murcos
19.04.11,21:09
Vedel by mi niekto poradit, ako pokracovat?
Pred 10 rokmi som sa odstahovala zo Slovenska. Odhlasila som si trvalypobyt, poistovnu.... Minuly rok (v case ked jeden z rozvedenych rodicov predaval svoj podiel na nehnutelnosti) sa mi do ruk dostala obycajna listova zasielka z poistovne, "upomienka o dlznom poistnom". Najsor cestou e-mailu (ostal nezodpovedany) potom telefonicky som sa skontaktovala s pracovnikmi poistovne, ktori mioznamili, ze vec je vyriesena, ze som definitivne vymazana z databazy (to bolo pred rokom) mi toho roku vo februari opatovne prisiel papier na zaplatenie poistneho na dalsi mesiac. Okamzite som sa spojila s poistovnou (napisala som e-mail vo februari 2011) pricom DNES som obdrzala odpoved, s tym, ze je moja vec poslana exekutorovi, ze mi boli preposlany doporucene zasielky atd. SOm celkom zaskocena.
Viete, co podniknut dalej. Mam na papieri, odkedy som poistena v zahranici, nevyuzivala som ziadne zdravotne ani ine sluzby z SR, v zahranici poberam matersku, pridavky na deti.....
Su to normalne praktiky slovenskej zdravotnej poistovne dovera???
ps. pred rokom mi len tak medzi recou pracovnicka poistovne povedala, ze pravidelne posielaju ludom papiere, ze skusaju, kto im seky zaplati......