup si Baumit Nivello 10 resp. Nivello 30 pre pripad, ze hrubka nivelacnej vrstvy bude niekde presahovat 10 mm. Ten druhy typ je az do hrubky 30mm, trochu vyssia cena. Blizsie udaje, ako s tym pracovat poskytne technicky list, ktory najdes na stranke vyrobcu.

Jedna sa o rychloschnucu nivelacku? Nechcem, aby mi to schlo pod rukami... :) A davam nejaku dilataciu alebo tato nie je potrebna?
robin78
29.07.11,08:22
Jedna sa o rychloschnucu nivelacku? Nechcem, aby mi to schlo pod rukami... :) A davam nejaku dilataciu alebo tato nie je potrebna?

Vsetko info je v technickych listoch, staci si len precitat:
http://www.baumit.sk/upload/pimdam/pdb/PDBL_Nivello_10.pdf
http://www.baumit.sk/upload/pimdam/pdb/PDBL_Nivello_30.pdf
lover
29.07.11,11:08
Vsetko info je v technickych listoch, staci si len precitat:
http://www.baumit.sk/upload/pimdam/pdb/PDBL_Nivello_10.pdf
http://www.baumit.sk/upload/pimdam/pdb/PDBL_Nivello_30.pdf

Dakujem! Ako tak citam, tak je to silna kava, ze jedno vrece pri 5mm vrstve vyjde na cca. 3m2, co znamena 4 vrecia na 12m2 miestnost. Spracovatelnost je do 35 minut, miesanie kazdeho vreca min. 4 minuty t.z. jeden clovek nema sancu do 1/2 hodiny miesat, naniest a spracovat samonivelilzacny poter. Alebo sa mylim??
lover
29.07.11,11:34
Dakujem! Ako tak citam, tak je to silna kava, ze jedno vrece pri 5mm vrstve vyjde na cca. 3m2, co znamena 4 vrecia na 12m2 miestnost. Spracovatelnost je do 35 minut, miesanie kazdeho vreca min. 4 minuty t.z. jeden clovek nema sancu do 1/2 hodiny miesat, naniest a spracovat samonivelilzacny poter. Alebo sa mylim??

Okrem uvedeneho ma este zaujima, ci je nutne samonivelacny poter davat celoplosne, alebo staci ak budu "zaliate" iba nerovnosti??? Vdaka!!!
lover
23.08.11,06:40
Dakujem! Ale mam pocit, ze toto by bolo drahe riesenie. Ano, nad hobrou (to je ten papier, ak sa nemylim?) sme rozmyslali aj my, ale nakoniec sme sa rozhodli pre IZO FLOOR.

Inak, nemoze sa dat 2 x 6mm IZOFLOOR na seba? Tym by som ziskal 1,2cm vyvysenie podlahy.

DAKUJEM!!!

Ahojte,

nakoniec sme sa rozhodli nivelacku nechat na majstrov, tak uvidime... Inak, zaujima ma, ci je mozne dat ten IZO FLOOR na seba t.j. 2 x 6mm. Nasi majstri chcu rozdiel medzi chodbou a izbou eliminovat HOBROU cca. 1,2cm a pod nu dat este klasicku penovu podlozku. Je tento postup spravny?? Taketo riesenie som niekde nenasiel, tak sa len chcem ujistit, ze nerobime blbost.

DAKUJEM!!!