Gabriela 19
22.03.11,18:29
Ročné zúčtovanie dane bolo už vykonané. Zamestnanec zistil zmeny.
Móže firma urobiť opravne alebo dodatočné ročné zúčtovanie u 1 pracovníka. alebo si musí pracovník podať sám danové priznanie.
Dakujem
drobeceva
22.03.11,17:34
Ročné zúčtovanie dane bolo už vykonané. Zamestnanec zistil zmeny.
Móže firma urobiť opravne alebo dodatočné ročné zúčtovanie u 1 pracovníka. alebo si musí pracovník podať sám danové priznanie.
Dakujem
ak je mzdárka ochotná, tak ešte to môže upraviť . Ak nie, tak nech mu vydá potvrdenie o vykonaní RZD - 2.časť a z-c si musí podať DP
ingridpa
22.03.11,19:43
ak je mzdárka ochotná, tak ešte to môže upraviť . Ak nie, tak nech mu vydá potvrdenie o vykonaní RZD - 2.časť a z-c si musí podať DP

Prosím Vás ak zamestnancovi som urobila ročné zúčtovanie dane a teraz si chce uplatniť nezdaniteľnú položku na manželku. Dala som mu II. časť z ročného zúčtovania, t.j. doplnený doklad, ale neviem ako vyplniť priznanie A. Konkrétne riadok 57, t.j. daňový bonus vyplatený zamestnávateľom : dám tam sumu z " Potvrdenia..." alebo potvrdenie + doplatený bonus vyplývajúci z ročného zúčtovania (lebo som mu doplatila dodatočne) a tiež riadok 62 - dať tam zrazené preddavky z " Potvrdenia..." alebo Potvrdenie mínus preplatok dane, ktorý mu vyšiel z ročného zúčtovania a už ho mal aj vrátený?????