peter.caba
27.03.11,15:24
Chcem poprosiť radu, môj problém sa týka daňového bonusu. Bol som v roku 2010 pol roka SZČO a pol roka dobrovoľne nezamestnaný. Chcem si na dcéru nárokovať daňový bonus. Môj príjem za rok je vyšší 6-násobok minimálnej mzdy, t.j. 1846,20, myslím, že by som teda spĺňal podmienku nárokovania. Tu je však prosba o radu. Mám dcéru, žijeme v spoločnej domácnosti, nie sme však manželia, mám aj iné trvalé bydlisko, ale zdielame spoločnú domácnosť. Môžem si vôbec na DB nárokovať? Partnerka je na MD.
veronikasad
27.03.11,13:26
Chcem poprosiť radu, môj problém sa týka daňového bonusu. Bol som v roku 2010 pol roka SZČO a pol roka dobrovoľne nezamestnaný. Chcem si na dcéru nárokovať daňový bonus. Môj príjem za rok je vyšší 6-násobok minimálnej mzdy, t.j. 1846,20, myslím, že by som teda spĺňal podmienku nárokovania. Tu je však prosba o radu. Mám dcéru, žijeme v spoločnej domácnosti, nie sme však manželia, mám aj iné trvalé bydlisko, ale zdielame spoločnú domácnosť. Môžem si vôbec na DB nárokovať? Partnerka je na MD.
Partnerka si uplatňovala nárok na predlženú MD z dôvodu osamelosti ?
peter.caba
27.03.11,13:32
Áno nárokovala, asi toto bude problém. Len aby som nezabudol, už nie je na MD, je tomu asi rok. Teraz poberá rodičovský príspevok.
veronikasad
27.03.11,13:33
Áno nárokovala, asi toto bude problém. Len aby som nezabudol, už nie je na MD, je tomu asi rok. Teraz poberá rodičovský príspevok.
Spoločná domácnosť sa nepreukazuje spoločným trvalým pobytom. Ale na dvoch stoličkách sedieť nemôžete.

Alebo vtedy ste spolu nebývali ?
peter.caba
27.03.11,13:36
Nie, inak by si to nebola nárokovala, nejako som si dal na poriadok veci...a uvedomil som si, čo je pre mňa dôležité.
veronikasad
27.03.11,13:38
Nie, inak by si to nebola nárokovala, nejako som si dal na poriadok veci...a uvedomil som si, čo je pre mňa dôležité.
Ak si ideš podávať DP sám, priložíš rodný list dieťaťa a môžeš si uplatniť DB. Len dúfam, že aj teraz partnerka nepoberá dávku v hmotnej núdzi, ako osamelá matka.
nela07
27.03.11,13:39
ak žiješ s dieťaťom v spoločnej domácnosti, môžeš si nárokovať daňový bonus ak si ho nenárokuje partnerka. K daň. priznaniu prilož rodný list dieťaťa.

veronika ma predbehla
veronikasad
27.03.11,13:39
nelka - žijú aj nežijú, ako im z toho kvapne ...
nela07
27.03.11,13:42
no ale nárok má. a keď to môže využiť, tak prečo by nevyužil.
veronikasad
27.03.11,13:44
Nelka, neodpovedal, či partnerka nepoberá dávku v hmotnej núdzi ako osamelá matka ... Pretože počas materskej osamelá matka bola
peter.caba
27.03.11,13:45
Nie, nepoberá žiadnu hmotnú dávku, len rodičovský príspevok - 256€ a prídavky na dieťa. Nerieš dávky v HM, to rieši iná komunita, len priateľku to napadlo, že teraz keď je doma, mohol by som si nárokovať ja. Platím si poctivo všetky poplatky a štát mi nedal a ani ma neživil od mojej plnoletosti! Jediné čo som možno teraz chcel, aby mi ten daňový bonus aspoň kúsok stiahol daňovú povinnosť, lebo aj tak tie peniaze neuvidím. Inak ďakujem.
nela07
27.03.11,13:46
Neviem presne aké sú podmienky na preukazovanie dávky v hmotnej núdzi, či sa tam nejako preukazuje spolubývajúca osoba.
veronikasad
27.03.11,13:47
Nie, nepoberá žiadnu hmotnú dávku, len rodičovský príspevok - 256€ a prídavky na dieťa. Nerieš dávky v HM, to rieši iná komunita, len priateľku to napadlo, že teraz keď je doma, mohol by som si nárokovať ja. Platím si poctivo všetky poplatky a štát mi nedal a ani ma neživil od mojej plnoletosti! Jediné čo som možno teraz chcel, aby mi ten daňový bonus aspoň kúsok stiahol daňovú povinnosť, lebo aj tak tie peniaze neuvidím. Inak ďakujem.
Neriešim, ale jedno s druhým súvisí.

Ak žiješ s dieťaťom v spoločnej domácnosti celý rok - môžeš si uplatniť daňový bodnus za celý rok 2010. Stačí priložiť rodný list dieťaťa.
peter.caba
27.03.11,13:53
Príde mi smiešne, že súdite človeka, bez toho aby ste ho poznali, cez to všetko vám ďakujem, možno by to chcelo kúsok skromnosti! Ja som nežiadal, ja som Vás prosil o radu a pomoc, ale nemyslím si, že si zaslúžim takéto opovrhovanie, keď ma nepoznáte. Ale nebudem sa čudovať, pani veronikasad tu už nejdeného zhodila a označila za neinteligentného (čítal som Vaše komentáre a viem, že ste veľa ľuďom pomohli, ale skromnosť nikomu neublížila!) a to ponižovanie to Vám ide.
veronikasad
27.03.11,13:55
Príde mi smiešne, že súdite človeka, bez toho aby ste ho poznali, cez to všetko vám ďakujem, možno by to chcelo kúsok skromnosti! Ja som nežiadal, ja som Vás prosil o radu a pomoc, ale nemyslím si, že si zaslúžim takéto opovrhovanie, keď ma nepoznáte. Ale nebudem sa čudovať, pani veronikasad tu už nejdeného zhodila a označila za neinteligentného (čítal som Vaše komentáre a viem, že ste veľa ľuďom pomohli, ale skromnosť nikomu neublížila!) a to ponižovanie to Vám ide.
Peter, vôbec si nepochopil moju odpoveď - nesúdim a odpoveď si dostal, odomňa minimálne 2-krát.
truch
27.03.11,13:58
Príde mi smiešne, že súdite človeka, bez toho aby ste ho poznali, cez to všetko vám ďakujem, možno by to chcelo kúsok skromnosti! Ja som nežiadal, ja som Vás prosil o radu a pomoc, ale nemyslím si, že si zaslúžim takéto opovrhovanie, keď ma nepoznáte. Ale nebudem sa čudovať, pani veronikasad tu už nejdeného zhodila a označila za neinteligentného (čítal som Vaše komentáre a viem, že ste veľa ľuďom pomohli, ale skromnosť nikomu neublížila!) a to ponižovanie to Vám ide.

Peter, poznám Veroniku osobne, je to skromné, príjemne žieňa, ochotné vždy pomôcť! Skôr som toho názoru, že ti chcela pomôcť, len mala málo informácii k tvojmu prípadu. Nezaslúži si, tvoje vyššie napísané vety:(
veronikasad
27.03.11,14:01
Dáška, ak náhodou čítal moje odpovede "tiežúčtovníčkam" a "samostatným účtovníčkam" jeho reakcii sa nečudujem ...