stef4
22.03.11,20:08
Zdravim vsetkych, mozno neuvadzam spravnu rubriku, ale neviem si vybrat. Problem nasledovny:.. Polna cesta, ktora je zakreslena aj v centralnej mape slovenska, sice nie oznacena cislom komunikacie, ale predsa len na mape oznacena sluzila dlhe roky ako prijazdova cesta ku chatovej oblasti. Znenazdania sa isty urbariat zmocnil pozemkov, ku ktorym tato cesta patri, a zacal si narokovat na mytne poplatky. Uvadzam, ze urbariat nie je uzemnym celkom, ktory si mytne poplatky vyberat smie. Takze otazka znie, kedze tato pristupova komunikacia spada momentalne do uzemia urbariatu, smie si ten samostatne ustanovit poplatky za tuto cestu, ktora je pristupovou cestou do chatovej oblasti??? a kedze tato cesta nijak udrziavana nie je, smie aj tak???? a co ak sa mi nieco na tejto ceste na aute prihodi. zodpoveda za to sprava ciest, alebo dotycny urbariat???
dakujem za pomoc, s pozdravom Pista.
220870
22.03.11,19:15
Zaradili ste to dobre.
fetya
23.04.11,20:02
musim spravit pristupovu cestu k mojmu pozemku, dlzka 22m. Ako podklad by som chcel dat stare polamane palene tehly, polky, odlomeniny...viem, že by najlepsi by bol makadam, alebo drveny beton, ale toto mam zadarmo. Na to este ide betonova vrstva, a potom zamkova dlazba. Na tejto ceste bude jazdit len osobne auto. Bude to dobre, alebo behom niekolkych rokov tieto tehly sa budu rozpadavat, a cesta popraska, resp. bude nerovna. Co poviete na to?
vratnik
24.04.11,17:57
Tehlovy odpad zo stavby nepatri pod zaklad cesty a ani do zakladov. Tehla lahko nasiakne, drzi vodu a po zime sa rozpadne. Strkovy zaklad je najmensia cenova polozka cesty tak ako ju planujete. Bude to najslabsi prvok komunikacie.
220870
24.04.11,19:13
musim spravit pristupovu cestu k mojmu pozemku, dlzka 22m. Ako podklad by som chcel dat stare polamane palene tehly, polky, odlomeniny...viem, že by najlepsi by bol makadam, alebo drveny beton, ale toto mam zadarmo. Na to este ide betonova vrstva, a potom zamkova dlazba. Na tejto ceste bude jazdit len osobne auto. Bude to dobre, alebo behom niekolkych rokov tieto tehly sa budu rozpadavat, a cesta popraska, resp. bude nerovna. Co poviete na to?
Môžu byť aj tehly.