smack11
22.03.11,15:13
Dobry den, chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s implantovanim celeho chrupu v zahranici prip na Slovensku, zaujimam sa o celkovy implantat 32 zubov na baze titanovej opory, metalickej korunky, a trvalej keramiky, hlavne by ma zaujimalo ci ma niekto niake skusenosti z Indie prip ineho statu, ktory je znamy lacnymi cenami...nasiel som zaujimavu ponuku na ukrajine v luhansku (nejde mi sem dat hypertextovy odkaz) kde ponukaju tuto sluzbu komplet za 2999 libier, je to ukrajinska spolocnost, robia to z vyrobkov aplha bio oplati sa mi to, alebo na slovensku dokaze niaky stomatolog konkurovat takymto cenam? dakujem vsetkym za answers ....
osky
22.03.11,15:27
nooo,ja som este pomerne mlada,takze vlastnu skusenost nemam,ale radim ti dobre,pokial loen aky taky kusok svojich vlastnych zubov mozes zachranit,urob to.vlastne zuby ti nic nenahradi,ani proteza ani iny umely chrup.nikdy uz nebudes mat tak odolne,pevne a stale zuby!!!!rozmysli si to.
Indeed
22.03.11,15:28
V Madarsku ,

do 2000 eur.
osky
22.03.11,15:36
V Madarsku ,

do 2000 eur.

madari su fuseraci,neradim.
durisovad
22.03.11,15:40
Jeden lekar v Martine to robi a udajne velmi dobre. Kompletny chrup stoji tolko ako Mercedes strednej triedy.
Indeed
22.03.11,15:56
Jeden lekar v Martine to robi a udajne velmi dobre. Kompletny chrup stoji tolko ako Mercedes strednej triedy.

To znamena okolo 40 000 evri ??

NEVERÍM

Aj ked v slovenskom bananistane je všetko MOŽNÉ .
Andyke
22.03.11,16:15
smack11
22.03.11,17:07
Tam ta diskusia je uplne o nicom, ukazuje iba aky sme hlupy narod, ked sa najdu ludia ktory daju za zub 1800eur a obhajuju to tym ze to nebolelo :DD
smack11
22.03.11,17:10
V Madarsku ,

do 2000 eur.

Mozes dat zdroj info? lebo co som pozeral ja Madarsko tak 450euri jeden x 32 - 14.400eur....
BXLmiami
22.03.11,18:15
Jeden lekar v Martine to robi a udajne velmi dobre. Kompletny chrup stoji tolko ako Mercedes strednej triedy.
:) pre slovákov robí výnimočne,k prosperite ich nepotrebuje:)
BXLmiami
22.03.11,18:18
Tam ta diskusia je uplne o nicom, ukazuje iba aky sme hlupy narod, ked sa najdu ludia ktory daju za zub 1800eur a obhajuju to tym ze to nebolelo :DD
Takže India alebo ukrajinska spoločnosť hovoríš.Hmmmm.Ze ty rozbiehaš nový biznis.Pekný balíček v ktorom je cesta,nejaké dvojtýždnové ubytovanie a stravovanie a popritom lacné zubky.:) Tí v Martine ťa s tým nápadom predbehli.:)
smack11
23.03.11,10:27
Takže India alebo ukrajinska spoločnosť hovoríš.Hmmmm.Ze ty rozbiehaš nový biznis.Pekný balíček v ktorom je cesta,nejaké dvojtýždnové ubytovanie a stravovanie a popritom lacné zubky.:) Tí v Martine ťa s tým nápadom predbehli.:)

Kde co ja rozbieham? :D nerozumiem ti, asi ta to sere ze su aj ine moznosti na svete ako preplacat slovenskym stomatologom....asi si stomatolog :DDD a ano ti ukrajinci maju ten balicek pekne spraveny preto ma zaujal a preto som sa pytal a cakal som niaku konstruktivnu radu, okrem toho sa mi od teba dostalo toho ze ja si robim biznis, mal by si skusit liecenie niekde na psychiatrii tam ta pochopia lebo ja ta pochopit nemozem....
vierka26
23.03.11,15:38
ten lekar, ktory bol spomenuty z Martina je fakt dobry..vlastna skusenost..mam dvojky urobene...ano, je to drahe, ale urcite by som nesla do zahranicia, pretoze zo zaciatku su nutne caste kontroly..
devinbez
24.03.11,18:22
z uspechom používam sensodyn
smack11
24.03.11,18:43
[/QUOTE]
P.S. 1.:

...dá sa aj inak ...stačí len na to prísť ...;)

P.S. 2.:
Hm ...preplácať slovenských zubárov ...???
No nie sú , povedzme , tí najlacnejší ...no dovolil by som si oponovať tým , že zo západu sem chodia na rôzne operácie ...
Slováci , ktorí sú vonku na dlhodobom pobyte / pracujú tam / ...tak tí radšej trpia , drogujú sa do tej doby , aby si aspoň kazy dali zaplombovať...:rolleyes:
Onoho času som niekde čítal , že jedna osoba si prišla na Slovensko dať urobiť - opraviť chrup z USA ...vraj sa jej náklady na letenku a zvyšok oplatilo vysoliť ...v Štátoch by sa nedoplatila ...

P.S.:
Liečba času a nákladov - ROVNÁTKA
Typická doba liečby je od šiestich mesiacov do šiestich rokov, v závislosti od závažnosti prípadu, miesto, vek, atď, ale výskum ukázal, že priemerná doba je 1 rok a 4 mesiace....

Obvyklá cena sa pohybuje traky široko v rôznych regiónoch. Náklady závisí od toho, či oba oblúky sa liečite a dĺžke liečby. Typické ortodontickej liečby sa skladá z kovovej výstuhy na oboch oblúkov na 12 až 24 mesiacov. V roku 2007 ortodontickej praxe Štúdie vykonané časopis Journal of Clinical Ortodoncia ukázal v Spojených štátoch národné priemerné náklady na rovnátka pre komplexnej ortodontickej liečby je $ 2.000 pre deti a 5.354 dolárov pre dospelých. V niektorých prípadoch sa v Spojenom kráľovstve, náklady 3.500 libier...aj keď sa v niektorých prípadoch až toľko neplatí ...

V niektorých európskych krajinách (napr. Nórsko , Fínsko , Švédsko , Slovinsko , Slovensko , Nemecko , Chorvátsko a Dánsko ) ortodontickej liečby je k dispozícii bez poplatku pacientom pod 18 (alebo pre liečbu začať na 16, ako je Írska republika a Spojené kráľovstvo ) ako prínos pre ortodontickej liečby sú poskytované na základe vláda-beh systémov zdravotnej starostlivosti. Avšak, v Spojenom kráľovstve, bude National Health Service neplatia za traky, ak zuby nemajú mať presah cez 5 mm, ak nie je výčnelok, to je klasifikovaná ako kozmetické. V niektorých krajinách (napr. Írsko), môžu tiež dostať liečbu dospelých so zvýhodnenou úrokovou sadzbou, alebo uplatniť zľavu na dani po zaplatení plnej ceny s vlastnou lekára.

V Indii táto liečba môže stať kdekoľvek medzi INR 10000 až 80000 INR. Náklady závisí aj od typu rovnátka, typ mesta je pacient a na ortodontistu zručnosti a skúsenosti.

...niekde medzi ....160 € a 1.260 €.....NIEKDE ....a aj to len za rovnátka ...

A tu je porovnanie cien ...tabuľka , posledný riadok ...podotýkam , že sa jedná o jeden zúúúúúbok ...aj v Indii ....;):rolleyes::---:D


...a včul buď múdry ..[/QUOTE]

Co sa tyka p.s.2 - napisal si ze ludia ktory su vonku radsej trpia a spravia si zuby az doma... to je predsa pochopitelne ked slovaci su v krajinach vyspelej ekonomiky kde su sluzby drahe... na pomery zapadnych platov ale ovela lacnejsie ako na slovensku, ta osoba z USA ktora tak rada prisla na slovensko spravit si zuby, tomu mozem verit pokial to bolo pred rokom 1989...

Tomu P.S. 3 vobec nerozumiem co si tym vlastne chcel povedat, vlastne tvrdis ze v Indii je jedna klinika ktorej ceny su nizsie ako v GB alebo USA, ale uz tam neuvadza ze v Britanii existuju aj NSH dentisti ktorych ceny su o polovicu lacnejsie ako sukromnych zubarov, takze super tento ind o.ebe zopar ludi aku tabulku spravil a nalakal ich tam, ale preto mame mozog a sami si vyberame kam pojdeme....
smack11
24.03.11,19:18
mimotemy Prispevok vymazany!




Upozornenie moderatora:

Vulgarizmy a urazky ostatnych clenov porady su porusovanim pravidiel Porady a netoleruju sa !
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
buchač
24.03.11,19:46
Arizona stihla vymazať , nečítal som ...ale to je aj tak vedľajšie ...

Svoje príspevky som vymazal ...
Za tú dobu som si zvykol , že ma aj napriek mojím reakciám ( niekedy aj ostrým ) zvyknú ostatní rešpektovať ...aspoň ako osobu - nick ...ten názor už ani tak nie ...
misoft
24.03.11,19:53
buchač: u Teba je to v "norme" (aj tak nejaká švanda musí byť) - a že arizona vymazala smack11 - to tam muselo byť teda napísané poriadne ostré.
smack11
24.03.11,20:30
Arizona stihla vymazať , nečítal som ...ale to je aj tak vedľajšie ...

Svoje príspevky som vymazal ...
Za tú dobu som si zvykol , že ma aj napriek mojím reakciám ( niekedy aj ostrým ) zvyknú ostatní rešpektovať ...aspoň ako osobu - nick ...ten názor už ani tak nie ...

Az take tvrde to nebolo, pozri googlu daj tam -- 32 teeth offer lugansk -- a hned prvy odkaz...a skus sa vyjadrit ked si uz teda taka kapacita tunajsia som velmi zvedavy co na to povies, mozno mi roztvoris oci alebo uznas ze vzdy sa najde cesta najst to spravne riesenie...mimo platenych clankov v novinach...
BXLmiami
25.03.11,05:46
Ale ved určite nájdeš lacnejšie ako naši zubári robia.Ale zrejme Ti ešte nikdy nič podobné nebolo treba,inak by si vedel,že výmena zubov či môstíka nie je záležitosť na jedno popoludnie a dosť.Najprv rtg,stratégia,potom Ti zuby vytrhajú,nechajú zahojiť,medzitým Ti prípadne dajú náhradný mostík aby si mohol fungovať,ked sa Ti dasná zahoja a prípadne pomedzi brusenie,výroba mostíka,skúšanie opakované skúšanie...ked ho založia nemusí sedieť...To budeš dochádzať do Indie?Ved trochu rozmýšľaj,to čo ušetríš na zuboch dáš do cestovania a straty zárobku kedže v Indii nebudeš pracovať.A začal si komunikáciu štýlom dealera,tak sa nečuduj mojej reakcii.
iriska
25.03.11,05:53
ja ako tvorca katastrofických scenárov by som si do zahraničia nešla dať urobiť lekársky zákrok - viď sfušované plastiky + ako zažalujem Inda na náhradu ujmy?
smack11
25.03.11,08:56
ja ako tvorca katastrofických scenárov by som si do zahraničia nešla dať urobiť lekársky zákrok - viď sfušované plastiky + ako zažalujem Inda na náhradu ujmy?

Ako zazalujes Slovaka za nahradu ujmy? :D Ved vidis v akej republike zijeme.... to by som nevidel az taky problem a sfusovane plastiky? no nie vsetko vychadza na 100% a dovolim si tvrdit ze Indicka farmaceutika je na vyssej urovni ako ta nasa....

to BXL Miami : No praveze ta sklamem ale mam uz skusenost s tym, mam 4 zuby spravene, dva vytrhnute dva obrusene a na nich nalepene okej je to ine, lebo do kosti sa nezasahovalo ale napriklad ja som bol na kontrole jeden krat ci to drzi ako ma, a tie dva tyzdne ktore su tam uvadzane su dostatocne dlha doba na par kontrol, napokon tak to tam aj pisu, ze je to v tom no, okej beriem nazor co potom ked sa mi to tu nahodou zapali? Ale zas netreba mysliet len na negativne a privolavat si to, napokon 3000libier a 33000 eur ako tu bolo kymsi spomenute je velmi velky rozdiel, a popravde nerozumiem toabsolutne bolo by fajn keby tu niekto napise kolko stoji material a kolko stoji praca, lebo to tak vyzera ze u nas stoji material 10% z ceny a 90% stoji praca.....
buchač
25.03.11,10:34
Az take tvrde to nebolo, pozri googlu daj tam -- 32 teeth offer lugansk -- a hned prvy odkaz...a skus sa vyjadrit ked si uz teda taka kapacita tunajsia som velmi zvedavy co na to povies, mozno mi roztvoris oci alebo uznas ze vzdy sa najde cesta najst to spravne riesenie...mimo platenych clankov v novinach...
Naposledy ...

Hej , pozrel som sa ...na onej stránke sú ale nezrovnalosti ...

Napríklad
http://medicaltourabroad.co.uk/images/whypaymore/PRI%20BLOCK%20MTA4.jpg
Dobre , beriem túto cenu , no jedno je aj dôležité ...uvádza sa len 8 implantátov a 12 koruniek ...to je vždy len a len spolu 20 ks a je jedno ako ich poskladajú ...
Vravel si niečo predsa o 32 zuboch , t.j. kompletný chrup ....ak sa nemýlim ...
Cenník si si všimol ????
http://medicaltourabroad.co.uk/dentistry-abroad/dentistry-abroad-general/gemchug-prices/

Všetko by som prirovnal reklame na autá ...alebo iné produkty , ktoré si mnohí nevšimnú ...
Napríklad :
CENY sú uvádzané OD ...
Aj Dacia Duster je v ponuke OD 9.990 € ..........skús ju kúpiť v takejto cene ...

http://www.dacia-local.sk/pdf/ceniky/cenik_duster.pdf ....ale hentú základnú výbavu by vzal ozaj len šialenec ...

P.S.:

1. Či som kapacita tunajšia ???...to vedia ostatní ...ale skromne poznamenám jedným dychom , že určite väčšia ako Ty ...ale zároveň poznamenám aj tým druhým dychom ....žiaľ ...
" Kapacita " som len tým , že som si svoje zdravotné skúsenosti na moju smolu odskúšal osobne ...

2....a či to bolo tvrdé alebo nie , neriešim ...byť vulgárnym nie je problém aj pre mňa , no nezvyknem sa k tomu ponížiť ...
buchač
25.03.11,16:44
3000libier a 33000 eur ako tu bolo kymsi spomenute je velmi velky rozdiel, a popravde nerozumiem toabsolutne bolo by fajn keby tu niekto napise kolko stoji material a kolko stoji praca, lebo to tak vyzera ze u nas stoji material 10% z ceny a 90% stoji praca.....

...a ozaj ...len na záver ...takúto sumu , hore uvedenú , nik nespomínal ...

Skôr túto ...

Štvrť milióna za čeľusť
Pri poškodených zuboch, ktoré však majú zdravé korene, sa používajú korunky. V opačnom prípade musia byť pod nimi nasadené implantáty. Ak chce mať pacient zuby ako vlastné, dá si spraviť šesť až desať implantátov na jednu z čeľustí, najčastejšie hornú. Na ne sa spravia keramické zuby, ktoré sa nevyberajú von. Cena za takéto riešenie je od 200- do 250-tisíc korún (6 638 až 8 298 eur) na jednu čeľusť, pri oboch je to teda až pol milióna korún (16 597 eur) - podľa druhu použitých implantátov a keramík. Najlepšie výsledky pri implantátoch možno dosiahnuť vtedy, ak lekár včas odhadne, ktorý zub treba takto nahradiť.
buchač
25.03.11,17:35
V Britanii existuju aj

iní zubári ....preto sú takí drahí ....hlavne tie nástroje , náklady s údržbou spojené ...

TRHANIE ZUBA

http://www.youtube.com/watch?v=0uNq_6oiyFA&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=LXNLYrsOxKw&feature=related
surikatka
06.01.15,20:09
Smack11 -zijem v Norsku, moja dcera (11) ma strojcek a predpoklad tejto este neskoncenej srandy je vycisleny na 40 000 nok a to je len 25% z celkovej sumy, ostatok plati poistovna. Zohladnuje sa samozrejme vrodena chyba. 100% dostanes velmi zriedka. Cize, je to blud, ze kazdy do 18tky ma ortodonticke zakroky zadarmo.