mendelina
28.03.11,08:42
Chcem sa poradiť, Zamestnankyňa ukončila 31.12.2010 pracovný pomer dohodou. Praconý pomer bola uzatvorený na dobu neurčitú. Pracovala v našej spoločnosti 2,5 roka.
Teraza od 1.4.2011 ju opäť prijímama do pracovného pomeru, ale na dobu určitú. Musím zamestnankyni uviesť v zmluve skúšobnú dobu?
Ďakujem
drobeceva
28.03.11,06:56
Chcem sa poradiť, Zamestnankyňa ukončila 31.12.2010 pracovný pomer dohodou. Praconý pomer bola uzatvorený na dobu neurčitú. Pracovala v našej spoločnosti 2,5 roka.
Teraza od 1.4.2011 ju opäť prijímama do pracovného pomeru, ale na dobu určitú. Musím zamestnankyni uviesť v zmluve skúšobnú dobu?
Ďakujem
Zákonník práce stanovuje max.SD. Ak sa rozhodnete, že jej SD nedáte-môže byť. Ale skúšobná doba je pre obidve strany dobrá. V tomto prípade je to na vašom rozhodnutí.
Chobot
28.03.11,07:00
Chcem sa poradiť, Zamestnankyňa ukončila 31.12.2010 pracovný pomer dohodou. Praconý pomer bola uzatvorený na dobu neurčitú. Pracovala v našej spoločnosti 2,5 roka.
Teraza od 1.4.2011 ju opäť prijímama do pracovného pomeru, ale na dobu určitú. Musím zamestnankyni uviesť v zmluve skúšobnú dobu?
Ďakujem

Môžeš, ale nemusíš. Záleží od dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
mendelina
28.03.11,07:00
Ja toto nepotrebujem vedieť, ale medzi pôvodných ukončení PP a novým uzatvorením PP neubehlo 6 mesiacov, mňa zaujíma, či jej vôbec tú skúšobnu dobu môžme dať.
drobeceva
28.03.11,07:01
Ja toto nepotrebujem vedieť, ale medzi pôvodných ukončení PP a novým uzatvorením PP neubehlo 6 mesiacov, mňa zaujíma, či jej vôbec tú skúšobnu dobu môžme dať.
nemohla by si dať, keby bola predtým na dobu určitú- teraz ak chceš, dať môžeš
katka50
28.03.11,07:03
Ja toto nepotrebujem vedieť, ale medzi pôvodných ukončení PP a novým uzatvorením PP neubehlo 6 mesiacov, mňa zaujíma, či jej vôbec tú skúšobnu dobu môžme dať.
Ale PP do 31.12.2010 bol uzatvorený na dobu neurčitú.

Zákonník práce §45
§ 45
Skúšobná doba
(1)V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.
(2)Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.
(3)Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.
(4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.
Chobot
28.03.11,07:16
Ja toto nepotrebujem vedieť, ale medzi pôvodných ukončení PP a novým uzatvorením PP neubehlo 6 mesiacov, mňa zaujíma, či jej vôbec tú skúšobnu dobu môžme dať.


Veď som ti napísal, že môžeš, ale nemusíš. Ak si chcela zdôvodnenie, mala si povedať.