Libi
03.01.06,13:45
chceli by sme predať drobný majetok, ktorý nemáme nikde podchytený v účtovníctve. Proste získali sme ho spolu so skladom zadara. Môžme ho teraz vôbec predať? Prosím pomôžte
KEJKA
03.01.06,17:56
ako si získal sklad, neviem. Ale v súvislosti s tým je možnosť urobiť inventúru a nájsť zásoby. Ak sú pre vas zbytočné a dostali ste ich zadar, tak si ich oceníte symbolickou cenou. Ak sa predajú všetky a v krítkom čase, možno by stačil len záznam o výskyte nepotrebných zásob, o ktoré nemá bývalý majiteľ skladu záujem. Predať môžete čokoľvek, ked nájdete kupca. Samozrejme treba odviesť DPH na výstupe, výnos zaúčtovať na 648 - ide o prevádzkovú oblasť ale nie je to priamo vaša činnosť, peto volím Ostatné prevádzkové výnosy.
DPH - samozrejme ak ste platiteľ.
Libi
04.01.06,10:13
no ďakujem Vám
Zita5
04.01.06,10:16
Ja len na dodatok , ak je to JÚ tak iný príjem OVZD . Nie je známe zo zadania otázky o aké účto sa jedná .
Libi
05.01.06,11:58
jedná sa o PÚ, a jedná sa o odpredaj topánok- bagandží /OOPP/, ktoré sme zdedili z bývalej firmy, lenže žiadny doklad na to nemáme, tak to nemáme ani v účte. Preto sa bojím ich odpredať. Môžem niečo predať čo nevlastním? A nechcem to už ani vykázať ako nejaké nájdené zásoby. No stále mi to vŕta v hlave...
KEJKA
05.01.06,20:47
jedná sa o PÚ, a jedná sa o odpredaj topánok- bagandží /OOPP/, ktoré sme zdedili z bývalej firmy, lenže žiadny doklad na to nemáme, tak to nemáme ani v účte. Preto sa bojím ich odpredať. Môžem niečo predať čo nevlastním? A nechcem to už ani vykázať ako nejaké nájdené zásoby. No stále mi to vŕta v hlave...
Bývalá firma vám predala sklad - na to doklad máte. že ste sklad prevzali - asi doklad máte - preberací protokol.
Tým prevzatím máte všetko čo ste v sklade našli. No a predáte to.
Samozrejme nevidím zmluvy, písomnosti, predpokladám že je tm pár starých zásob s ktorými sa bývalá frma už nechcela zaoberať.
Ak by vám predala sklad a polovica bola zaprataná zásobami bagančí, tak by táto skutočnosť mala byť uvedená v preberacom protokole, pre istotu. Ved plné regále - to už nie zanedbateľná vec, Ale predať môžete. Ide len o právnu istotu, že tie peniaze od vás nebude pýtať bývalá firma.