Genesis.SVK
20.04.11,17:01
Dnes som bol u urológa na Strečnianskej v Bratislave (Mudr. Goncalves. Prišiel som za ním s tým že mi zistili menšiu kvalitu a množstvo spermii. Zistil mi varikokélu na ľavej strane (divné mi ale bolo že ani palpaciou ani sonom vôbec nepozeral pravú stranu čím v mojich očiach ako lekar riadne stratil dôveru pretože za 8 euro za sono mohol pozrieť aj na pravu stranu keď pozretie ľavej mu trvalo len 12 sekúnd)
Moja otázka znie. Varikokéla mi nespôsobuje bolesť akurát možno má plyv na moju plodnosť. Chcem sa spýtať či už niekto takúto operáciu podstúpil a či sa mu plodnosť zlepšila. Nechcem totiž zbytočne riskovať. neverím lekárom a viem že veľa operácii nedopadne dobre a spôsobia viac zlého ako dobrého.

Iným slovom keby ste boli na mojom mieste podstúpite operáciu alebo sa radšej na to vyprdnete.

Okrem toho neviete odporučiť nejakého dobrého urológa v Bratislave pretože tomu môjmu moc nedôverujem.

A ak náhodou viete o nejakom alternatívnom liečení varikokély okrem operácie tak taktiež napíšte.
ludmilla
20.04.11,15:35
Môj manžel ako 20 ročný, dnes máme 3 deti úplne bez problémov.
lujza.j
20.04.11,15:48
Genesis.SVK
21.04.11,05:15
no ja práveže som čítal na nete hodne prípadov čo si to dali operovať aj keď s tým nemali problémy (nebolelo ich to) a tie práveže nastali až po operácii. Jednoducho kebyže viem že tá operácia naozaj pomôže na tú plodnosť a vyrieši to problem tak neváham.

lenže keď nad tým uvažujem tak šanca že to zlepší kvalitu spermii je nízka kdežto šanca že po operácii sa to vráti spat je vysoká, taktiež sú tam možnosti komplikácii ktoré môžu plodnosť poškodiť uplne, alebo sposobovat trvale problemy po operacii ... jednoduho akokolvek sa na to pozeram stale sa mi riziko zda daleko vacsie ako zisk ... keby aspon ten moj urolog sa k tomu nejak vyjadril ze bolo by to dobre odoperovat .. lenze ten posobil ako keby ma mal uplne v pazi ... ked som sa ho spytal ci si to mam dat odoperovat tak mikol plecami ze ako chcem ... a ked som sa ho spytal ze keby bol na mojom mieste ci by si to dal odoperovat tak po dlhom vahani povedal ze asi ano .. tak to mi teda moc doveru v operaciu nedodal
lujza.j
21.04.11,07:20
chápem ťa, tiež by som mala dilemu či operovať,alebo nie a prístup tvojho urológa k tomu nepridáva. neuvažoval si isť na konzultáciu niekam inam?za pokus to stojí;)
Genesis.SVK
21.04.11,16:13
no bol som ešte u dalšieho urologa a ten mi to vysvetlil že prečo sa ten môj predošlý tomu nevyjadril ... jednoducho ani sami lekári vraj nevedia či to operovať alebo radšej nie ... väčšinou to operujú až keď je varikokéla bolestivá alebo keď je značne oslabena fertilita .. lenže ani operaciou mi vsak nemôžu zaručiť že sa fertilita zlepší alebo že sa mi varikokéla nevráti za pár mesiacov znovu ... ale tento druhý urológ aspon navrhol to že nech idem na spermogram a že podľa toho sa zariadime ... vraj sú chlapi čo majú veľkú varikokélu a su plodni ze to je individualne ... ach jo vám poviem že pre chlapa mať niečo pokazene tam dole je horšie ako mať niečo pokazene hocikde inde :) ... hold citlive to miesto :)
gardenia
25.04.11,19:22
... a čo majú povedať ženy s rakovinou prsníka alebo maternice? Pravda je taká, že chlapi sú oveľa väčší zbabelci ako ženy, čo sa týka nejakých zákrokov. Sorry za úprimnosť.
trinedy
15.11.11,22:28
Pred dvoma dnami som podstupil operaciu varikokely na jednodnovej chirurgii v KE a mozem povedat, ze to neni nic strasne. Pekne ma uspali, operovali asi 30 minut a po prebrati som sa obliekol, napil caju a isiel pomaly domov. Bolesti su slabe ( asi 5cm rez na lavej slabine) a to som bol pred mesiacom operovany na pruh na tej istej strane :)
Pre tych co vahaju, by som len poradil, ze radsej podstupit tento nie narocny zakrok hned na zaciatku alebo pokial ste mladi ako potom neskor lutovat a mat komplikacie vacsich rozmerov.
PS: A bez hanby :)