lubka0907
29.03.11,14:21
ahojte..do hlásenia dávam, aj zamestnancov, ktorí pracovali na dohodu a bola im zrážaná daň zrážkami? ..podľa mňa hej, ale program mi to nespravil..a ešte mám možno blbú otázku, ale chcem si byť istá, do hlásenia za rok 2010 dávam zamestnaneckú prémiu, ktorá vyšla v tomto zúčtovaní za rok 2010, alebo tú dám až do nasledujúceho hlásenia v roku 2012, keďže to bude vyplatené až tento rok?? a tá istá otázka ako s prémiou, ale ide o daňový preplatok..dúfam, že otázka bola položená zrozumiteľne :D
drobeceva
29.03.11,12:42
ahojte..do hlásenia dávam, aj zamestnancov, ktorí pracovali na dohodu a bola im zrážaná daň zrážkami? ..podľa mňa hej, ale program mi to nespravil..a ešte mám možno blbú otázku, ale chcem si byť istá, do hlásenia za rok 2010 dávam zamestnaneckú prémiu, ktorá vyšla v tomto zúčtovaní za rok 2010, alebo tú dám až do nasledujúceho hlásenia v roku 2012, keďže to bude vyplatené až tento rok?? a tá istá otázka ako s prémiou, ale ide o daňový preplatok..dúfam, že otázka bola položená zrozumiteľne :D
Do V. časti idú všetci zamestnanci, ktorým bol v zúčtovanom období vyplatený zdaniteľný príjem a ktorý im bol zdanený preddavkovou daňou. Program to dobre urobil, nejdú tam zamestnanci, ktorí mali zrážkovú daň.
Pri zamestnancoch máš A/N - kde je vidieť, komu si RZD robila.
DB, ZP - idú z predch.roka. To, čo vyšlo teraz, sa objaví v ďalšom roku.
lubka0907
30.03.11,13:40
ak som robila hlásenie tento rok, tak dám A?? pretože minulý rok mu nebolo robené ročné zúčtovanie..
drobeceva
30.03.11,16:53
ak som robila hlásenie tento rok, tak dám A?? pretože minulý rok mu nebolo robené ročné zúčtovanie..
Ľubka, Ty to robíš ručne? Nemáš soft? Ak to robíš cez program, máš tam možnosť zaškrtnúť, či si robila RZD. Soft si to automaticky do výstupu potiahne.
Paula
30.03.11,17:01
ak som robila hlásenie tento rok, tak dám A?? pretože minulý rok mu nebolo robené ročné zúčtovanie..


"A" v Hlásení za r. 2010 označíš tomu zamestnancovi, ktorému si robila RZD za rok 2010.
coro
30.03.11,18:24
Drobná otázka: fungovalo niekomu vyplnenie Hlásenia na internete z drsr.sk?
Najprv ma odkazovalo na eDane, kde vôbec nebolo, a potom sa to zmenilo a dovolilo mi vyplniť všetko, ale pri pokuse tlačiť to otváralo prázdnu stranu, a po preinštalovaní na AcrobatX sa to zacyklilo a otvorilo 1000X prehliadač.. Tak som to vyplnil ručne.. Som jediný?
P.S. živím sa ako počítačový expert :-) :-)
lubka0907
31.03.11,07:09
No ani mne to nešlo cez drsr.sk ani cez e-dane...ale áno robila som to ručne, pretože nemám všetko mzdové účtovníctvo z rok u2010, takže som sa s tým aj trošku natrápila aj preto, že som to robila prvý krát..