MIKRA66
07.04.11,09:06
Vie mi niekto poradiť, či má pracovníčka nárok na dovolenku za kalendárny rok, alebo za odpracované dni.
Pracuje u nás už niekoľko rokov a ukončili sme s ňou pracovný pomer k 31.03.2011
Od 21.02.11 do 28.2.11 bola PN t.j.8 KD)
Január odrobila 19,5 dňa + 1,5 dňa dovolenka
február 13,5 dňa
marec 22 dní 1 dovolenka

Ďakujem
veronikasad
07.04.11,07:10
Vie mi niekto poradiť, či má pracovníčka nárok na dovolenku za kalendárny rok, alebo za odpracované dni.
Pracuje u nás už niekoľko rokov a ukončili sme s ňou pracovný pomer k 31.03.2011
Od 21.02.11 do 28.2.11 bola PN t.j.8 KD)
Január odrobila 19,5 dňa + 1,5 dňa dovolenka
február 13,5 dňa
marec 22 dní 1 dovolenka

Ďakujem
nemá odprac.60 dní, nevznikol jej nárok na dovolenku za kal. rok.
Má nárok na dovolenku za odprac.dni - za každých 21 odprac.dní 1/12 roč.nároku = 2/12 ročného nároku.
katka50
07.04.11,07:10
Vie mi niekto poradiť, či má pracovníčka nárok na dovolenku za kalendárny rok, alebo za odpracované dni.
Pracuje u nás už niekoľko rokov a ukončili sme s ňou pracovný pomer k 31.03.2011
Od 21.02.11 do 28.2.11 bola PN t.j.8 KD)
Január odrobila 19,5 dňa + 1,5 dňa dovolenka
február 13,5 dňa
marec 22 dní 1 dovolenka

Ďakujem
Podľa Tvojich údajov má nárok na dovolenku za odprac. dni, nakoľko neodpracovala 60 dní, iba 57,5 dňa. Za rok 2011 má nárok na alikv. časť 2/12 z roč. nároku.
ivka70
07.04.11,07:10
Cerpanie dovolenky sa pocita medzi odpracovane dni, takze odpracovala 21+14+23 = 58 dni, ma teda narok na dovolenku za odpracovane dni a to na 2/12 rocneho naroku dovolenky.
kimart
07.04.11,07:32
Ahojte, neviem na koľko dní má zamestnanec, ktorý má zápočt.list na 12 rokov a pritom dosiahol vek 34 rokov?pomôžete?
katka50
07.04.11,07:40
Ahojte, neviem na koľko dní má zamestnanec, ktorý má zápočt.list na 12 rokov a pritom dosiahol vek 34 rokov?pomôžete?
Ak má odprac. 15 rokov, tak má nárok na 25 dní dovolenky za rok. Odpracovanú dobu je povinný Ti zdokladovať.

(5)Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas
a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
ivka70
07.04.11,07:43
Ahojte, neviem na koľko dní má zamestnanec, ktorý má zápočt.list na 12 rokov a pritom dosiahol vek 34 rokov?pomôžete?

Zamestnanec musi preukazat aspon 15 rokov po 18 roku veku zivota, aby, mal narok na vyssiu sadzbu dovolenky.
Je ale mozne, ze v zapoctovom liste nema zapocitanu skolu, matersku, rodicovsku dovolenku .,evidenciu na UP.
Ak mas napr. diplom z VS, tak mu pripocitavas roky studia a potom by uz podmienku splnil.
kimart
07.04.11,10:00
ďakujem, takže to znamená, že daný zápočtový list mi nestačí, ak bola napr. na MD, alebo UP, čo potom, treba aj toto zdokladovať? ako? zo SP? moc pekne ďakujem za odpovede.
drobeceva
07.04.11,10:18
ďakujem, takže to znamená, že daný zápočtový list mi nestačí, ak bola napr. na MD, alebo UP, čo potom, treba aj toto zdokladovať? ako? zo SP? moc pekne ďakujem za odpovede.
áno, všetko treba dokladovať.
Veľkou "pomocou" by bolo predloženie Výpisu o dobách zamestnania evidovaných na účely dôchodk.poistenia, ktoré posielala SP.
Skús si to vypýtať od zamestnanca.
ivka70
07.04.11,10:19
ďakujem, takže to znamená, že daný zápočtový list mi nestačí, ak bola napr. na MD, alebo UP, čo potom, treba aj toto zdokladovať? ako? zo SP? moc pekne ďakujem za odpovede.

MD mozes potvrdenim zo soc. poistovne, evidenciu na UP a RD zasa potvrdenim z Uradu prace, soc. veci a rodiny, vojnu vojenskou knizkou alebo potvrdeni z vojenskej spravy, skolu maturitnym vysvedcenim , diplomom ....