daniela-D
28.03.11,13:11
dobry den.. mam na Vas otazku.. poradi mi niekto? sme z manzelom zmetení z lekarov.. nedavno mal hnacky a asi tyzden zvysenu teplotu.. tak zasiel k lekarke..ostal lezat na infekcnom oddeleni. z krvi mu vysli nejake testy zhorsene.. zvyseny kreatinin, a pod.
Manzel sa venuje posilovaniu resp. kulturistike.. uziva rozne vitaminy proteiny, gainery.. (stale mu vravim ze to prehana.. vitamin c, pangamin, b-komplex, glutamin, amina ..apodobne)
MOze byt ze mal zvyseny ten kreatinin z proteinovych napojov?? jedny nam vravia ze z toho to nemoze byt, iny ze to je prave z toho proteinu .. a ze tie c, b, a panga.. su ok..
a ak to je z toho.. vie niekto poradit nejaku nahradu tychto bielkovinovych napojov niecim co nejak menej bude zatazovat pecen?
predpisali mu lekari lipovitan nech sa jeho pecen zregeneruje..
manzel to berie na lahku vahu no ja som z toho dost zmetena ale ajjj v sttrese.
Braňo
28.03.11,11:15
Samozrejme, že konzervačné látky obsiahnuté v týchto prípravkoch z dlhodobého hľadiska poškodzujú pečeň. Už neraz boli viaceré kulturistické prípravky stiahnuté z obehu pre negatívne účinky na zdravie. Myslím, že sú ti jasné aj negatívne účinky anabolík.....
legolas
28.03.11,11:18
..škodia.., ak by neboli škodlivé, tak by sa nezakazovali vrcholovým športovcom, stále sa hovorí, že sú to len vitamíny, ale všetkého veľa škodí, tak nech manžel používa prírodné vitamíny, potom nebude mať zlé testy na pečeň..
daniela-D
28.03.11,11:20
dakujem za odpoved..
mysleli sme ze to nie su lieky.. tak by nemali tak skodit.. :-/
a nejaky pripravok na "zdravšej " baze mi viete poradit?.. nieco prirodne.. a najlepsie bez chemie..
manzel stale vravi ze cisto len jedlom sa neda tak naberat hmota.. svalova hmota ako tymito pripravkami..
taraz sa dal na vajecne bielka.. lebo som mu nedovolila aby sa vratil k tym proteinom..
ale to je tiez riziko kedze to je surove bielko rozslahane v mlieku vsak?
daniela-D
28.03.11,11:26
prirodne vitaminy?...
on papa vela ovocia.. doost vela.ale kedze sa venuje posilovaniu byva aj casto chory.. takze preto berie aj b-cko c-cko pangamin..ale to je v podstate len na chut do jedla..
su to vitaminy.. ale tiez je to chemia..
a vrcholovy sportovci beru vraj viac o vela viac tych proteinov ako bezny ludia..
nechcem ani vediet co to robi potom z ich telami.
Braňo
28.03.11,11:55
Nerozumiem tej vete : Keďže sa venuje posilňovaniu býva často chorý.
Podľa môjho názoru by mal mať kondíciu a imunitu v lepšom stave ako priemer populácie (samozrejme, ak si ju nedodzigal chémiou).
lujza.j
28.03.11,12:11
dakujem za odpoved..
mysleli sme ze to nie su lieky.. tak by nemali tak skodit.. :-/
a nejaky pripravok na "zdravšej " baze mi viete poradit?.. nieco prirodne.. a najlepsie bez chemie..
manzel stale vravi ze cisto len jedlom sa neda tak naberat hmota.. svalova hmota ako tymito pripravkami..
taraz sa dal na vajecne bielka.. lebo som mu nedovolila aby sa vratil k tym proteinom..
ale to je tiez riziko kedze to je surove bielko rozslahane v mlieku vsak?

dá, ak máš nato prirodzenú genetickú výbavu. inak to ide iba nafukovaním anabolikami a iným bordelom.
ErinErin
28.03.11,13:37
Kreatinin je telu vlastná látka - užíva sa ako doplnok výživy športovcov. Zvýšená hladina v krvi nesúvisí s pečeňou, skôr s obličkami. Napriek možným nežiadúcim účinkom nie je jednoznačné, či vôbec poškodzuje zdravie.
http://www.pudzian.estranky.sk/clanky/---kreatin/co-je-kreatin_-kreatinin-_--rozdelenie-kreatinov

http://medicina.ronnie.cz/c-548-vysledky-laboratornych-testov-krv.html

Kreatinín v sére
Je to produkt svalového metabolizmu vylučovaný kompletne obličkami. Je to dôležitý parameter na určovanie filtrácie v obličkách. Jeho hodnoty sa však počas dna relatívne dosť menia (až 20%) a preto na definitívne stanovenie sú potrebné opakované merania. Zvýšené hodnoty: poruchy funkcie obličiek, diabetes, dialýza, popáleniny, svalové úrazy hypertyreóza, katabolické stavy, často je to však len neškodný dôsledok nadmerného príjmu mäsa. Znížené hodnoty: svalová dystrofia a myasthenia gravis (nám to nehrozí), tehotenstvo,...
ErinErin
28.03.11,13:42
Nerozumiem tej vete : Keďže sa venuje posilňovaniu býva často chorý.
Podľa môjho názoru by mal mať kondíciu a imunitu v lepšom stave ako priemer populácie (samozrejme, ak si ju nedodzigal chémiou).

Krivka imunity s úrovňou fyzickej aktivity stúpa, ale pri pretrénovaní či vrcholovom športe zase klesá. To sú základy športového lekárstva:
http://fit.server.sk/zdravie/styl/detail/443-stav-pretrenovania/
pivko
28.03.11,13:48
Proteiny ak su kvalitné-hlavne srvatkove a beru sa v primeranom množstve tak niesu vobec škodlivé, Kreatín len zadržiava vodu v tele tak že je ho zbytočne brať.Nejaký ten rok už mám odmakaný:D a naštudované veci;)
Zvýšené dávky proteinov skor zaťažuju ľadviny a nie pečeň.
A tie bielka mu okamžite zakáž , lebo keď si jednu u...e :D tak zasmradí byt na týždeň:D
daniela-D
29.03.11,13:42
Proteiny ak su kvalitné-hlavne srvatkove a beru sa v primeranom množstve tak niesu vobec škodlivé, Kreatín len zadržiava vodu v tele tak že je ho zbytočne brať.Nejaký ten rok už mám odmakaný:D a naštudované veci;)
Zvýšené dávky proteinov skor zaťažuju ľadviny a nie pečeň.
A tie bielka mu okamžite zakáž , lebo keď si jednu u...e :D tak zasmradí byt na týždeň:D
dakujem za rady ;)
kedze mas nejaky ten rok odmakany :)) tak sa ti pretlmocim jeho otazky na teba :) :
Biotech USA NItro Pure tento protein momentalne berie-respektive bral :D lebo mu to nejak nechcem uz dovolit.. :( bojim sa o nho.
a ci mas nejake skusenosti s tymto proteinom.. alebo co a aky by si odporucil ty.
Indeed
29.03.11,13:44
Používajte slovenský názov BIELKOVINY , nie "proteíny".
daniela-D
29.03.11,13:46
dá, ak máš nato prirodzenú genetickú výbavu. inak to ide iba nafukovaním anabolikami a iným bordelom.
no myslim ze maa.. dari sa mu priberat aj bez tych sprostosti.. len jeden kamarat povedal... a uz to ide ..
ale mozem potvrdit ze od kedy zacal brat tieto proteiny, aminokyseliny, kreatiny atd.. samozrejme nie naraz.. tak sa jeho silovy vykon zvysil.. a aj objem resp. svalova hmota sa mu zvetsila.. anabolika mu nikdy nedovolim..aj keby chcel ! aj sa toho sa boji :))
daniela-D
29.03.11,13:50
no dufam ze si to nedodzigal..ale mozem potvrdit.. ( a sama tomu nerozumiem) ze od kedy ccvici tak je nachylnejsi na choroby.. teda nadcha, kasel..atd..
ked mal rok pauzu tak akoby zazrakom nebol tak casto chory ako ked cvici.
a aj v obchode kde kupuje tieto sportove doplnky nam potvrdili ze sportovci su nachylnejsi na taketo veci..
Indeed
29.03.11,13:58
no myslim ze maa.. dari sa mu priberat aj bez tych sprostosti.. len jeden kamarat povedal... a uz to ide ..
ale mozem potvrdit ze od kedy zacal brat tieto proteiny, aminokyseliny, kreatiny atd.. samozrejme nie naraz.. tak sa jeho silovy vykon zvysil.. a aj objem resp. svalova hmota sa mu zvetsila.. anabolika mu nikdy nedovolim..aj keby chcel ! aj sa toho sa boji :))


Cvičia ako sami chcú, NEODBORNE a potom vyzerajú ako herec Koleník, bicepsy nafuknuté a hrudník nic-moc

je to podobne ako keby nejaka kočka mala konfekčnu veĺkost 38 a 5-ky kozy...:o
chandler
29.03.11,14:22
najprv by si mala mat jasno v tom ake boli vysledky testov. zvyseny kreatin alebo zle pecenove testy? ak berie len proteiny a podla odporucaneho davkovania tak by to nemalo robit problem. vacsinou to ale o dost prekracuju a to samozrejme pecen zatazuje.

najjednoduchsie je zobrat tie vysledky a ist za sportovym lekarom.
Genesis.SVK
29.03.11,14:28
kreatinin nie je marker pre pecen ale pre oblicky ... a pravdepodobne ho nema zvyseny z proteinov ale z toho ze berie kreatin ... to ze berie kreatin ani nemusi vediet pretoze ho casto miesaju do proteinov.

Okrem toho proteiny v normalnych davkach do 2 kg na kg hmotnosti pecen neposkodia.

Dohvie ale co tvoj manzel v skutocnosti vsetko berie ... vela chlapov partnerkam taji ze berie anabolika a tie uz pecen poskodit dokazu a aj oblicky.

Ale jak vravim kreatinin s pecenou nema nic spolocne.
buchač
29.03.11,18:23
Tu máte tabuľky parametrov.....a nehádajte sa ....;):---:D


http://www.edusan.sk/lekar/tabulky_lek.htm
lujza.j
29.03.11,18:48
Cvičia ako sami chcú, NEODBORNE a potom vyzerajú ako herec Koleník, bicepsy nafuknuté a hrudník nic-moc

je to podobne ako keby nejaka kočka mala konfekčnu veĺkost 38 a 5-ky kozy...:o

mimotemy no Koleník je aj iný:D:--- ale máš pravdu, niektorí majú vrch teľa nafúknutý a poniektorí zase nohy ako špajle, lebo nohy netreba:D :---
legolas
30.03.11,05:46
no dufam ze si to nedodzigal..ale mozem potvrdit.. ( a sama tomu nerozumiem) ze od kedy ccvici tak je nachylnejsi na choroby.. teda nadcha, kasel..atd..
ked mal rok pauzu tak akoby zazrakom nebol tak casto chory ako ked cvici.
a aj v obchode kde kupuje tieto sportove doplnky nam potvrdili ze sportovci su nachylnejsi na taketo veci..

..čo je to za slovko " nedodzigal"???:rolleyes:
buchač
30.03.11,06:59
...nechci radšej vedieť ....:---:D

Dodzigať ....slušnejšia verzia je dobabrať sa , zničiť , dokaličiť ...;)
Dodzigať - expresívum dosexovať ( doj...ť )..:D:D:D

...sa ...
daniela-D
30.03.11,14:01
KONTROLOVALA SOM MU sufliky.. skrine , dokonca aj v nasej "činkarni" som bola obhliadnut :)) berie.. teda bral :) Karnitín,Bc amino, L-arginin, Tribulus, proteín či gainer ci ako sa to vola :)) + ktomu C-cko Pangamin (to je B-cko) a B-komplex Forte. ale nebral to vsetko naraz. napr. mesiac kreatin potom tribulus..atd.. sportovci vedia asi ako sa to berie :))
Ale priznal ze to vsetko prehanal. daval si vyssie davky.. dala som mu to vsetko precitat a studovat :)) nedaval si pauzy medzi jednotlivymi pripravkami..citala som ze ma byt po kreatine cca mesiac pauza.. a az potom tribulus..alebo ine... a on par dni a hups na dalsie :-/ dufam ze sa poucil!!
ale dakujem vam vsetkyymmm za odpovede.. pomohli ste mi ani neviete ako :)
a super vediet.. ze to nesuvisi z pecenou ale oblickami..:-/. Zaujimave ze lekarma mu dala lipovitan na to aby sa mu vraj zregenerovala pecen..lebo ze pecen je zatazena..
ale velkaaaaaaa vdakaaa.. vsetkyyyyyyyyyyyyyymmm.
ErinErin
30.03.11,19:39
Ten Arginín mu radšej nechaj - ten si užiješ aj ty... ;)
chandler
31.03.11,13:50
fiha, tak to je sila, a to este na co vsetko si zabudla pri pisani, minimalne kreatin a susene bielka ti chybaju v tom zozname :)

asi by si mu mala radsej dovolit raz za cas tie steroidy ako toto vsetko :)
pivko
02.04.11,13:45
dakujem za rady ;)
kedze mas nejaky ten rok odmakany :)) tak sa ti pretlmocim jeho otazky na teba :) :
Biotech USA NItro Pure tento protein momentalne berie-respektive bral :D lebo mu to nejak nechcem uz dovolit.. :( bojim sa o nho.
a ci mas nejake skusenosti s tymto proteinom.. alebo co a aky by si odporucil ty.
Može byť , hlavne že to je srvátkový proteín;) ale mohol by mať vyšší obsah ako 79%.
Tribulus je dosť drahý ale dobre poslúži
http://www.tribulus.szm.com/:D:D
Dá sa ináč ta rastlina pestovať aj na záhrade;)
daniela-D
01.06.11,12:10
noo ludiaa.. teraz som v pomykove. z toho vsetkeho.. presla nejaka ta doba.. manzel nebral nic.. ziadne proteinove chem napoje.. ziadne amina. nicccc... bol pred par dnami u lekarky.. a takto vysli vysledky z krvi : cholesterol odost zvyseny.. tuky.. taktiez kreatinin taktiez... proste vsetky vysledky zleeeeeeee.... :( co teraz z coho preco? ked nic nebral nejaku tu dobu?...:-/ a sestricka mi vravela aj do telefonu ze ani oblicky nie su neviem ako v poriadku.. zajtra tam posielam manzela.. za lekarkou.. takze som zvedava.. vraj na to treba lieky.. nechapem fakt tych sportovcov.. beru kadeco..a takisto tych "rychlo"nabuchaných chlapcov... clovek sa snazi pribrat prirodzene.. a brat len to co skodi najmenej.. ale dnes skodi uz asi aj cista voda ci co?! :-/
viktor2000
09.07.13,08:53
ja mam 13 rokov usivam gainer a pred tim som usival protein a nemam žiadne problemi s pečenou .je to len strava prašku nemose to nejak poskodzovat pecen
Indeed
09.07.13,09:13
Vrátim sa k téme....

záleží akej telesnej stavby je tento chlapec, koľko váží.. a tak...

Ja som tiež kedysi posiloval... ked som mal 17 rokov...

lenže ja som "ťažkoatleticky typ" od 15 rokov vážim 100 kg
"teraz samozrejme viac.... :D
ked som začal posilovať mal som obvod paže nejakých 32 cm

po pol roku treningu som dosiahol nárast svalovej hmoty +10 cm
čo mi zostalo doteraz mám 42 rokov a obvod paže 43 cm v kĺude...

lenže ja som nikdy nepotreboval sa dopovať nejakými proteínmi , pretože
od detstva bola moja najobľubenejšia strava chlieb s tvarohom a cibuĺou a zapíjat
to kyslým mliekom... chovali sme kravu...

a teraz to príde...

ked som po rokoch sa stretol s bývalým majstrom Československa v kulturistike
a rozprával som mu o tom ako som kedysi cvičil , o svojich tréningových plánoch..
ten mi na to odpovedal s úsmevom na tvári. "Laco, to si musel mať permanentne
svalovicu... vrcholovo sa cvičí ďaleko intenzívnejšie....! "

Teda CVIČIŤ kulturistiku MÁ určite ZMYSEL, avšak treba postup cvičenia a stravovania KONZULTOVAŤ s odborníkmi.
lujza.j
09.07.13,09:20
Som na proteinovej strave od polovice marca....vsetky krvne vysledky mam ok,iba mam minusovy cholesterol....protein mam na ranajky a olovrant....
duves
09.07.13,09:27
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
lujza.j
09.07.13,09:34
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
Ako? Zatazuju..
kopretinka
09.07.13,09:42
Som na proteinovej strave od polovice marca....vsetky krvne vysledky mam ok,iba mam minusovy cholesterol....protein mam na ranajky a olovrant....
aká je to diéta?
duves
09.07.13,09:44
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
Ako? Zatazuju..
a samozrejme vylučovacie organy-ladviny

Nadbytok proteínov zvyšuje nároky na ľadviny a dostatok tekutín v tele.
http://abysportnebolel.sk/vyziva/strava-nie-je-hned-vyziva-cast-iii-proteiny-bielkoviny/
lujza.j
09.07.13,09:45
Proteiny sice nepoškodzuju pečen, ale extremne hodnoty príjmu bielkovín velmi zaťažujú metabolizmus. A živočíšne najviac, rastlinné menej.
Ako? Zatazuju..
a samozrejme vylučovacie organy-ladviny

Nadbytok proteínov zvyšuje nároky na ľadviny a dostatok tekutín v tele.
http://abysportnebolel.sk/vyziva/strava-nie-je-hned-vyziva-cast-iii-proteiny-bielkoviny/
Hej ladviny som pocula....vysetrenie mocu mam v plane....
duves
09.07.13,09:47
Ak nie je dovod na zvýšeny príjem bielkovín, netreba zvýšený príjem bielkovin. Jedine svalova namaha si vyžaduje ich zvyšeny prísun vrátane komplexnych sacharidov. Svalova praca vedie k rozpadu svalovej hmoty a novovytvorenie je potrebne zabezpečiť cez prísun bielkovin a sacharidov.
lujza.j
09.07.13,10:08
Ja som na bielkovinovej a bez sacharidovej strave /30-60/ max.aby som nevypadla z ketózy.....ako keby dukanka....uz nie dieta uz len improvizujem....inak v marci 2 tyzdne strava od dr.belcaka....nakopla som sa.
kopretinka
09.07.13,10:13
Ja som na bielkovinovej a bez sacharidovej strave /30-60/ max.aby som nevypadla z ketózy.....ako keby dukanka....uz nie dieta uz len improvizujem....inak v marci 2 tyzdne strava od dr.belcaka....nakopla som sa.
lebo dukanova (bielkovinová) je záťaž na obličky......kto ich nemá v poriadku,ani by ju nemal držať....
lujza.j
09.07.13,11:38
Ja som na bielkovinovej a bez sacharidovej strave /30-60/ max.aby som nevypadla z ketózy.....ako keby dukanka....uz nie dieta uz len improvizujem....inak v marci 2 tyzdne strava od dr.belcaka....nakopla som sa.
lebo dukanova (bielkovinová) je záťaž na obličky......kto ich nemá v poriadku,ani by ju nemal držať....
Uvidim ake budem mat vysledky.......ale jem celkovo malo....
mazanova
10.07.13,12:57
ja nie som v obraze: koľko má dotyčný rokov?, posilovanie a kulturistika je jeho hobby ?, alebo je aktívny športovec s trénerom(!)?, načo potrebuje mať nadupané (či aké) svaly (lebo je to in?)
Aj šport aj hobby robí človek z lásky k sebe a pre potešenie tela a ducha - predsa chémiou si nebudem ničiť popritom telo, to nedáva logiku iba ak nehýbem šedou mozgovou kôrou...
Braňo
10.07.13,13:30
ja nie som v obraze: koľko má dotyčný rokov?, posilovanie a kulturistika je jeho hobby ?, alebo je aktívny športovec s trénerom(!)?, načo potrebuje mať nadupané (či aké) svaly (lebo je to in?)
Aj šport aj hobby robí človek z lásky k sebe a pre potešenie tela a ducha - predsa chémiou si nebudem ničiť popritom telo, to nedáva logiku iba ak nehýbem šedou mozgovou kôrou...

hľadáš logiku tam kde nie je. niekto si ju ničí dobrovoľne a dokonca aj za peniaze.
daniela-D
07.04.14,04:31
zdravím Vás všetkkých.... noo takže takto s odstupom času.. manžel má teraz už 31 rokov... venuje sa posilovaniu od svojích 17tich rokov... po pár rokoch... nabral dosť vela.. pričom začal ako vychudnutý chlapček... avšak všetci mu závidia je ho metabolizmus :) teraz už z odstupom času- sme prišli na to.. že tie zvýšené hodnoty.. u športového lekára nič neznamenajú..
vraj je to bežné že všetci čo posilujú majú zvýšený kreatinín..
samozrejme že lekárka obvodná tomu dávala vatšiu váhu.. čomu som jej za to vďačná že si robila svoju prácu dobre..
Tie výsledky boli kvázi dosť zlé- nie pre gainery, a aminokyseliny...ale hlavne preto že manžel to preháňal zo všetkým.. ranajky tvaroh s mliekom- za obedom mlieko... olovrant tvarohy s jogurtmi, a na noc pred spaním tak isto.... a obedoval- kuracie prsia... hovedzie maso... a znova prsia.. čiže do dňa papal 2x varené maso - čo sú tiež bielkoviny...
a sa potvrdilo staré dobré známe- všetkého vela škodí :)
berte si ľudia príklad.. ozaj!
Teraz si manžel robí pauzy pri dávaní si tvarohov.. aj tých práškových bielkovinových proteinov. nepreháňa to.... maso má 4 x do týždna.. 3 dni má iba zeleninové jedlá.. a tvarohové pochutky si robí iba raz denne...
je v poriadku- všetky hodnoty su skvelé...
svalová hmota mu rastie- čiže je spokojný.. a ja som spokojná že je v poriadku, a že je on spokojný..

a prečo to robí???
preto že sa mu to páči.. mať svaly.. a hlavne ho to baví... pre Ňho je to už srdcová záležitost si íst zacvičit, je to pre nho taký relax, vybije si tam všetku zlú energiu z tela.. a príde domov usmiaty.. spokojný.. je to životný štýl..
niekto má zálubu v pití piva .. a pozeraní telky s pivom v ruke.. iný naháňa baby kade tade, další zas navštevuje krčmy, iný naberá tukové vankuše..
a on športuje...
chlapci ktorý začnú posilovať len preto aby sa nafukli že sa ponáhlajú nabrat.. ktorých nebaví velmi cvičit a pracovat na sebe... sa nafúknu
ako balon rýchlo sfučia rovnako ako balon...
v našom okolí je strašne vela takých.. čo berú steroidy vyzerajú ako z časopisu.. ale po pol roku ked ich stretnem ani ich nespoznám....
ale manžel si udržuje kondíciu aj váhu už pomerne vyše 10 rokov....

ďakujem Vám všetkým za reakcie...
Indeed
08.04.14,16:41
najlepšie sa mi páči posilovanie a lá Jano Koleník bicepsy nafuknuté a ostatné svaly ??

symetria tela v pr***i...
Patrio
25.08.15,23:58
Nechcem byt zastaraly, ale nikde som sa nedocital, ze su anabolika zle teda, ak sa vravelo o BCAA ako o anabolikach, nikdy a nikde som nevidel ze by BCAA boli zdraviu a nejakym organom v tele skodlive. Viete poradit alebo ma vyviest z omylu? Lebo zacinam mat dost chaos v pojmoch.. Vdaka
bettylou
26.08.15,01:39
Tvaroh má pozitívne účinky na pečeň. Koleníka neriešim, každý sme nejaký
dobrava
26.08.15,06:26
Nedalo mi nenapísať a kľudne ma "odsúďte" za môj názor. Pre mňa je takéto "napchávanie sa" rôznymi prípravkami úplne nepochopiteľné. Ako si rozumný človek môže takto cielene ničiť zdravie? Podľa mňa všetky tieto "zdravé" prípravky sú čistá umelina na akože prírodnej báze /ale asi tomu nerozumiem, však?/. Ďalší môj názor: Takýto chlap ak "nemá v hlave", potrebuje si to nahnať do svalov, či ? Už mi dávno minulo 40 rokov, od rána do večera fyzicky pracujem, ak stíham, idem si zabehať, príp. nakopnem bicykel /ak ešte vládzem/ a moje svaly sú úplne v poriadku a prirodzene "nafúknuté". Prečo sa ľudia "prihnojujete" takýmito svinstvami??? No a teraz ma tu "ukameňujte", príp. zmažte.
lujza.j
26.08.15,06:53
Nechcem byt zastaraly, ale nikde som sa nedocital, ze su anabolika zle teda, ak sa vravelo o BCAA ako o anabolikach, nikdy a nikde som nevidel ze by BCAA boli zdraviu a nejakym organom v tele skodlive. Viete poradit alebo ma vyviest z omylu? Lebo zacinam mat dost chaos v pojmoch.. Vdaka
Co sem moceš anabolika....toto je tema o proteinoch....
lujza.j
26.08.15,06:55
Ten kto chce bude do seba anabolika pchat....a je mu jedno ci robia alebo nerobia paseku v organizme.
bettylou
28.08.15,01:56
k otázke, ako už bolo spomenuté, príliš veľa proteínov poškodzuje obličky, príjem a výdaj by mal byť vyrovnaný