Fanny62
04.04.11,13:39
V krku ma začne štekliť až mi z toho tečú slzy, niekedy sa až rozkýcham a keď sa vysmrkám a ukľudním, za chvíľu zas, aj v noci. Bola som aj u obvodnej doktorky,
dala mi ALERGIN, ale že na testy je už neskoro, keď už všetko kvitne. Beriem tie tabletky už týždeň večer, ale žiadne veľké polepšenie nevidím.
Určite máte viacerí skúsenosti s alergiou, tak Vás chcem poprosiť o radu, ako sa sama liečiť nejakými ľudovými liečivami.
pasuliatko
04.04.11,18:15
ako dlho to máš?
ak sa ti to opakuje niekoľko rokov si mala ísť k lekárke dávno ešte vtedy ak ti nezačali príznaky... najlepšie v zime, prípadne na jedeň kedy sa robia testy.
ja som dlhoročný alergik a čo je dobré je vyhýbať sa prechádzkam v prírode ak sa dá, kúpiť si zásobu kapesníkov, kúpiť si okuliare a nosiť ich, zaobstarať si lieky na potlačenie príznakov alergie... ja beriem už druhý rok Xyzal, ale dobrý je aj Zodac ten je volne predajný ale ak zájdeš za obvnodným lekárom ten ti to môže predpísať aby si toľko nemusel/a platiť...
mizu24
04.04.11,18:46
ja som chodila na vakcináciu pravidelne každý mesiac asi tri roky, trochu mi to pomohlo. treba to brať 5, ale ja som otehotnela a musela som skončiť. teraz vraj vymysleli namiesto toho tabletky, len najprv treba urobiť tie testy...
pasuliatko
04.04.11,19:11
ja som chodila na vakcináciu pravidelne každý mesiac asi tri roky, trochu mi to pomohlo. treba to brať 5, ale ja som otehotnela a musela som skončiť. teraz vraj vymysleli namiesto toho tabletky, len najprv treba urobiť tie testy...

áno sú aj injekcie ale aj tabletky... mne lekárka omielala ,že dáme vám tabletky a ked som došla nič sa nedialo a dala mi niečo iné :D
Fanny62
05.04.11,07:14
Mám to asi dva mesiace, ale zo začiatku to nebolo také silné. Vtedy nejako som začala brať aj nevé lieky na tlak, ale tie už neberiem asi 10 dní, ale žiadna zmena.
nunik
05.04.11,10:28
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ,čo to može byt ,s čim to može suvisiet? Mam taky problem. Pri jedeni stravy sa mi stava že sa strava akoby zasekla v krku a nejde ani prehltnut ani vyvratit...a stracam dych,. Vyšetrenia nič neukazuju a problem pretrvava...obavam sa že to nemusi niekedy dobre dopadnut,vzhladom ktomu že sa nemožem nadychnut. Ma niekto take problemy? Uvitam každu radu. Dakujem
pasuliatko
05.04.11,17:32
Dobry den. Vedel by mi niekto poradit ,čo to može byt ,s čim to može suvisiet? Mam taky problem. Pri jedeni stravy sa mi stava že sa strava akoby zasekla v krku a nejde ani prehltnut ani vyvratit...a stracam dych,. Vyšetrenia nič neukazuju a problem pretrvava...obavam sa že to nemusi niekedy dobre dopadnut,vzhladom ktomu že sa nemožem nadychnut. Ma niekto take problemy? Uvitam každu radu. Dakujem

alergia to neni, to bude problém s prehĺtaním... ked potrava sa zasekne v hrdle tak to samozrejme tlačí na priedušnicu a potom sú problémy s dýchaním. treba zájsť za obvodným lekárom a poradiť sa s ním o ďalších vyšetreniach.
http://www.orl-lfuk.sk/poruchy_prehltania.php