čarodejka
23.03.11,11:47
Ahojte poraďáci :-)

prosím Vás, stretol sa niekto z vás už s tým, že ste išli na pohovor a vedeli ste, že vám dajú robiť test z účtovníctva???
Na čo také by sa mohli pýtať ??? Neviem na čo všetko sa mám pripraviť aby som nevyhorela.

ďakujem za všetky rady, pekný deň :-)
Dav
23.03.11,10:55
- napríklad na účtovné prípady, ktoré súvisia s ich predmetom činnosti
- napríklad na čokoľvek, čo príde na rozum osobe, ktorá pripravuje otázky na pohovor
zk24
23.03.11,11:03
Ahojte poraďáci :-)

prosím Vás, stretol sa niekto z vás už s tým, že ste išli na pohovor a vedeli ste, že vám dajú robiť test z účtovníctva???
Na čo také by sa mohli pýtať ??? Neviem na čo všetko sa mám pripraviť aby som nevyhorela.

ďakujem za všetky rady, pekný deň :-)

Neviem o aku poziciu sa uchadzas, ja som dostala test z uctovnictva ked som isla do IBM - tam mi dali dve A4-ky uctovania financneho leasingu automobilu, a potom v druhom kole uctovanie skladu.

Vo svojej praci uctovnicky v IBM (rádoby "účtovníčky") som to ale nikdy nepotrebovala.

No a v terašej práci - development účtovných softwarov - tu som robila tiez test. Tiez to bolo nieco ohladne skladu. Nepotrebovala som cisla uctov, iba pisomne napisat ze prijatie na sklad v takej cene, vyskladnenie a podobne veci /kedze vyvijame SW pre cely svet so slovenskym uctovnictvom som sa ani nestretla; preto som ucty nepotrebovala vediet, aj keby som ich vedela/

No a na aku poziciu sa hlasis?
čarodejka
23.03.11,11:12
je to pozícia účtovníčky, teraz robím mzdárku ale pred 3 rokmi som účtovala.. len sa bojím, aby som nevypadala ako blbec ked mi dajú dajaký účtovný prípad...
zk24
23.03.11,11:16
je to pozícia účtovníčky, teraz robím mzdárku ale pred 3 rokmi som účtovala.. len sa bojím, aby som nevypadala ako blbec ked mi dajú dajaký účtovný prípad...

Ak si kedysi uctovala, nebudes mat problem. Na pohovore nepojdu do detailov urcite. Skor to bude taky "povrchny" test. Ja este aj dnes obcas pouzijem uctovu osnovu :rolleyes: No a do zakonov cumim furt. Takze podla mna z kazdeho rozka troska. Ak sa teda nehlasis na nejaku konkretnu poziciu ako "DPH podpora, vymahanie pohladavok" alebo nieco take.

A ked vypadnes, tak vypadnes. Svet sa nezruti. Aj taky pohovor je skusenost.
čarodejka
23.03.11,11:18
ano máš pravdu, je to skúsenosť, no veľmi mi na tom mieste záleží, už tak dlho som na to čakala... ďakujem moc za odpoveď :-)