guru21
20.04.11,08:30
Ahojte, zháňam recept na seged. gulás z hlávkovej kapusty. Receptov je tu dosť, ale iba na SG z kyslej kapusty.
Ak máte niekto, prosím siiii!
Ďakujem
ivka70
20.04.11,06:37
To by som skor udusila maso s hlavkovou kapustou, ale bez smotany.
Alebo nieco na takyto sposob:
http://varecha.pravda.sk/recepty/bravcove-rezne-dusene-s-kapustou-fotorecept/7968-recept.html
Laguna13
20.04.11,06:40
Robím ho takisto ako z kyslej kapusty.
guru21
20.04.11,06:41
Dik za link, ale toto nie je to co chcem.
rdb
20.04.11,10:20
Kapustu nakrájam a nasolím, necham aspon hodinu odpocivat.
Zacnem ju dusit rovnako ako ked pripravujem kapustu k pecenemu masu, na cibuli a trosku karamelu a drvenej rasci. len k tom,u do zakladu pridam aj velku lzicu cervenej sladkej papriky. Po nejakych 30 minutach to osolim a okorenim ciernym korenim a pridám nakrájané bravcove maso.
Premiesam podusim a podlejem vodou.
Ked je vsetko pekne makke tak si pripravim zatrepku zo sladkej smotany a hladkej muky a vsetko to pekne zatrepem.
Povarim este 5 minut a dokoncim ochutenie trojkombinaciou - sol - cukor - ocot.
Pravdu povediac mame radsej ten zkyslej kapusty,tento som varil len raz.
Ajk&
20.04.11,10:25
Ja tak isto ako rdb, ale namiesto sladkej smotany dávam kyslú - má to takú "navinulejšiu" chuť.;)
babi2
20.04.11,12:45
Aj ja tak isto ako rdb, ale ja dusím zvlášť kapustu a zvlášť mäso, až keď je jedno aj druhé hotové, dám spolu povariť a dávam aj paradajkový pretlak a tesne pred dovarením pridám aj majorán, s knedľou je to super. Ale podľa mňa to nie je segedín, ale paradajková kapusta;)
rdb
20.04.11,13:35
paradajkovy pretlak je dobry napad
Ajk&
20.04.11,13:38
Tak ale potom tam nepatrí červená paprika! Paradajková kapusta sa inak varí a je to tiež dobrôtka. Len k nej pasuje fašírka a nie mäsinko na šťave.
Lubaba
20.04.11,20:09
ja myslím že segedínsky guláš je len z kyslej kapusty , ak chceš tak ho môžeš uvariť aj z červenej, aj z čínskej, ale podľa mňa to už segedínsky nebude nikdy.