KAS15
23.03.11,17:06
Uz takmer rok mam problemy so zaludkom. Zaciatkom 2010 som bola na USG brusnej dutiny, v juli som absolvovala gastroenteroskopiu s negativnym vysledkom (bolo mi povedane ze mam zaludok mierne zapaleny). Nemam helicobactera ani celiakiu. Lekar mi predpisal Pangrol, ktory mi vobec nepomaha. Citim zaludocnu nevolnost-tazobu, picha ma v lavom boku pod rebrami, boli to aj lavej hornej casti chrbta. Nemam pocit ze by problemy zaviseli od toho co zjem, napriek tomu jem striedmo a davam si pozor co zjem. Je mi zle takmer vkuse, niekedy mi je tyzden dobre. Za poslednych 10 mesiacov mi je 8 mesiacov zle. Uz len dodam, ze uz 10 rokov mam vybraty zlcnik a pred 2 rokmi som prudko a velmi silne narazila pravou castou tela do steny pri hrani squashu. Predtym som ale taketo problemy nemala. Som z toho uz zufala, pretoze gastroenterolog aj moj vseob.lekar mi tvrdia ze mi nic nie je. Dakujem vopred za akukolvek radu
alabut
23.03.11,17:49
Mozno moja rada vyznie divne, ale zacal by som uzivat velmi dobre vino. Ak toto nezaberie, potom to bude nieco, co nesuvisi so zaludkom.
Bionda
23.03.11,17:52
... nad psychickými problémami ste sa nezamýšľali? Nie ste pod nejakým psychickým tlakom alebo nemáte nejaké problémy rodinné, pracovné alebo podobne- niekedy práve nervozita sa prenáša cez žalúdok- ja som si takto skoro dopracovala zápal pankreasu- obišlo ma to len podráždeným pankreasom- ale začalo to problémami so žalúdkom.
Skúste roibosový čaj , na večer medovkový - nie je zlý ani repíkový alebo harmančekový. ....
KAS15
23.03.11,17:58
no mne to moja vseobecna lekarka tiez tvrdi...ja som mala v zivote dost stresov, ale uz 1,5 roka som mimo stresujucich zamestnani, dnes som SZCO aj ked penazi je ovela menej...a mam vcelku pokoj.
Bionda
23.03.11,18:14
... nikedy to práveže príde po odznení stresu a somatické príznaky sa prejavia neskôr... teraz akoby ste žali, čo ste zasiali... bohužiaľ...
Skúste zmeniť životosprávu, skúste tie upokojujúce čaje na žalúdok a hlavne začnite pozitívne myslieť ... držím palce!
alabut
23.03.11,18:17
Opakujem, kvalitne vino. :-)
KAS15
23.03.11,18:21
Vdaka za radu. Ja som celkom trpezliva, predsa len sa mi zda, ze rok je dlha doba...
alabut
23.03.11,18:23
Vobec nie je dlha doba a pravdepodobne sa to bude po celkovom uspokojeni opakovat. Zacat s kvalitnym vinom. :-)
KAS15
23.03.11,18:41
Vdaka, ja viem ze vino podporuje travenie, a ja ho mam rada. Ale nie na takyto bolavy zaludok, to mam odskusane.
pasuliatko
23.03.11,18:42
daj si vyšetriť pankreas...
KAS15
23.03.11,18:50
ako sa vysetruje pankreas? gastroenterolog? ved tam som bola.
buchač
23.03.11,19:38
ako sa vysetruje pankreas? gastroenterolog? ved tam som bola.

Na prebiehajúcu pankreatitídu myslíme vždy pri bolestiach v okolí pupka, ktoré vyžarujú do chrbta vľavo i vpravo a sú spojené so zvracaním. Bolesti sú také silné, že málokto nevyhľadá ihneď lekársku pomoc. Takto sa pacient dostane na chirurgickú alebo internú pohotovosť. Po dôkladnom vyšetrení sa robia krvné testy so zameraním na prebiehajúci zápal, hladinu žlče (bilirubín) a hladinu pankreatických enzýmov v krvi (amyláza, lipáza). Krvné testy potvrdia, ale aj prognosticky zhodnotia chorobu. Akútni pacienti sú hospitalizovaní, v závažnejších prípadoch končia na jednotke intenzívnej starostlivosti. Synchrónne s liečbou sa diagnostikuje choroba. Pátra sa po žlčníkových a žlčovodových kamienkoch, ktoré môžu byť prekážkou v odtoku žlče. Robia sa aj ďalšie potrebné vyšetrenia ako ultrasonografia a v prípade nejasností alebo závažného stavu sa robí aj CT vyšetrenie pankreasu. Pri podozrení na prekážku žlčových ciest sa robí ERCP vyšetrenie. Sondou zavedenou cez ústa a žalúdok do dvanástorníka sa nasondujú žlčové cesty a pod RTG lúčmi sa vyšetrí žlčový a pankreatický strom. Zároveň sa môžu prípadné kamienky zo žlčovodu odstrániť alebo sa môže rozšíriť ústie žlčovodu. Tým sa odstráni možná príčina pankreatitídy.

Ďalšie špecializované vyšetrenia sú určené na zhodnotenie možnosti operácie pankreasu pred plánovaným výkonom alebo na vylúčenie nádoru.



...ale aj víno si môžeš dať ...
KAS15
23.03.11,19:47
Vdaka za vycerpavajucu odpoved o vysetreni pankreasu. Nie, myslim ze problem s pankreasom to nebude, navyse opakovane vysledky krvi mam vyborne, vseob.lekarka mi povedala ze podla krvi takych zdravych ako ja vela nema...
arizona
23.03.11,20:21
Vyskusaj pit caj EUGASTRIN,dostat v lekarni, stoji okolo eura.:)
BXLmiami
24.03.11,08:10
Niekedy sa týmto spôsobom prejavuje alergia na nejaké potraviny,prípadne intolerancia potravín.Kúp si Food detective a sprav si vyšetrenie na intoleranciu,to je odrazový mostík,uvidíš čo Ti vyjde.
Veľmi často to v takýchto prípadoch bývajú napríklad kvasnice,čo sa medicínsky veľmi vytestovať nedá.
pasuliatko
24.03.11,13:15
ako sa vysetruje pankreas? gastroenterolog? ved tam som bola.

pomôže ti aj dobrý internista....
nemyslím tým akútnu pankreatitídu... myslela som chronickú... skús niečo omrknúť na nete...
alabut
24.03.11,14:21
EUGASTRIN mocim v belovici, pekna farba (ako zubrovka), dobre sa pije. Na zaludok moze byt, ale dobre vino je lepsejsie. :-)
arizona
24.03.11,15:09
ako sa vysetruje pankreas? gastroenterolog? ved tam som bola.
Mne zistili chorobu pankreasu na sone a RTG /tam sa pije taka malinova gipsova voda/.
A odber krvi.
legolas
24.03.11,15:18
..tak si ešte daj vyšetriť hrubé črevo, pretože aj z toho môžeš mať pocit plnosti a ak aj to bude v poriadku, tak lekári majú pravdu, že ti nič nie je.., skôr to vyzerá na psychický problém, možno si stále stresovaná..
KAS15
29.03.11,13:34
dakujem vsetkym za rady. prefotila som si vsetky moje vysledky a idem za novym, odporucanym gastroenterologom.
alabut
29.03.11,15:23
Ak sa ti nepolepsi, ozvi sa. Este ti poradim, skus si nakopat a nasusit horec a zuj vo volnom case.
KAS15
29.08.11,15:31
ahojte, cas bezi a ja mam stale rovnake problemy...uz si zacinam mysliet ze som asi psycho ked mi nic nie je a je mi skoro stale zle od zaludka..uz som vyskusala myslim vsetky rady na fore, aloe vera, caje a aj rady lekara...ale je to akoby nezavisle od toho co zjem a vypijem...vraj je to psychosomaticke. mozno nie som uplne v pohode ale nemam ziadne depky ani sa neumaram.. uvazujem nad tym ze zajdem k psychiatrovi. nemoze to byt nedostatocnou tvorbou napr. serotoninu? uz naozaj neviem co s tym zaludkom....beriem lieky na potlacenie symptomov ale velmi ich nepotlacaju... a tiez mi je jasne ze potlacanie nie je riesenim. dakujem vopred za pripadne dalsie rady
lujza.j
29.08.11,15:43
Andy Kralik
29.08.11,16:29
uvazujem nad tym ze zajdem k psychiatrovi.

Skús aj to. Osobne poznám dvoch ľudí u ktorých sa práve psychika podieľala zásadne na vzniku neurčitých žalúdočných problémov. A zopár rozhovorov so psychiatrom im pomohlo. Nič tým nepokazíš.
KAS15
29.08.11,17:11
Tak som presla vsetkych 9 stran vlakna Problemy so zaludkom.
chronicku pankreatitidu nemam lebo priznaky sa nezhoduju okrem toho mi robili aj amylazy a vsetko ok. vie mi niekto odpovedat na otazku ci to moze byt nedostatkonm produkcie nejakej latky v mozgu? mavam obcas aj bolesti hlavy a casto mam pocit ze to spolu moze suvisiet...ale hlava ma boli len obcas, zaludok takmer stale. V hlave zvyknem citit napatie.
Takze mi vychadza z toho martinska nemocnica a psychiater,dokonca aj zablokovane rebra? Tie rebra sa mi nezdaju...
KAS15
29.08.11,17:16
No mne je to uz jedno. Ked mi da hocco, aj antidepresiva, ktore mi to vyriesia budem ich pokojne jest kolko bude treba. Ja som ich uz kedysi jedla ale vtedy to nebolo kvoli zaludku...
smutko
29.08.11,17:41
ja som mala také isté problémy slabý zápal žalúdka kým som brala lieky dalo sa to vydržať keď som ich dobrala bolo zle aj som vracala bála som sa hocičo zjesť lebo zo všetkého mi bolo zle a bolel ma žalúdok je taká kniha Zdravie z Božej lekárne odtiaľ som vyčítala na problémy so žalúdkom treba užívať čaj 1 lyžičku žihľavy 1 lyžičku nechtíka lekárskeho ja som ho pila ráno a večer a naozaj mi to pomohlo problémy so žalúdkom prestali ako sa vraví topiaci sa aj slamky chytá treba vyskúšať všetko bylinkové čaje uškodiť nemôžu ale môžu pomôcť
KAS15
29.08.11,18:03
ja som mala také isté problémy slabý zápal žalúdka kým som brala lieky dalo sa to vydržať keď som ich dobrala bolo zle aj som vracala bála som sa hocičo zjesť lebo zo všetkého mi bolo zle a bolel ma žalúdok je taká kniha Zdravie z Božej lekárne odtiaľ som vyčítala na problémy so žalúdkom treba užívať čaj 1 lyžičku žihľavy 1 lyžičku nechtíka lekárskeho ja som ho pila ráno a večer a naozaj mi to pomohlo problémy so žalúdkom prestali ako sa vraví topiaci sa aj slamky chytá treba vyskúšať všetko bylinkové čaje uškodiť nemôžu ale môžu pomôcť

vdaka vyskusam.. a spytam sa - problemy po case prestali alebo je to trvala zalezitost?
smutko
01.09.11,05:42
už vyše roka mám pokoj
allizommm
13.02.12,08:04
Veľmi často a veľmi hlasno mi škvrka v bruchu a to po jedle,nie keď som hladna. Je to neprijemne,lebo je to veľmi hlasne. Vie mi niekto povedať čo to je a čo s tym ?
allizommm
14.02.12,18:54
..................
reddwarf
19.02.12,00:15
Homeopatika Gastrocynesine pred a po jedle + nejaké enzýmy na trávenie, napríklad bromelain alebo nejaký komplex. Pri enzýmoch pozor na dávkovanie. Treba brať poriadne dávky ako sa patrí lebo niektoré firmy, ktoré vyrábajú doplnky predávajú šmejdy s nízkym obsahom. Treba porovnať viac produktov a poriadne čítať zloženie. Prípadne k tomu Pangamin Bifi 3x denne po 4ks.
lujza.j
19.02.12,10:05
Homeopatika Gastrocynesine pred a po jedle + nejaké enzýmy na trávenie, napríklad bromelain alebo nejaký komplex. Pri enzýmoch pozor na dávkovanie. Treba brať poriadne dávky ako sa patrí lebo niektoré firmy, ktoré vyrábajú doplnky predávajú šmejdy s nízkym obsahom. Treba porovnať viac produktov a poriadne čítať zloženie. Prípadne k tomu Pangamin Bifi 3x denne po 4ks.
vždy ma šokuje nejaká zložka ktorú obsahuje nejaké homeopatikum ako teraz
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/gastrocynesine-tbl-60/
http://sk.wikipedia.org/wiki/Strychn%C3%ADn
reddwarf
19.02.12,11:07
vždy ma šokuje nejaká zložka ktorú obsahuje nejaké homeopatikum ako teraz
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/gastrocynesine-tbl-60/
http://sk.wikipedia.org/wiki/Strychnín

Množstvo rastlín ktoré sú jedovaté sa používa v malých dávkach ako liek. Ide o správne dávkovanie...
lujza.j
19.02.12,13:26
to áno, aj "špongia úmyvacia" ktorá je v zložení v sirupe na kašel Stodal
Snajper2
27.07.12,22:21
približne pred pár dňami som mal akoby nejaký psychický kolabs a nedalo sa mi veľmi jesť. ale za tích pár dní mi stiahlo žalúdok a teraz mám mám trochu problémy to napraviť. mám aj problém zjesť tanier niečoho lebo začínam mať po pár hltoch pocit plnosti a veľmi mi to nerobí dobre. cítim, že akoby som mal aj psychicky blokovaný žalúdok alebo niečo podobné. beriem aj antidepresíva, ale len krátko
KAS15
28.07.12,16:16
Gastrocynesine mi nepomohol, ten som brala na zaciatku. Neskor mi jeden gastroenterolog povedal ze zabera ak ma clovek kyselinu/zahu, co ja nemam.
kaivorus
01.08.12,11:23
hlavička pankreasu môže byť zatoxikovaná alebo priamo napadnutá mikróbami