Letko
28.03.11,10:47
Ahojte,

vplýva na vás nejakým spôsobom posun času z letného na zimný a naopak?
lujza.j
28.03.11,08:52
áno,ja mám vždy dovolenku, ako dnes:) keby som nemala dnes dovolenku bola by som dlhodobo rozbitá:D a ešte dnes mám aj moju terapiu na dušu moju milovanú keramiku;)
Stanislav 1975
28.03.11,08:54
Ahojte,

vplýva na vás nejakým spôsobom posun času z letného na zimný a naopak?

Neviem, ale na mňa zmena času nemá absolútne žiadny vplyv- nič, ani pozitívny ani negatívny...:cool:
lujza.j
28.03.11,08:57
buď rád:)
Zimama
28.03.11,09:21
Mne je to po tých rokoch už tiež vcelku jedno ... :rolleyes: teda tá samotná zmena - horšie bolo, kým boli deti malé a napr. ráno vstávali alebo večer sme ich kúpali viac-menej presne o určitom čase, tak tú hodina bolo cítiť, kým sa "preorientovali".
Keby som si ale mala vybrať, tak chcem na furt radšej letný čas - ráno mi je to jedno, lebo až tak strašne zavčasu nevstávam, ale večer mi lepšie padne, keď je dlhšie vidno (keď v zime odchádzam potme z roboty už o 16.00, neskutočne ma to depce... :eek::))
Čo ma ale štve najviac - keď si na mobile prehodím čas, tak sa mi zmenia aj hodiny v kalendári, ktorý dosť často používam aj na pracovné úlohy, a to už nie je jedno, ak mám nejakú udalosť nastavenú na 9.00, po zmene času mi mobil ukazuje 10.00! A tak som aj včera asi polhodinu prepisovala časy udalostí v kalendári mobilu - viete niekto, či sa to dá robiť jednoduchšie? A prečo vôbec sa to zmení - veď 9.00 je 9.00, a je úplne jedno, či podľa zimného alebo času, či...? :confused::(
trisestri
28.03.11,10:19
nevvšimol som si vplyv na mna-ale mohli by ho zrušit,nepreukazala sa nejaká horibilná úspora energie,však sú aj iná možnosti úspor el.energie.
alabut
28.03.11,14:57
Kohut mi kasle na letny cas a kikirika rovnako ako v zime. Ak ho neoducim ... do polievky.
Stanislav 1975
28.03.11,15:00
Kohut mi kasle na letny cas a kikirika rovnako ako v zime. Ak ho neoducim ... do polievky.

Chudák kohútik...:)
gilda
29.03.11,05:09
Kohut mi kasle na letny cas a kikirika rovnako ako v zime. Ak ho neoducim ... do polievky.
Môj pes spí o hodinu dlhšie, teda tak, ako má. Aspoň zvieratá ostali pri zdravom rozume. "Lidi jsou jen lidi" (povedal Werich) - viď letný čas, jeden z "úžasných" ľudských vynálezov.
ivka70
29.03.11,05:17
Čo ma ale štve najviac - keď si na mobile prehodím čas, tak sa mi zmenia aj hodiny v kalendári, ktorý dosť často používam aj na pracovné úlohy, a to už nie je jedno, ak mám nejakú udalosť nastavenú na 9.00, po zmene času mi mobil ukazuje 10.00! A tak som aj včera asi polhodinu prepisovala časy udalostí v kalendári mobilu - viete niekto, či sa to dá robiť jednoduchšie? A prečo vôbec sa to zmení - veď 9.00 je 9.00, a je úplne jedno, či podľa zimného alebo času, či...? :confused::(

Neviem, aky mas mobil, ale ak to nejde priamo v nom, ta sa daju stiahnut vsetky data z kalendara do PC, potom prestavit cas na mobile, vsetky data v kalendari vymazat a nahrat tie z PC spat :).
alabut
29.03.11,15:16
Kohut dokikirikal.
Letko
30.03.11,03:42
Kohut dokikirikal.

Dobrú chuť :)
555555
30.03.11,04:22
Ja som úplne rozhádzaná pri zmene času Katastrofa.
gypsynka
30.03.11,04:54
Na mňa nemal letný čas roky skoro žiadny vplyv. Ale tento rok, katastrofa. Večer neviem zaspať, lebo som chodila spávať okolo 12-tej, teraz je akože 11, kým zaspím sú asi 2 hodiny v noci a ráno o šiestej neviem vstať, lebo je akože len päť. No a potom v práci vydržať 7,5 hodiny, tak to je niekedy o držku. Normálne mám také "narkotické" stavy, že keď zavriem oči, hneď sa mi sníva. Hrôza:rolleyes:
Zimama
30.03.11,19:16
Mne je to po tých rokoch už tiež vcelku jedno ... :rolleyes: teda tá samotná zmena ........

... no, dnes som sa z rádia dozvedela, že predsa len mi to nie je jedno - myslela som si, že keď chodím aj tak neporiadne spávať (najskôr okolo polnoci :cool:), že ma jedna letná hodina nemôže rozhodiť, ale uvedomila som si, že tento týždeň sa mi špeciálne ťažko vstáva, doslova nasilu sa musím prebrať, lebo veď telo vstáva o hodinu skôr, či sa mi to páči alebo nie ... ;):)
srska
30.11.11,23:44
nalim07
17.01.12,22:49
mne to vobec nevadi, jedina vec co mi na tom prekaza je, ze v zime sa zotmie strasne skoro.
Slayer666
18.01.12,08:32
mne to vobec nevadi, jedina vec co mi na tom prekaza je, ze v zime sa zotmie strasne skoro.

No vies, ale zimny cas, to je prave ten skutocny a ten letny je vymysleny.:)
bubkoch
18.01.12,09:05
letný čas 2012 - 2016 (https://lt.justice.gov.sk/Attachment/e_vlastny material_doc.pdf?instEID=-1&attEID=42118&docEID=214903&matEID=4592&langEID=1&tStamp=20111130131455673) :)

super, dufam ze ho nikto nikdy nezrusí ...
luja5
18.01.12,09:17
Dnes nám to už nejako veľmi nevadí, za pár dní sa prispôsobíme, ale keď boli deti malinké, mali sme aj v lete zimný čas na hodinách v celom byte, lebo vstávali a chodili si spať po svojom, papania sa dožadovali po svojom ... Návštevy boli z toho nášho času "vedľa" :), stávalo sa, že si išli aj naprávať svoje hodinky ...:D
kopretinka
18.01.12,09:25
letný čas 2012 - 2016 (https://lt.justice.gov.sk/Attachment/e_vlastny%20material_doc.pdf?instEID=-1&attEID=42118&docEID=214903&matEID=4592&langEID=1&tStamp=20111130131455673) :)
veď už na to došli,že je to hovadina a už 10 rokov sa hovorí o zrušení......tak prečo sa v tom zase pokračuje....:confused:
lujza.j
24.03.13,18:51
alabut
26.03.13,04:35
Rano sa najlepsie spi a sni, od 0:00 do 04:00, ked je nas materialny svet najblizsie s eterickym materialnym svetom, pride katasrofa, vyssia moc pripravi alabuta o hodinu najkrajsich snov. :-)
Letko
26.03.13,05:27
Dobre, že sa posúva o hodinu dopredu, aspoň sa naša malá dcérka bude budiť o siedmej ráno a nie o šiestej. :)
Nandrolon
26.03.13,06:30
Letko:
to sme na tom rovnako, akurát večer zas bude dlhšie strašiť :-))
Dáša_
26.03.13,06:44
ja roky vďaka daňovým priznaniam ani netuším, že sa v marci nejaký čas mení :) Úplne bezproblémový prechod :) naozaj mi je úplne jedno, koľko je hodín na hodinkách :D
Letko
26.03.13,06:44
Nandrolon:

Naša chodí spať už o siedmej/pol ôsmej, takže to nebude až také zlé :) a čo vy?
Indeed
26.03.13,06:48
Ja mam nepravidelný rytmus spánku,pretože pracujem prevážne vo večerných hodinách a v noci,

takže mne je to tiež jedno,či je nejaký letný a zimný čas,hlavne nech je stredoeuropsky.
alabut
26.03.13,06:51
Vstavam podla mnozstva fotonov a piskotu vtakov, hodiny nepouzivam, kuwa, akurat mi nepasuju spravy v radiu a alabutka mi skor namuti kavu. :-)
Indeed
26.03.13,06:52
a o 4-tej varíš polievku....
Excise Duty
26.03.13,07:00
http://www.topky.sk/cl/10/1344283/Nezabudnite-na-zmenu-casu--Viete--kedy-treba-posunut-hodiny-

budúcu nedeľu nezabudnite:)
Je dobré mať doma aspoň jedny DCF hodiny, tie sa nastavia samé a upozornia tak na zmenu a potrebu nastaviť ostatné hodiny.
Nandrolon
26.03.13,08:16
Letko: naša má teraz 2 roky aj 2 mesiace a chodí spať v závislosti od toho, či spí poobede alebo nie.

Tak 3 x do týždňa ráno vstane /6:30-8:30/ a poobede nespí, tak vtedy ide tak aj o 18:-19:00, niekedy keď spí poobede napr. 2 hodiny, tak ide aj o 22:00...
alabut
26.03.13,09:49
No hej, alabutka rano nejedava, ale polievku zbodne. :-)
lujza.j
28.03.13,18:32
Ewikk
11.04.13,08:48
momentalne uzivam prechod na letny cas,pozitivne to na mna vplyva
wagner
11.04.13,09:13
Ahojte,

vplýva na vás nejakým spôsobom posun času z letného na zimný a naopak?
:confused:
To musel byť riadny blb, čo to vymyslel. Našťastie sa v ČR začne petícia na zrušenie tohto bludu.
Ewikk
12.04.13,06:58
myslim ,ze aj u nas sa uvazovalo,ze by to zrusili
lujza.j
23.10.13,15:58
Rozalka
23.10.13,16:48
Aj ja by som pristala na zrušenie s tým, že by zostal navždy letný čas.
lujza.j
23.10.13,16:50
ja sa teším na túto akože hodinu do plusu...nejaká som unavená....aj ked je jeseň taká farebná a pekná....tento krát som nejaká divná....hned by som sa popakovala a išla do HR:)vegetiť ....
csillag3112
23.10.13,17:07
No mne zásadne vyhovuje ten zimný teda ten správny. Letný ma šokuje každé ráno a doteraz som si na to nezvykla, počas zimného času ta hodina naviac je pre mňa veľké plus.
erik555
23.10.13,17:13
No mne zásadne vyhovuje ten zimný teda ten správny. Letný ma šokuje každé ráno a doteraz som si na to nezvykla, počas zimného času ta hodina naviac je pre mňa veľké plus.
Cim ta letny cas sokuje kazde rano?
Pocas zimneho casu ta hodina naviac je pre teba velke plus? Pocas zimy ma den 25 hodin?
marjankaj
23.10.13,17:15
No mne zásadne vyhovuje ten zimný teda ten správny. Letný ma šokuje každé ráno a doteraz som si na to nezvykla, počas zimného času ta hodina naviac je pre mňa veľké plus.
Cim ta letny cas sokuje kazde rano?
Pocas zimneho casu ta hodina naviac je pre teba velke plus? Pocas zimy ma den 25 hodin?
No ale koncom marca nám tá jedna hodina dosť chýba. ______:eek:
erik555
23.10.13,17:24
No mne zásadne vyhovuje ten zimný teda ten správny. Letný ma šokuje každé ráno a doteraz som si na to nezvykla, počas zimného času ta hodina naviac je pre mňa veľké plus.
Cim ta letny cas sokuje kazde rano?
Pocas zimneho casu ta hodina naviac je pre teba velke plus? Pocas zimy ma den 25 hodin?
No ale koncom marca nám tá jedna hodina dosť chýba. ______:eek:
Ked si odmyslim ten stale spominany biorytmus, tak v marci o tu hodinu budes menej napr. pri PC :D
marjankaj
23.10.13,17:28
No mne zásadne vyhovuje ten zimný teda ten správny. Letný ma šokuje každé ráno a doteraz som si na to nezvykla, počas zimného času ta hodina naviac je pre mňa veľké plus.
Cim ta letny cas sokuje kazde rano?
Pocas zimneho casu ta hodina naviac je pre teba velke plus? Pocas zimy ma den 25 hodin?
No ale koncom marca nám tá jedna hodina dosť chýba. ______:eek:
Ked si odmyslim ten stale spominany biorytmus, tak v marci o tu hodinu budes menej napr. pri PC :D
No veď skús podať daňové priznanie o deň neskôr. Potom ti nebude chýbať iba tá jedna hodina.:eek:
erik555
23.10.13,17:34
No mne zásadne vyhovuje ten zimný teda ten správny. Letný ma šokuje každé ráno a doteraz som si na to nezvykla, počas zimného času ta hodina naviac je pre mňa veľké plus.
Cim ta letny cas sokuje kazde rano?
Pocas zimneho casu ta hodina naviac je pre teba velke plus? Pocas zimy ma den 25 hodin?
No ale koncom marca nám tá jedna hodina dosť chýba. ______:eek:
Ked si odmyslim ten stale spominany biorytmus, tak v marci o tu hodinu budes menej napr. pri PC :D
No veď skús podať daňové priznanie o deň neskôr. Potom ti nebude chýbať iba tá jedna hodina.:eek:
ale uz zas neprehanaj s tou hodinou pri zmene na letny cas :D V lete mas vidno o hodinu viac a nadranom nie je potrebne, aby uz bolo vidno o 3 hodine (aspon pre vacsiu cas obyvatelstva). Takto vecer svietis od 21:00, inak by si svietil o 20:00.
lujza.j
23.10.13,17:36
mne velmi chýba!!!tá jedna hodina...
erik555
23.10.13,17:40
mne velmi chýba!!!tá jedna hodina...
a cim? stale ma den 24 hodin. Aj ked v ten jeden den v marci 23 hodin :D A teraz na zimny budes mat 25 hodin :)
lujza.j
23.10.13,17:42
mne velmi chýba!!!tá jedna hodina...
a cim? stale ma den 24 hodin. Aj ked v ten jeden den v marci 23 hodin :D
neviem...proste chýba....pondelok si brávam dovolenku....
erik555
23.10.13,17:48
mne velmi chýba!!!tá jedna hodina...
a cim? stale ma den 24 hodin. Aj ked v ten jeden den v marci 23 hodin :D
neviem...proste chýba....pondelok si brávam dovolenku....
Co take americke basketbalistky, ktore hraju v lete zensku NBA (WNBA) v Amerike a v zimnej sezone hraju v Europe. Ten casovy posun je vacsi, ako iba jedna hodina :D
marjankaj
23.10.13,17:57
mne velmi chýba!!!tá jedna hodina...
a cim? stale ma den 24 hodin. Aj ked v ten jeden den v marci 23 hodin :D A teraz na zimny budes mat 25 hodin :)
A myslíť že klienti ti už teraz dajú doklady? Tí sa niekedy zobudia 31.marca.
Letko
24.10.13,03:08
Som zvedavý, kedy bude chodiť naša malá 11 mesačná dcérka spať po zmene času. Keď sa menil zo zimného na letný, išla spať v tú istú hodinu ako pred zmenou. Ale teraz je staršia. Ak chodí spať o siedmej večer, dúfam, že ju prehovoríme, aby bola o hodinu dlhšie hore a aby nezaspala už o šiestej. Ja som za zmenu času.
Indeed
24.10.13,06:59
Ja som tiež za zmenu času,

tak ako sa hovorí vo vyššie uvedenom príspevku "väčšina obyvateľstva, naozaj nepotrebuje aby v lete bolo vidno už od tretej hodiny"

Len nepochopím, prečo vo vysielaní Expresu pustili takú perlu,že zmena letneho na zimny čas prinesie vačšiu spotrebu BENZÍNU :O )))
buchač
24.10.13,07:09
Ja som tiež za zmenu času,

tak ako sa hovorí vo vyššie uvedenom príspevku "väčšina obyvateľstva, naozaj nepotrebuje aby v lete bolo vidno už od tretej hodiny"

Len nepochopím, prečo vo vysielaní Expresu pustili takú perlu,že zmena letneho na zimny čas prinesie vačšiu spotrebu BENZÍNU :O )))
Podumaj v širších súvislostiach ...

Možno na to prídeš a aj pochopíš ....
Indeed
24.10.13,09:00
to potom mohli rovno povedať,že zmena času prinesie aj väčšiu spotrebu toaletného papiera,ked dumam v širšich súvislostiach...
Inak si myslim,že na Exprese su niektorí drbnutí....
buchač
24.10.13,09:06
to potom mohli rovno povedať,že zmena času prinesie aj väčšiu spotrebu toaletného papiera,ked dumam v širšich súvislostiach...
Inak si myslim,že na Exprese su niektorí drbnutí....
Čo sa týka onoho rádia , tak nie niektorí ...skôr všetci ...:D

No myslím si , že ak jeden kadí pravidelne , tak je úplne jedno , že či zimný - letný čas ...či ?

Tá spotreba bola asi myslená ( širšie súvislosti ) , že tým ochladením sa orosujú ráno sklá na autách , v zime to samozrejme primrzne ...
Takže majiteľ príde ráno , štartne a čistí auto , ktoré beží na voľnobeh a tým je aj spotreba vyššia ...
Ale to bude nie iba u benzínu , ale aj u nafty ....