nurka
11.04.11,13:31
Pokial viem tak zamestnavatel mal v januari platnu organizacnu strukturu-OŠ na dvoch zamestnancov(teda co sa tyka administrativnej prace).nezmenil ju,ale aj tak prijal dalsiu pracovnicku.potom urobil zmenu OŠ, kde zrusil jedno miesto z dvoch a dal vypoved jednej pracovnicke.mal vlastne prijate dve na jedno pracovne miesto, aj ked pracu vykonavala len jedna (ta,ktoru prepustil-teda ja).nemal najprv zmenit OŠ aby mohol tu jednu prijat?:confused:
a este sa chcem spytat: momentalne čerpem dovolenku,mam vypoved pre nadbytocnost a zamestnavatel prijal na dohodu pani na vymopoc.neporusil tym nieco?ked som sa ho pytala,ze naco ju prijal ked nema pracu pre mna,tak mi povedal,ze: ty cerpes dovolenku. ani raz sa vsak nezmienil o tom aby som ju prerusila a prisla do prace. dokonca mi odmietol podpisat dohodu o skorsom ukonceni,lebo ma potrebuje.a ja som preto prisla o moznost nastupit hned do inej prace.
pomohli by v tejto veci napr. na inspektorate prace?neviete niekto?
ivka70
11.04.11,11:38
Z toho , co si opisala, mi vychadza, ze napriek tomu, ze sa tvoj zamestnavatel nezachoval moralne pekne, tak neporusil zakon.
Nikde nie je napisane, ze zamestnavatel vobec musi mat definovanu organizacnu strukturu, je jeho pravo prijat dalsieho zamestnanca, ked citi tu potrebu a ak neskor zisti, ze pre 2 zamestnancov nema pracu, moze jedneho zakonne prepustit tak, ze zrusi jedno pracovne miesto. A nemusi pritom prepustit toho, kto nastupil neskor, rozhodnut sa moze on sam.
To, ze prijal pani na dohodu pocas tvojho cerpania dovolenky, na to mal tiez pravo. On moze trvat na tom, aby si si vycerpala pred ukoncenim PP vsetku dovolenku, ale na tvoje miesto prijal niekoho len na dohodu, nie na TPP, takze zasa zakon neporusil.
A to, ze ti nepodpisal dohodu o ukonceni PP, je tiez, zial, jeho pravo. Ty si vsak mohla pocas cerpania dovolenky u jedneho zamestnavatela kludne nastupit do dalsej prace, dnes uz mozes mat viac TPP sucasne.
Obratenie sa na Inspektorat prace ti v tomto pripade nepomoze, tvoj zamestnavatel zjavne presne vie, co robi a robi to tak, aby to bolo v medziach zakona.
ivka70
11.04.11,11:43
A este poznamocka: keby zamestnavatel chcel, tak si urobi organizacnu strukturu spatne aj za kazdy mesiac novu ....
nurka
11.04.11,12:17
Z toho , co si opisala, mi vychadza, ze napriek tomu, ze sa tvoj zamestnavatel nezachoval moralne pekne, tak neporusil zakon.
Nikde nie je napisane, ze zamestnavatel vobec musi mat definovanu organizacnu strukturu, je jeho pravo prijat dalsieho zamestnanca, ked citi tu potrebu a ak neskor zisti, ze pre 2 zamestnancov nema pracu, moze jedneho zakonne prepustit tak, ze zrusi jedno pracovne miesto. A nemusi pritom prepustit toho, kto nastupil neskor, rozhodnut sa moze on sam.
To, ze prijal pani na dohodu pocas tvojho cerpania dovolenky, na to mal tiez pravo. On moze trvat na tom, aby si si vycerpala pred ukoncenim PP vsetku dovolenku, ale na tvoje miesto prijal niekoho len na dohodu, nie na TPP, takze zasa zakon neporusil.
A to, ze ti nepodpisal dohodu o ukonceni PP, je tiez, zial, jeho pravo. Ty si vsak mohla pocas cerpania dovolenky u jedneho zamestnavatela kludne nastupit do dalsej prace, dnes uz mozes mat viac TPP sucasne.
Obratenie sa na Inspektorat prace ti v tomto pripade nepomoze, tvoj zamestnavatel zjavne presne vie, co robi a robi to tak, aby to bolo v medziach zakona.
dakujem za odpoved.len sa mi stale potvrdzuje,ze moj zamestnavatel nema moralne zabrany.inak, on ani nevie co robi ale ma ludi,ktori mu v tom radia.neviem si ho vobec predstavim 4 roky v tejto funkcii.ked nedokazal udrazat malu prevadzku potravin,tak ako dokaze udrzat obec?ale mal to pekne prespekulovane s tym prijatim v januari.dal jej presne taku istu zmluvu ako mam ja.ja aj tak povazujem svoje prepustenie za osobne,pretoze on sam sa vyjadril pred poslancami OZ ze ma prepusta len preto,ze mu nesedim.asi sa boji,aby som neprezradila nieco nezakonne.myslim,ze moja mlcanlivost ktoru som podpisala pri nasrupe do zamestnania sa vztahuje len na zakonne veci, nie?
a neviete mi poradit na koho sa obratit ak nekona podla zakona?myslim tym teraz auditora a kontrolora a zasady odmenovania poslancov.podla zakona by to mala mat kazda obec.my nemame nic.viem ze pokial nema zasady odmenovania tak nemoze poskytnut poslancom odmeny,napriek tomu ich teraz dostanu za prvy stvrtrok.