janiii
15.04.11,22:15
moj zamestnavatel mi urobil nespravne rocne zuctovanie zdravotneho poistenia - uviedol nizsie rocne zuctovanie, tym padom je aj nizsi nedoplatok.

treba to nahlasit? ak sa to nenahlasi, mozem mat z toho ja niekedy problemy?

dakujem
Chobot
15.04.11,23:29
moj zamestnavatel mi urobil nespravne rocne zuctovanie zdravotneho poistenia - uviedol nizsie rocne zuctovanie, tym padom je aj nizsi nedoplatok.

treba to nahlasit? ak sa to nenahlasi, mozem mat z toho ja niekedy problemy?

dakujem

V prvom rade to reklamuj u zamestnávateľa. Aké je na to jeho stanovisko? Dal ti za pravdu?

A čo znamená, že uviedol nižšie ročné zúčtovanie? Nezahrnul do základu všetky tvoje príjmy? Alebo ako si na to prišiel, že zúčtovanie je zlé?
janiii
16.04.11,06:49
dostala som len oznamenie o nedoplatku zamestnanca, kde sa uvadza uhrn preddavkov, rocne zuctovanie, nedoplatok. uhrn preddavkov sedi, spocitala som si vsetky preddavky za rok 2010. ale rocne zuctovanie, ktore chapem ako 4% z mojho rocneho hrubeho prijmu, proste nesedi. zarobila som viac, tie 4% by mali byt vyssie cislo a tym padom by aj nedoplatok mal byt vyssi. namiesto ~17 eur nedoplatok, by mal byt nedoplatok asi ~77 eur. prisla som na to tak, ze kolegyna co ma nizsi plat, ma nedoplatok ~60 eur. u nej rocne zuctovanie sedi. cize by bolo logicke, aby som ja s vyssim platom mala vyssi nedoplatok.
Chobot
16.04.11,16:08
dostala som len oznamenie o nedoplatku zamestnanca, kde sa uvadza uhrn preddavkov, rocne zuctovanie, nedoplatok. uhrn preddavkov sedi, spocitala som si vsetky preddavky za rok 2010. ale rocne zuctovanie, ktore chapem ako 4% z mojho rocneho hrubeho prijmu, proste nesedi. zarobila som viac, tie 4% by mali byt vyssie cislo a tym padom by aj nedoplatok mal byt vyssi. namiesto ~17 eur nedoplatok, by mal byt nedoplatok asi ~77 eur. prisla som na to tak, ze kolegyna co ma nizsi plat, ma nedoplatok ~60 eur. u nej rocne zuctovanie sedi. cize by bolo logicke, aby som ja s vyssim platom mala vyssi nedoplatok.

Toto môže, ale nemusí byť pravda. Ty si mohla mať v priebehu roka vyššie mesačné preddavky na ZP, preto môžeš mať nižší nedoplatok, ako kolegyňa, čo má nižší plat (príjem). Nemôžeš nedoplatok porovnávať s kolegom a na základe toho usúdiť, že je nesprávny výpočet.

Hlavne si porovnaj príjem na výplatných páskach, či zodpovedá tomu, čo si dostala, potom či suma na páskach sedí so základom v zúčtovaní. Ak nie, tak musíš reklamovať u zamestnávateľa.

Bez toho, aby sme videli všetky podklady, nevieme ti povedať, či tam je chyba alebo nie.
veronikasad
16.04.11,16:12
dostala som len oznamenie o nedoplatku zamestnanca, kde sa uvadza uhrn preddavkov, rocne zuctovanie, nedoplatok. uhrn preddavkov sedi, spocitala som si vsetky preddavky za rok 2010. ale rocne zuctovanie, ktore chapem ako 4% z mojho rocneho hrubeho prijmu, proste nesedi. zarobila som viac, tie 4% by mali byt vyssie cislo a tym padom by aj nedoplatok mal byt vyssi. namiesto ~17 eur nedoplatok, by mal byt nedoplatok asi ~77 eur. prisla som na to tak, ze kolegyna co ma nizsi plat, ma nedoplatok ~60 eur. u nej rocne zuctovanie sedi. cize by bolo logicke, aby som ja s vyssim platom mala vyssi nedoplatok.
ak je tvoj ročný príjem vyšší ako max. ročný VZ, tvoja matematika nemusí byť správna ...