1hugo1
31.03.11,13:18
Dobrý deň, chcem sa poradiť, či budem mať nárok a v akej výške na dávku v nezamestnanosti po skončení RD.
Toho času som na MD, ktorá mi bude o mesiac končiť. Môj pracovný pomer bol ukončení mesiac po nástupe na MD. Keďže som nezamestnaná na MD a RD po 3 rokoch by som nemala nárok na podporu ani prípadne ďalšiu materkú. Pomohlo by mi, keby som po skončení MD nastúpila na 1 deň do nového zamestnania a až potom nastúpila na RD? Teda už by som bola ako zamestnankyňa na RD. Rátalo by sa mi potom toho obdobie RD pre prípadnú ďalšiu materskú alebo podporu v nezamestnanosti? Keby som sa pred skončením RD na 26 týždňom dobroboľne poistila v nezamestnanosti z max VZ, mala by som potom nárok na podporu v nezamestnanosti? Počítala by sa mi potom iba z môjho dobrovoľného poistenia alebo by sa nejako zohľadňoval i ten 1 odpracovaný deň medzi MD a RD a výška platu za tento 1 deň?
Možno sa to niekomu zdá ako špekulácia, ale prečo mám byť trestaná za to, že môj pracovný pomer skončil v čase mojej MD? Niekoľko rokov pred nástupom na MD odvádzala štátu odvody a teraz nemám mať nárok na podporu? Zdá sa mi to riadne nefér.
Xanti
31.03.11,16:12
Veronika ja som to pochopila tak, že zadávateľka
1. je na materskej dovolenke
2. materská končí o mesiac
3. chce po ukončení materskej sa zamestnať na jeden deň
4. po tom jedno dni v zamestnaní chce požiadať o rodičovský príspevok
5. tým pádom bude zamestnanec na rodičovskej dovolenke
6. po skončení RD po 2,5 roku by skončila v zamestnaní
7. požiadala by o podporu v nezamestnanosti
( ak sa to nepomení, a podporu v nezamestnanosti nezrušia )

8. dostane podporu? alebo nedostane ...

Hypoteticky, ak sa zákony nezmenia ... tak podľa mňa by nárok na podporu potom mala.
Xanti
31.03.11,16:16
Veronika,
ona končí MD, ak sa zamestná ... a bude zamestnanec deň týžden a zamestnávateľ ju pustí na RD, a nevyhodí z roboty tak bude mať trvajúci pomer.
Xanti
31.03.11,16:22
Nie Veronika,
jej o mesiac končí materská, a pred nástupom na RD sa chce zamestnať.
Tak som pochopila jej otázku


Toho času som na MD, ktorá mi bude o mesiac končiť.
.
.
Pomohlo by mi, keby som po skončení MD nastúpila na 1 deň do nového zamestnania a až potom nastúpila na RD?