EricDaze
23.03.11,09:44
Zdravim ... chcel by som Vas poprosit o nazor, radu. Priatelka je cca mesiac po tazkej operacii kolena, (roztrhnuty postranny vaz, nieco s jablckom, takisto predny krizny-este ho nerobili) vlozili jej do kolena srubu a nejaky drot na spevnenie. Ma velky stres z toho, ze ani mesiac po operacii a velmi vytrvalom cviceni nevie v sede na posteli dvihnut nohu z postele. Stehno ma uplne mlandrave, aj ked je to lepsie ako prve dni po operacii. Cvici presne podla instrukcii ortopeda a rehabilitacnej sestri, urcite aj viac. Je mozne, ze aj mesiac po operacii je stehenny sval tak ochabnuty, ze nedokaze zdvihnut nohu na posteli ? Ma z toho strasny stres, lebo o tyzden ide na kontrolu a uz na poslednej kontrole (10 dni po operacii) jej ortoped kazal nech zdvihne nohu, ako by to mala byt samozrejmost... Poradte prosim, ak sa s tym niekto uz stretol, ze ako rychlo prebieha rehabilitacia a ci to chce len trpezlivost a sval sa da postupne dokopy. Dakujem za kazdu radu.
ivka70
23.03.11,08:51
Ja mam za sebou podobne tazku operaciu ruky, mesiac po operacii som s nou takmer nehybala, dalsie 2 mesiace rehabilitacie ju dali tak do 70-80% stavu, vyjadrenie lekarov je, ze asi rok sa pohyblivost dostava do lepsieho stavu, aj ked asi 100% povodna hybnost uz nikdy nebude.
pasuliatko
23.03.11,16:10
Valcake
23.03.11,17:05
Prečítaj si tie témy čo ti odporučila aj pasuliatko..
...nechcem ti brať ilúzie, ale..
...trpezlivosť samozrejme,
...rehabilitovať dĺĺĺho-samozrejme,
...všetko je v hlave,
...je mladá, veľa optimizmu, držím palce!