lucia4978
29.03.11,13:13
Dobrý deň, moja dcéra má 6 rokov a má problém, že jej cvrká a nevie to ovládať. Napríklad keď beží alebo sa zasmeje. Už to trvá dosť dlho, bola som aj u jej lekárky, skontrolovala jej moč, ten bol v poriadku.Boli sme aj u jedného liečiteľa, ten povedal že je to nadoblička, dal jej bylinky ale nepomohlo.5 rokov neboli vôbec žiadne problémy až teraz. z čoho to môže byť? nemyslím si že je to psychického pôvodu....Rieši sa to liekmi či tam môže hroziť aj operácia?Vraj urologické výšetrenie je veľmi bolestivé, je to pravda? Alebo by ju mal skôr vyšetriť nefrológ? Ďakujem za odpovede...
ivka70
29.03.11,11:16
Mozno by stal oza to skusit vysetrenie u detskeho gynekologa:
http://www.edusan.cz/pacient/prakticke_rady/inkontinencia_mocu.htm
Bionda
29.03.11,11:28
spevňovať svaly panvového dna a častejšie ísť cikať- aby sa mechúr tak nenaplňoval a ja by som doporučila urologa a vyšetrenie u neho a nie gynekologa . Porucha mi príde ako problém zvierača, ale to určí urolog .
BXLmiami
29.03.11,11:48
Treba k urologovi,môže mať slabé zvierače,ľudovo povedané,rada cvičiť svaly panvového dna je dobrá.Ale mal by sa na to pozrieť urolog.
martuli
29.03.11,14:01
Nefrológa netreba, ten rieši obličky a funkciu tvorby a vylučovania moča obličkami. Skôr buď už spomínaný urológ, gynekológ. Nesťažuje sa na zvýšenú únavu, nepadajú jej viečka?
lucia4978
29.03.11,16:14
nie, žiadne iné príznaky....a ako sa to lieči? tiež si myslím že sú to asi tie zvierače....ale čo s tým???
Bionda
29.03.11,16:20
cvičenia - sťahovania - pri sprchovaní- cikať a pustiť a zastaviť a opakovať - to je len najjednoduchšie- sú aj iné - ale treba ísť k urológovi a všetko vysvetlí a hlavne vyšetrí dcérku či nemá nejaký zápal alebo či je porucha zvierača odstrániteľná cvičením- netreba sa toho báť- treba to brať tak, že skvalitní dcérke život!
terezaka
31.03.11,10:33
Pekný den !urcite by si mala ist s tym k detskemu lekarovi a on vas posle na vysetrenia,aby si nieco nezanedbala...pojdu na to vylucovacou metodou,mala som podobny problem s dcerou,ale je to uz 20 rokov !vsetko je ok,ale boli sme u urologa,gynekologa...a tam jej zistili nejaky bacil vsetko dobre dopadlo dnes ma uz 24r.Ak nic nezistia budes kludnejsia,ale dohady to,alebo tamto...?odporucam aj ked to bude maraton!