jozko2
27.03.11,20:52
zdravím všetkých. Kúpil som pozemok a pri plynovej prípojke je taký čierny drát na ktorom by podľa predajcu mal byť uviazaný v zemi elektrický kábel na prípojku. Poznáte to niekto? Robí sa to takto?
tienik
27.03.11,20:14
ten "cierny drat" je pravdepodobne hladaci drot pripojky.
Potrubie je plastove tak sa pozdl neho da drot do ktoreho sa da pustit vyhladavaci signal.
Elektrika sa urcite nenechava volne zakopana. Treba sa lepsie popozerat, niekde v okolii by mali byt skrinky oznacene stvorcislim - hlavne rozpojovacie a istiace skrine. Od nic sa taha pripojka. (ak hovorime o nejakych terajsich novych pozemkoch)
jozko2
28.03.11,14:37
no rozvodná skriňa tam je. Ale nejde z nej ku mne žiadny kábel. Takže asi si ho budem musieť natiahnuť. Len som si nebol istý, lebo predajca mi o dušu stále tvrdí, že tá skriňa je k vonkajšiemu osvetleniu a káble k prípojke sú v zemi. Tak tam už dva dni kopem a nič. :-(
Indeed
28.03.11,14:45
zdravím všetkých. Kúpil som pozemok a pri plynovej prípojke je taký čierny drát na ktorom by podľa predajcu mal byť uviazaný v zemi elektrický kábel na prípojku. Poznáte to niekto? Robí sa to takto?

Skus ten drot PRESTRIHNUT , tak najlepšie zistiš , či je tam elektrika alebo nie.
tienik
28.03.11,20:36
nakolko myslim ze sa v danej veci vyznam lespsie ako makler typu "ano vsetko tam mate, ano aj zlatu banu..." tak mi mozes verit ze z kabla sa odbocuje v skrini, nie v zemi. Ale preco meditovat, brnkni jednoducho na rozvodne zavody.
leonq
29.03.11,13:00
Videl som uz vselico, aj ked urcite este nie vsetko ale elektricku pripojku volne pohodenu v zemi som este nevidel.A nechce sa mi verit ze by to nejaky elektrikar zapojil a nechal len tak.Elektrikari vam nic nezapoja kym nieje kompletna pripojka hotova a potom to rozbocia v skrini na stlpe.
Osobne si myslim ze vas predajca sa len "snazil predat" ako inzeraty typu siete pred pozemkom...
Myslim si ze to je ako bolo spominane vyssie hladaci drot (neviem ako sa to vola odborne) pri vodovodnych potrubiach je to tahane tiez.