ivustek
23.03.11,13:02
Manžel mal poriadny opuch lakťa a miesto bolo aj zapálené. Lekár mu predpísal antibiotiká - Amoksiklav 1000. Za dva dni bol na kontroli s tým, že opuch mierne poľavil, ale zapálené /červené/ to bolo o dosť viac - od lakťa až po dlaň. Lekár mu predpísal ďalšie antibiotiká Summamed 500 s tým, že tie prvé nemá vysadiť, ale užívať obidvoje - síce v iných časových intervaloch, ale obidvoje.
Máte prosím Vás niekto skúsenosť, že ste užívali dvojo antibiotík. Mne sa to akosi nepozdáva.
Chobot
23.03.11,12:51
Manžel mal poriadny opuch lakťa a miesto bolo aj zapálené. Lekár mu predpísal antibiotiká - Amoksiklav 1000. Za dva dni bol na kontroli s tým, že opuch mierne poľavil, ale zapálené /červené/ to bolo o dosť viac - od lakťa až po dlaň. Lekár mu predpísal ďalšie antibiotiká Summamed 500 s tým, že tie prvé nemá vysadiť, ale užívať obidvoje - síce v iných časových intervaloch, ale obidvoje.
Máte prosím Vás niekto skúsenosť, že ste užívali dvojo antibiotík. Mne sa to akosi nepozdáva.


Je to možné, najmä pri ťažších a kombinovaných zápaloch.
Bionda
23.03.11,12:57
Súhlasím, tiež poznám prípady, kedy sa kombinovali dva typy antibiotík ... doporučujem dokúpiť nejaké probiotiká - kvôli žalúdku :-) ....používajú sa aj u detí, ak používajú dlhšie ATB ...
BXLmiami
23.03.11,13:16
2 antibiotiká súčasne má v masti každý z Vás v šuplíku a užíva ich ako chce.Framykoin masť.Ale teraz vážne-je to možné,táto kombinácia pokrýva celé spektrum bakterií ktoré prichádzajú do uvahy.
Chobot
23.03.11,13:31
Súhlasím, tiež poznám prípady, kedy sa kombinovali dva typy antibiotík ... doporučujem dokúpiť nejaké probiotiká - kvôli žalúdku :-) ....používajú sa aj u detí, ak používajú dlhšie ATB ...

Odporúča sa užívať aj B-Komplex.
Stefan2005
23.03.11,14:29
... doporučujem dokúpiť nejaké probiotiká - kvôli žalúdku ...

.... asi pred týždňom sa ma priateľ lekár, keď som spomenul užívanie probiotík súčasne s antibiotikami položil záľudnú otázku: čo si myslím, že ak je antibiotikum účinné, neznehodnotí aj účinok probiotík ? ... a včul buď múdry :rolleyes:
Bionda
23.03.11,15:06
... dôležité je, aby žalúdok nebolel, je dosť ľudí, ktorí užívaním ATB trpia nechutenstvom alebo ich bolieva žalúdok- práve tie probiotiká by tomu mali zabrániť - ak bolí, tak sú tie probiotiká asi znehodnotené - ak nie, tak možno zaberajú ;)
wallie
23.03.11,15:18
probiotiká sa majú užívať aj po dobratí ATB, aby sa opätovne obnovila prirodzená bakteriálna flóra v čreve, podľa mňa ale majú efekt už aj pri užívaní súčasne počas liečby ATb-kami, u mňa rozhodne zmierňujú nežiadúce účinky v podobe hnačky alebo pokazeného trávenia a bolestí žalúdka, najnovšie lekári odporúčajú aj Colostrum, čo nie je probiotikum ale ide o doplnok na priamu podporu vlastnej imunity pomocou náhradne podaných imunoglobulínov a dochádza tak aj k rýchlejšiemu vyzdraveniu, možno by to pomohlo a bolo lepšie riešenie ako hneď bezhlavo predpisovať jedny ATB za druhými,...telo si na ne zvykne a potom keď príde fakt ťažké ochorenie, takému človeku už nezaberú žiadne ATB
ivustek
23.03.11,16:22
Ano, manžel má k tomu aj probiotiká. Ináč ten zápal má pravdepodobne z malej ranky na prste-asi pred týždňom sa niekde pichol.To by som neverila, že z takej maličkosti bude taký poriadny zápal.
Všetkým veľmi pekne ďakujem, upokojila som sa, lebo zatiaľ som sa stretla iba so situáciami, kedy ATB nezabrali,tak sa predpísali iné, ale tie prvé sa vysadili. Keby som to bola počula priamo od lekára ja- tak by mi to nebolo čudné/je to dobrý lekár/, skôr som si myslela, že manžel ho zle pochopil.
Bionda
23.03.11,16:46
- na podporu imunity a doporučuje sa aj po užívaní ATB , pri chemoterapii, rádioterapii a aj celkovej únave organizmu ako u dospelých tak i detí je dobrý Imuno Glukán - mám s ním dobré skúsenosti. Je aj v podobe sirupu - vhodný aj pre diabetikov, alergikov, celiatikov. Vraj je prírodný a neobsahuje chemické farbivá a ani aromatické látky.
Držíme palce
wallie
24.03.11,11:37
Ano, manžel má k tomu aj probiotiká. Ináč ten zápal má pravdepodobne z malej ranky na prste-asi pred týždňom sa niekde pichol.To by som neverila, že z takej maličkosti bude taký poriadny zápal.

dúfajme že to nebude tetanus, lebo to by bol dosť veľký problém, netreba zabúdať na preočkovania proti tetanu aj v dospelosti, je to hnusná choroba, stačí pozrieť obrázky
ivustek
25.03.11,13:50
Tak manželovi to nijako neustupuje, dnes ho poslali na chirurgiu, kde mu to prepichli, čistili a zaviedli také knoty na vytekanie hnisu. Má tam riadny zápal. Neviete mi poradiť na to nejaké osvedčené domáce liečenie, či to nechať radšej na tie antibiotiká a ibuprofen?
buchač
25.03.11,14:24
Tak manželovi to nijako neustupuje, dnes ho poslali na chirurgiu, kde mu to prepichli, čistili a zaviedli také knoty na vytekanie hnisu. Má tam riadny zápal. Neviete mi poradiť na to nejaké osvedčené domáce liečenie, či to nechať radšej na tie antibiotiká a ibuprofen?

knôt - dren

Ten slúži na lepšie odstránenie nečistôt v rane ...či už hnisu alebo aj tej " zlej " krvi ...
Pravdepodobne manžela aj na tie preväzy objednali ... pravidelne zvykne sa rana prečistiť , vybrať staré a dať následne aj nové ...

...čo je osvedčené ???...mám za to , že teraz nič v podstate ...rana sa musí vyčistiť sama , antibiotiká sú na potlačenie zápalu a Ibák je proti bolesti .../ ten by som ale ja nahradil Paralenom ...Ibak má dosť svinstva v sebe s vedľajšími účinkami.../...:rolleyes:
Neskôr sa dá aplikovať harmanček - obklady , kúpele ...lepšie a hlavnejšie rýchlejšie sa rana hojí ...;)
lujza.j
25.03.11,14:50
aj repík je super:)
buchač
25.03.11,14:54
...alebo aj tak ...;)...je ich viacero ...:rolleyes:

Alebo viac na ...
http://www.byliny.sk/
Bionda
25.03.11,15:06
....jednoznačne treba teraz tie ATB doužívať po posledný kus..... ale už tým, že mu to zadrénovali- by sa mu malo uľaviť !
ivustek
25.03.11,19:19
Ano , uľavilo sa , necíti taký tlak v ruke, nemá už teplotu. Snáď to bude lepšie.
Ešte raz všetkým ďakujem.
Bionda
25.03.11,19:32
určite mu začne byť už lepšie - aj práve ten pokles teploty je toho znakom- teraz už nastúpia ATB ...
Držím palce