cinki87
16.04.11,18:41
Dobrý deň chcel by som sa spýtať , či sa mi počítajú aj tie dni do zápočtu ,pri ktorých som bol na PN-ke pri prehodnocovaní podpory v nezamestnanosti.ďakujem pekne za skorú odpoveď.
ivka70
16.04.11,16:44
Ak ta PN bola pocas trvania zamestnania a bola kratsia ako 52 tyzdnov, tak ano.
cinki87
16.04.11,16:53
a ešte jednu otázku mám pracujem vo firme kde by som nechcel ostat dlho chcel by som odist v skusobnej dobe kedze sa mi to tam velmi nepaci....len tam je ten hacik,ze po mojej vypovedi budem mat akurat odpracovane za posledne tri roky 731 dni......proste kym sa prihlasim na urad prace dojde mi zapocet a dam ziadost do socialnej poistovne to bude nieco trvat a tym padom sa mi to cele posunie...ako mam ist nato?......dakujem
rodina1
16.04.11,16:59
a ešte jednu otázku mám pracujem vo firme kde by som nechcel ostat dlho chcel by som odist v skusobnej dobe kedze sa mi to tam velmi nepaci....len tam je ten hacik,ze po mojej vypovedi budem mat akurat odpracovane za posledne tri roky 731 dni......proste kym sa prihlasim na urad prace dojde mi zapocet a dam ziadost do socialnej poistovne to bude nieco trvat a tym padom sa mi to cele posunie...ako mam ist nato?......dakujem
Pri výpočte nároku na dávku v nezamestnanosti sa vychádza síce z obdobia troch rokov, ale v týchto troch rokoch musíš mať aspoň dva roky platené poistenie v nezamestnanosti.
Doba platenia v nezamestnanosti sa počíta ku dňu vzniku nároku na dávku v nezamestnanosti.
Ak teda ukončíš PP v skúšobnej dobe a do 7 dní po ukončení PP sa zaeviduješ na úrade práce, budeš zaevidovaný ako uchádzač o zamestnanie nasledujúci deň po ukončení PP.
Z toho, čo píšeš, by si mal mať nárok na dávky v nezamestnanosti.
cinki87
16.04.11,17:09
takže keď pojdem na druhý deň na úrad práce tým pádom od toho dňa sa budú počítať tie tri posledné roky?
ivka70
16.04.11,17:11
takže keď pojdem na druhý deň na úrad práce tým pádom od toho dňa sa budú počítať tie tri posledné roky?

ked pojdes do 7 kalendarnych dni po ukonceni PP, tak ta zaeviduju od prveho dna po ukonceni PP a od toho dna sa budu spatne posudzovat 2 odpracovane roky z posl. 3 rokov.