Arka1
11.04.11,14:51
Predchodca Pribináčika a Miláčika?
TinaL
11.04.11,12:54
Termix?
Arka1
11.04.11,13:07
Ten bol neskôr.
katka50
11.04.11,13:09
Predchodca Pribináčika a Miláčika?
Myslím, že Pionier a stál 1,50 Kčs.
mkatka
11.04.11,13:14
roky 70-te: Pionier
hubatá
11.04.11,13:27
Ja si myslím, že to bol "Miláčik", vtedy bol ešte v takých guľatých kelímkoch s "pokrievkou" a stál neuveriteľných 1,50 Kčs nie ?
Arka1
11.04.11,13:28
Ďakujem.:)
Tweety
11.04.11,13:31
Myslím, že Pionier a stál 1,50 Kčs.
To si musela napísať už Ty :---, váľalo sa mi to po jazyku. Ale ten bol aj v rokoch 70-tych, lebo si ho pamätám, zo 60 ešte nie, to som bolá maličkááá.:---
veronikasad
11.04.11,13:37
Ja si myslím, že to bol "Miláčik", vtedy bol ešte v takých guľatých kelímkoch s "pokrievkou" a stál neuveriteľných 1,50 Kčs nie ?
súhlasím, robila som v Mliekarni od r.1975 - Miláčik bol naozaj výborný a stál 1,50 Kčs.
hubatá
11.04.11,13:55
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
misoft
11.04.11,14:01
JA! Mal som ich veľmi rád. Stačil jeden a nasýtil. :D
babi2
11.04.11,14:06
Ja si myslím, že to bol "Miláčik", vtedy bol ešte v takých guľatých kelímkoch s "pokrievkou" a stál neuveriteľných 1,50 Kčs nie ?
Mne sa zdá, že pred Miláčikom býval Kominárik, ten býval v takých papierových-povoskovaných kelímkoch, s takým istým guľatým vrchnáčikom. Na Dubčekove rohlíky si samozrejme pamätám, boli super:)
Tweety
11.04.11,14:20
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
Poznám jednu pekáreň, kde ich znova pečú, sú rovnako dobré,:) len akosi cena už nie je tá istá.:o
Nella_2
11.04.11,14:27
Tu nájdete aj iné dobroty zo starých čias:

www-socikstyle-blogspot-com

(namiesto pomlčiek treba dať bodky, som tu nová, nemám ešte dovolené pridávať odkazy)
babi2
11.04.11,14:57
Nella_2
11.04.11,15:05
Ďakujem babi2 :)
KoxXxo
11.04.11,19:47
Toto ste sem načo dali!:mad: Keď som uvidel Coppa Caffe, hneď by som menil tento kapitalizmus.
arizona
11.04.11,19:52
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......

mimotemy http://www.porada.sk/t62705-stare-zlate-casy.html
srska
11.04.11,19:58
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
začali ich piecť po 21.08.1968 - mal som 100 m do podnikovej pekárenskej predajne v snv:) ale dobré boli aj jogurtíky v sklenených "pohároch" - to boli jogurty, lyžička v nich stala
220870
11.04.11,20:10
...sa tu v tejto téme cítim nejak moc mlado.:o miláčiky ešte pamätám predtým bola tma...
buchač
11.04.11,20:13
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
...ešte aj je ...:rolleyes:

začali ich piecť po 21.08.1968 - mal som 100 m do podnikovej pekárenskej predajne v snv:) ale dobré boli aj jogurtíky v sklenených "pohároch" - to boli jogurty, lyžička v nich stala
...mám cestou na chalupu ...pravidelne sa zastavím a kúpim na večeru ...;)
danushka
11.04.11,20:33
A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť:).
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti :D:D:D a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou;):D.
ela77
11.04.11,20:34
Hoci to bolo za socíku, bolo to zdravé a nie ako tieto grci s kopou E-čok.
srska
12.04.11,06:20
A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť:).
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti :D:D:D a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou;):D.
ja som vyrastal na krumplovom cukri za 0,25 kčs, pendrekoch a mentolkách v šulcoch:D
neskôr na detvách 10 ks/1kčs, bystricách 10ks/1,60 kčs a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
KEJKA
12.04.11,06:31
j...............................s a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
......k 3,80 eur?:):)
m.hladka
12.04.11,06:39
ach, jaj, spomienky ...
karpis
12.04.11,06:56
Keď už sme pri tom: kto si spomína na obrovské "Dubčekove rohlíky", cesto bolo také tukové, výbornej chuti......
a myslím že boli posypané makom
Stanislav 1975
12.04.11,07:54
Ja zasa niesom taký veľký pamatník, aby som si pamatal 60- roky, ale v 80-tych rokoch som ľúbil si kupovať to kelímkové acidofilné mliečko s tým zeleným vrchnákom za 90 hal. a červené mliečko za 3,10, modré neviem presne kolko stálo, tuším ale 2 kčs...-ale zasa musel som tam obchytať 25 mliek, lebo z každej prepravky ,polka mliek tiekla...:cool:
milka1951
12.04.11,08:15
Volal sa pionier za 1,50 Sk
srska
12.04.11,08:17
Ja zasa niesom taký veľký pamatník, aby som si pamatal 60- roky, ale v 80-tych rokoch som ľúbil si kupovať to kelímkové acidofilné mliečko s tým zeleným vrchnákom za 90 hal. a červené mliečko za 3,10, modré neviem presne kolko stálo, tuším ale 2 kčs...-ale zasa musel som tam obchytať 25 mliek, lebo z každej prepravky ,polka mliek tiekla...:cool:
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované :)



zdroj foto: internet
srska
12.04.11,09:22
a v takom sa voľakedy vozili detičky (aj ja):)




zdroj foto: internet
Stanislav 1975
12.04.11,09:48
A mne sa dnes podarilo kúpiť v obchode klasické PEDRO žuvačky. Náhodou som to zočila v obchode a kúpila som všetkým kolegom.
Postavila som ich doradu a kázala im zavrieť oči. Nastrčili ruky a na môj povel mali všetci očká otvoriť:).
Tí mladí čumeli, prečo starí výskajú od radosti :D:D:D a nechápali.
A tie bubliny, čo sme narobili, tešili sme sa ako malí. Taká maličkosť a koľko srandy za pár centov...Ej, pospomínali sme kadečo. Keď sme mladým hovorili o prvomájových holubiciach v oknách a vlajočkách ZSSR a ČSSR - boli mladí totálne v koncoch s pusou otvorenou;):D.

Ja neviem, ja som bubliny nikdy nevedel zo žuvačiek robiť, a ani neviem...
brezňanka
12.04.11,10:07
Ja neviem, ja som bubliny nikdy nevedel zo žuvačiek robiť, a ani neviem...

Bolo potrebné prísť sa zaučiť do pionierskeho tábora, kde sme mali skupinku detí zo ZSSR. To boli bubliny a keď z troch Pedrožuvačiek ani tvár im nebolo vidieť.
účtovník 007
12.04.11,10:08
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované :)



zdroj foto: internet

A ja si pamätám, že ešte pred štyrmi mesiacmi som si mohla mlieko za dobrú cenu načapovať priamo v mliekomate. Výborná kvalita, super cena.....krabice v obchodoch mohli ísť do...Ale lobing reťazcov bol asi neúprosný a banda darebákov odhlasovala zvýšenie DPH na predaj z dvora. Cena išla hneď 1.1. hore, ale ja budem aj tak podporovať poľnohospodárske družstvo z môjho okolia, no stretla som pána, čo ten mliekomat plní a vraj nastal rapídny pokles. Škoda.
Stanislav 1975
12.04.11,10:11
A ja si pamätám, že ešte pred štyrmi mesiacmi som si mohla mlieko za dobrú cenu načapovať priamo v mliekomate. Výborná kvalita, super cena.....krabice v obchodoch mohli ísť do...Ale lobing reťazcov bol asi neúprosný a banda darebákov odhlasovala zvýšenie DPH na predaj z dvora. Cena išla hneď 1.1. hore, ale ja budem aj tak podporovať poľnohospodárske družstvo z môjho okolia, no stretla som pána, čo ten mliekomat plní a vraj nastal rapídny pokles. Škoda.

no tie automaty krachujú, u nás už 2 zrušili a pojdu preč aj ďalšie...:mad:
zk24
12.04.11,10:12
trisestri
12.04.11,10:38
No neviem s tou cenovou politikou,však ked obchodné retazce davajú si také nehorazné marže,tak mlieko v mliekomatoch by málo byt lacnejšie,máme aj predajnu výrobcu mliekarenských produktov a je ešte drahšia ako hypermarkety.
zk24
12.04.11,10:46
No neviem s tou cenovou politikou,však ked obchodné retazce davajú si také nehorazné marže,tak mlieko v mliekomatoch by málo byt lacnejšie,máme aj predajnu výrobcu mliekarenských produktov a je ešte drahšia ako hypermarkety.


Hypermarkety maju najnizsie nakupne ceny, su zvyhodnovani velkymi odbernymi mnozstvami a dokonca aj tlacia na vyrobcov aby predavali lacnejsie. Vela cien je dumpingovych....

dokonca viem, ze "nemenovany" Hypermarket nakupoval u znamych pecivo dajme tomu za 0,04 € za kus, ale potom ho predaval za 0,02 € za kus (to je priklad tie ceny). Len aby zakaznici boli zvyknuti ze maju cerstve a lacne pecivo a popri tom kupili nieco ine zas drahsie...
Stanislav 1975
12.04.11,10:54
Hypermarkety maju najnizsie nakupne ceny, su zvyhodnovani velkymi odbernymi mnozstvami a dokonca aj tlacia na vyrobcov aby predavali lacnejsie. Vela cien je dumpingovych....

dokonca viem, ze "nemenovany" Hypermarket nakupoval u znamych pecivo dajme tomu za 0,04 € za kus, ale potom ho predaval za 0,02 € za kus (to je priklad tie ceny). Len aby zakaznici boli zvyknuti ze maju cerstve a lacne pecivo a popri tom kupili nieco ine zas drahsie...

veru tak- v tom je hotová politika..., ja čakám,že raz nejaký hypermarket začne tie rožky ponúkať zadarmo...
trisestri
12.04.11,11:29
súhlas,ale aj tak mliekári lamentovali že výkupna cena mlieka je zhruba 30 centov a teraz nejde to ani cez spracovatelov ani cez obchod a nestačí im 50 centov,takisto zelenina na trhu priamo od pestovatelov,ta istá umelina ako v obchode,ale cena je vyššia, aspon u nás/nižšie nákupne ceny hypermarketov zas vyvážia náklady na dopravu,skladovanie,zamestnancov,réžiu atd/
hubatá
13.04.11,06:03
Sedemnásťročné šumienky - pamätáte si šumienky? Ale tie v tom papierovom maličkom kelímočku kde boli zabalené dve: jedna biela, kyslá ako môj ksicht keď pozriem na výpis z účtu. Druhá bola s ovocnou príchuťou, drsná. Obidve boli ako sestry: jedna bez druhej sa nedala použiť. Vtedy sme nevedeli že by mohol existovať AIDS alebo HIV a tak sa na jednu z nich napľulo, silno pošúchalo a lííízalo a lííízalo.... Ak som bola s niekym naozaj dobrá kamoška, tak sme si navzájom šumienky aj požičiavali. Jeden čas boli v takom guľatom kelímku, potom boli aj v kockatom, ale princíp lízania bol ten istý. Ak sa dali obidve do horčičáku tak šumeli ako najaté, vytekalo to z pohára. Stáli cca 0,20.- Kčs a po zdražení 0,40 Kčs.... kristepane ako to mám preložiť do €???;););)
srska
13.04.11,08:53
Sedemnásťročné šumienky - pamätáte si šumienky? Ale tie v tom papierovom maličkom kelímočku kde boli zabalené dve: jedna biela, kyslá ako môj ksicht keď pozriem na výpis z účtu. Druhá bola s ovocnou príchuťou, drsná. Obidve boli ako sestry: jedna bez druhej sa nedala použiť. Vtedy sme nevedeli že by mohol existovať AIDS alebo HIV a tak sa na jednu z nich napľulo, silno pošúchalo a lííízalo a lííízalo.... Ak som bola s niekym naozaj dobrá kamoška, tak sme si navzájom šumienky aj požičiavali. Jeden čas boli v takom guľatom kelímku, potom boli aj v kockatom, ale princíp lízania bol ten istý. Ak sa dali obidve do horčičáku tak šumeli ako najaté, vytekalo to z pohára. Stáli cca 0,20.- Kčs a po zdražení 0,40 Kčs.... kristepane ako to mám preložiť do €???;););)
a volali sa TIKI:) biela+ružová. veľkosť - štvorec 1,5 x 1,5 cm balené po dvoch
Stanislav 1975
13.04.11,09:05
Sedemnásťročné šumienky - pamätáte si šumienky? Ale tie v tom papierovom maličkom kelímočku kde boli zabalené dve: jedna biela, kyslá ako môj ksicht keď pozriem na výpis z účtu. Druhá bola s ovocnou príchuťou, drsná. Obidve boli ako sestry: jedna bez druhej sa nedala použiť. Vtedy sme nevedeli že by mohol existovať AIDS alebo HIV a tak sa na jednu z nich napľulo, silno pošúchalo a lííízalo a lííízalo.... Ak som bola s niekym naozaj dobrá kamoška, tak sme si navzájom šumienky aj požičiavali. Jeden čas boli v takom guľatom kelímku, potom boli aj v kockatom, ale princíp lízania bol ten istý. Ak sa dali obidve do horčičáku tak šumeli ako najaté, vytekalo to z pohára. Stáli cca 0,20.- Kčs a po zdražení 0,40 Kčs.... kristepane ako to mám preložiť do €???;););)

Keď už hovoríš o tom HIV, my po zhliadnutí Winnetoua, tak sme si pár chalanov urobili pokrvné bratstvo- sme sa porezali na prstoch a spojili bratstvo krvou- ako winnetou s old shaterhandom...:D
erzet
13.04.11,09:16
hubatá
13.04.11,11:32
Ja si len tak pípnem: ....erzetko táto téma sa volá "Kto si spomína? Ako sa volal smotanovo tvarohový krém v 60-tych rokoch?"
A just:
raňajky vysokoškoláka: desať deka tresky, 2 pečivá a 1 kofola = 5 Kčs,
obed vysokoškoláka: 2,50 Kčs, dieťa bez mamy alebo bez otca: zadarmo
večera vysokoškoláka: bryndzové halušky s kyslým mliekom v "Mliečnom bare" = 3 Kčs
učebnice = zadarmo, doprava = zľavnená, dovolenky zadarmo,
mama dostávala úľavu nadani, otec rodinné prídavky ........

Čo ste si to vyštrngali hmmm ? Chudobu?
erzet
13.04.11,11:35
V tom mi je to jasné, ale začalo sa to odkláňať aj na iné.
rdb
13.04.11,12:49
Noo mama zarabala 700,00 KČS boli sme tri deti a za byt sme platili 360. Smotanovy krem som videl prvy krat ked som mal sestnast rokov. Kupil som si jeden z vyplaty. Volal sa Milacik a bol v kelimku, ktory nebol okruhly, ale taky stvorcovy.
Nahodou ja presne viem co som si vystrngal.
zk24
13.04.11,13:07
Ja by som sla strngat znova. Ja osobne si myslim ze sa mi zije lepsie ako sa zilo mojim starym rodicom alebo rodicom v mojom veku.
trisestri
13.04.11,13:14
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované :)



zdroj foto: internet

ani neviem kolko litrove boli,ale rodičia v nich nosili mlieko z družstva,alebo babka mala dve kravky-to bolo mlieko,alebo taký hustý cmar ,TAKE Už ANI V AUTOMATOCH NENí a teraz kupené ked skysne,tak nejaká smradlavá žbrda z toho-vtedy doma sa ani nepasterizovalo,sem sa prevarilo,ale nie vždy a nič nám nebolo.
mazanova
13.04.11,14:04
ja som vyrastal na krumplovom cukri za 0,25 kčs, pendrekoch a mentolkách v šulcoch:D
neskôr na detvách 10 ks/1kčs, bystricách 10ks/1,60 kčs a ešte neskôr na olympiach 20ks/6 kčs, cleach, spartach, bt-čkách a marha teraz na marlboro za 3,20 eur - kam to všetko speje?
môj Adam nedávno spomínal gruľový cukor - nezaprel východniara, vraj tam to tak volali, "sme še pobaviľi"; ako dlhoročný emigrant po návrate z Kanady márne hľadal, až nedávno na Inchebe na Slovakiatoure som ho zbadala v jednom stánku - vraj dovážaný za Maďarska - 10 dkg stál 3,50 €!!!!!!!! ufff
hubatá
13.04.11,14:48
Jedno mi neni jasné: Maďari si ho môžu vyrábať, vyvážať a my nie? To čo je aká politika?

áááá.... tvrdé sparty boli strašne drahé, stáli 8 Kčs a podplácala
sa babka v stánku aby mi nechala tvrdé, lebo mäkké mal hocikto.
terezamaria
13.04.11,17:09
Taká vynikajúca držková za 1,60 Kčs, 2 rožky za 0,60 Kčs a kofola za 0,90 Kčs = všetko spolu za 3,10 Kčs v Nitre u " Špinavca " to bola špica.:):):)
Kvaka
13.04.11,17:31
ja pamätám ešte mliečko v konvách - čapované :)



zdroj foto: internet
Aj ja si toto pamätám, kupovala som vždy ráno, ale väčšinou to chodil kupovať tatko, robili sme potom na raňajky bielu kávu z melty, ale to mlieko malo inú chuť, ako to dnešné. Mliečko nám načapovali z tej veľkej konvy do našej malej konvičky takou podlhovastou naberačkou. Mám tú konvičku doteraz odloženú.
srska
13.04.11,17:39
môj Adam nedávno spomínal gruľový cukor - nezaprel východniara, vraj tam to tak volali, "sme še pobaviľi"; ako dlhoročný emigrant po návrate z Kanady márne hľadal, až nedávno na Inchebe na Slovakiatoure som ho zbadala v jednom stánku - vraj dovážaný za Maďarska - 10 dkg stál 3,50 €!!!!!!!! ufff
ta je ňe emigrant aľe tiež sme to volali v iglove gruľový cuker:)
terezamaria
13.04.11,17:59
ta je ňe emigrant aľe tiež sme to volali v iglove gruľový cuker:)

My sme to na Záhorí volali kačací cukor.:) 1 Kčs stála celá tablička, bolo tam 5 dielikov a veľkosť celého bola ako terajšia čokoláda. Farba biela, žltá, ružová, bledozelená.
hubatá
14.04.11,08:32
My sme to volali "mydélko" a tiež som echtovná záhoráčka len pár dzedzin od teba ....
mazanova
14.04.11,08:56
Baby a pamätáte sa na toaletnú vodu - parfém dovážaný z Poľska:
"Bycz moze" :), v takom štíhlom flakóne. Bol to podpultový predaj, keď prišiel do drogérie dostali ho iba známe predavačiek.
srska
14.04.11,09:00
Baby a pamätáte sa na toaletnú vodu - parfém dovážaný z Poľska:
"Bycz moze" :), v takom štíhlom flakóne. Bol to podpultový predaj, keď prišiel do drogérie dostali ho iba známe predavačiek.:) to si nepamätám (bo ja hlapec) ale pamätám si "autíčkové" parfiny, ktoré sme používali počas kupačky:)
VERONIKA6
14.04.11,09:04
A parfém MOSKVA si pamätáte?
Stanislav 1975
14.04.11,09:11
A keď už spomíname, tak ja si pamatám na vložky zn. hygema- to bol iný výrobok- guča obyčajnej vaty zabalená do obvazu...:):):) a hrubé ako poduška, to nie ako teraz mini...:cool:
srska
14.04.11,09:14
A parfém MOSKVA si pamätáte?
ja si pamätám miss dior - dal som za ňu za hlbokého socíku celú zálohu:)



zdroj foto: internet
Tweety
14.04.11,09:16
A keď už spomíname, tak ja si pamatám na vložky zn. hygema- to bol iný výrobok- guča obyčajnej vaty zabalená do obvazu...:):):) a hrubé ako poduška, to nie ako teraz mini...:cool:
Najstrašnejšie bolo, že hoci nemali krídelká, lietalii aj tak, hore dole, hrôza a des.:( PS, Stano, ty to hovoríš z vlastnej skúseností?:---
Stanislav 1975
14.04.11,09:18
Najstrašnejšie bolo, že hoci nemali krídelká, tak behali aj tak, hore dole, hrôza a des.:( PS, Stano, ty to hovoríš z vlastnej skúseností?:---

samozrejme, šak som sa ich nakupoval...:)-cenu si už nepamatám, ale tuším 3,10 kčs stáli? to neviem to si nepamatám...
Tweety
14.04.11,09:20
samozrejme, šak som sa ich nakupoval...:)-cenu si už nepamatám, ale tuším 3,10 kčs stáli? to neviem to si nepamatám...
No nemyslela som práve, to nakupovanie:--- Ale boli nám aj také dobré, pamätám sa, keď vyhorela fabrika na hyg. potreby, tie, ktoré nemali doma zásoby, nemali ani také.:o
srska
14.04.11,09:21
A keď už spomíname, tak ja si pamatám na vložky zn. hygema- to bol iný výrobok- guča obyčajnej vaty zabalená do obvazu...:):):) a hrubé ako poduška, to nie ako teraz mini...:cool:
aby aj teplo bolo:)
srska
14.04.11,09:23
No nemyslela som práve, to nakupovanie?:--- Ale boli nám aj také dobré, pamätám sa, keď vyhorela fabrika na hyg. potreby, tie, ktoré nemali doma zásoby, nemali ani také.:o no potom pomohla len tá univerzálna ruská:)
trisestri
14.04.11,09:54
A bol aj film kde v pesničke bola reklama na pribináčik-pramen zdraví z posazaví, to z filmu At žijí duchové,reklama aj na Alpu tam bola,ten duch ju rád pil.
No aj kola a mirinda bola lepšia a aj čapované pivo a aj mlieko v sklenených flašiach nie ako teraz ešte aj to pivo v gumených flaškach-už vtedy sa hovorilo že počkajte keby davali naspät pozemky z JRD,tak nebude na nich kto robit,teraz počúvam a pozerám mladý aj doma bez roboty,ale už takmer málokto sebe dačo dochová alebo dopestuje,kravy a ovce takmer nikto,velmi málo kozy ešte sem tam niekto chová,mlieko ktorých sa velmi necenilo,teraz je drahšie ako víno,kozí syr je za luxusnú cenu aj ovčí-nuž málo skutočných gazdov,na našej zemi doja ale nie dojiči mlieko ale cudzí hospodári dotácie,naši dedovia sa musia obracat v hrobe ak vidia to gazdovanie že dakto dostáva velké peniaze za to aby nechál statok hynút o hlade, smäde a hnoji.
Stanislav 1975
14.04.11,09:55
Abol aj film kde v pesničke bola reklama na pribináčik-pramen zdraví z posazaví, to z filmu At žijí duchové,reklama aj na Alpu tam bola,ten duch ju rád pil.
No aj kola a mirinda bola lepšia a aj čapované pivo a aj mlieko v sklenených flašiach nie ako teraz ešte aj to pivo v gumených flaškach-už vtedy sa hovorilo že počkajte keby davali naspät pozemky z JRD,tak nebude na nich kto robit,teraz počúvam a pozerám mladý aj doma bez roboty,ale už takmer málokto sebe dačo dochová alebo dopestuje,kravy a ovce takmer nikto,velmi málo kozy ešte sem tam niekto chová,mlieko ktorých sa velmi necenilo,teraz je drahšie ako víno,kozí syr je za luxusnú cenu aj ovčie-nuž málo skutočných gazdov,na našej zemi doja ale nie dojiči mlieko ale cudzí hospodári dotácie,naši dedovia sa musia obracat v hrobe ak vidia to gazdovanie že dakto dostáva velké peniaze za to aby nechál statok hynút v hlade a hnoji.

presne tak...
lujza.j
14.04.11,14:58
A keď už spomíname, tak ja si pamatám na vložky zn. hygema- to bol iný výrobok- guča obyčajnej vaty zabalená do obvazu...:):):) a hrubé ako poduška, to nie ako teraz mini...:cool:

mimotemy ako vieš? tiež ich nosíš:D:D:D:---
buchač
15.04.11,19:08
no potom pomohla len tá univerzálna ruská:)

...aj týždeň vydržala ...:rolleyes::---:D
babka - ježibabka
17.04.11,10:46
A parfém MOSKVA si pamätáte?
Oživila si mi spomienky. Nebol to síce parfém MOSKVA, ale niečo z MOSKVY som mala aj ja. Na druhom obrázku je z Poľska.
kosice56
05.01.16,20:32
Volal sa smotanovy krem pionier
kopretinka
05.01.16,22:03
Volal sa smotanovy krem pionier
meškáš s odpoveďou 5 rokov :D a okrem toho treba čítať,bolo to dávno vyriešené
sito
06.01.16,19:21
A odpoveď je nesprávna, keď sa tak, až do oškubania rehníš, margarétka?