marcova
28.03.11,15:45
táto téme je tu rozobratá už naozaj podrobne ale aj napriek tomu som sa nedopracovala k odpovediam na moje otázky (pravdepodobne preto, že sú to základné veci, ktoré tu už prispievatelia neriešia, pretože riešia oveľa komplikovanejšie prípade). Takže, bol by niekto z Vás taký láskavý a zhrnul mi nasledovné témy (resp. stačí odkaz kde sa dočítam aktuálne informácie k týmto témam)?:
- kedy je povinnosť podať RZD
- kedy je povinnosť podať DP A
- čo sa započítava do príjmu daňovníka
- čo sa započítava do príjmu manželky/-la, ak si daňovník uplatňuje NČZD.
Hádam ma tu neukameňujete a vopred ďakujem :)
marcova
28.03.11,14:13
nikto?
lydus2001
29.03.11,07:22
ako píšeš, je toho tu k tomu už kopec popísané, tak aspoň stručne:
- každý, kto mal v roku 2010 zdaniteľné príjmy vyššie ako 2012,85 eur má priznať svoje príjmy, a to buď tak, že si sám urobí daňové priznanie alebo požiadal do 15.02. svojho zamestnávateľa a on za neho urobí ročné zúčtovanie.
- čo sa zahŕňa do príjmu je na dlhšie, k tomu je najlepšie zobrať zákon č.595/2003 Z.z.
-do príjmu manžela/ky sa započítava každý príjem okrem: daňového bonusu, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štipendium a štátne sociálne dávky, napr. rodičovský príspevok, zamestnanecká prémia, vianočný príspevok ... a zároveň sa od vlastného príjmu manžela/ky odpočítava poistné, preddavky a nedoplatok z RZZP.
Je to však veľmi široká téma, tak aspoň takto stručne, tak dúfam, že aspoň trochu to pomôže.
drobeceva
29.03.11,07:39
Je to fakt širokoobsiahla oblasť ...dá sa povedať, vyskytnú sa aj špecifické prípady...je tu toho fakt už veľa popísaného - ak niečo potrebuješ konkrétne, pýtaj sa.