hakulinm
28.03.11,13:41
Dobrý večer,
V roku 2010 som pracoval popri zamestnaní (do septembra) ako finančný poradca (na sprostredkovateľskú zmluvu). Z tejto činnosti som mal som nulový príjem. Okrem príjmu zo zamestnania som ešte mal 2 príjmy na dohodu o vykonaní práce, ale nie podľa paragrafu 6. Ako som zistil, mal som vyplniť formuláre S a SA ako zamestnanec a SD ako zamestnanec s príjmami podľa paragrafu 13, ods. 5 zákona o zdravotnom poistení. Pracovníčka poisťovne potrebovala daňové priznanie, aby mohla opísať základ dane z riadku 44 (čo som predtým nevedel). Mám daňové priznanie na formulári A (konzultované na daňovom úrade, keďže som iné príjmy ako zo zamestnania a dohôd nemal). Ako som však zistil, riadok 44 vo formulári A je iný ako vo formulári B, (tam mi vychádzala 0, keďže som mal nulový príjem podľa paragrafu 6). Po výpočte mi vyšiel nedoplatok, napriek tomu, že zamestnávateľ mal všetko v poriadku a na formulári SA nebol žiadny nedoplatok. Ak by pracovníčka brala riadok 44 z B, bol by som mal 0. Mám namietať voči nedoplatku, alebo tam platí aj niečo iné? Zatiaľ som našiel informácie, ktoré sú v prospech námietky. Veľmi by som bol vďačný, keby mi niekto pomohol, lebo to nie je malá suma. Chcel by som to stihnúť ešte pred 31.3. Veľmi pekne ďakujem.
marcelaStanakova
28.03.11,12:07
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=1001

TU VAS PRESNE NAVIGUJE AKE TLAČIVO POTREBUJETE A VYPLNIA ZA VAS A POSLU VAM NA EMAIL VYPLNENE VY LEN PODPISETE A ODOSLETE POSTOU ALEBO OSOBNE
hakulinm
28.03.11,12:46
Ďakujem za radu, ale o tlačivá mi nešlo, tie som mal v poriadku. Mám však výhrady voči postupu, ktorý použili na výpočet nedoplatku. Myslím, že pracovníčka použila nesprávny údaj, ktorý ovplyvnil konečný výsledok. Potrebujem teda vedieť, či mám pravdu, pretože už som RZZP dal robiť v poisťovni a nechal som ho tam, len mi to začalo vŕtať v hlave, či sa nestala chyba. Ak áno, chcem to reklamovať.
marcelaStanakova
28.03.11,12:48
Práve tento postup by Vám pomohol, lebo pracovníčka ktorá Vám to vyplní a pošle na email, to pravdepodobne vypočíta správne a potom si môžete len vytlačiť z emailu RZ a zaneste na prekontrolovanie do ZP
Andyke
28.03.11,17:57
Do 31.3.2011 podaj opravné RZZP - urob sám a pekne odovzdaj.
hakulinm
28.03.11,20:08
Platí teda, že keď mám 0 príjmy podľa paragrafu 6 za 2010, tak mám aj nulový vymeriavací základ? A zajtra tam nabehnem a podám opravné RZZP Ďakujem