sisa 7
21.04.11,09:12
Ahojte!
Chcela by som sa spítať, do kedy treba odovzdať prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za prvý kvartál?
vali333
21.04.11,07:19
do konca aprila 2011
IvetaH
28.04.11,14:55
A nie je to do 2.5.2011, keď 30.4.2011 vychádza na sobotu?
srska
28.04.11,15:23
A nie je to do 2.5.2011, keď 30.4.2011 vychádza na sobotu?
tak, tak:)
monikago
29.04.11,07:16
ja mam jednu otazocku k prehladu, teraz pri vypisovaní štvrťročného tlačiva, nám vychádza, žeby nám mali vrátiť vyplatenú zamestnaneckú prémiu a aj daňový bonus mi vychádza ako preplatok, preto sa pýtam, či je potrebné žiadať o jeho vrátenie, alebo si môžem aj prémiu aj bonus ponechať a o tú sumu zaplatiť menej na preddavkoch za 4/2011
ďakujem za odpoved
veronikasad
29.04.11,07:29
ja mam jednu otazocku k prehladu, teraz pri vypisovaní štvrťročného tlačiva, nám vychádza, žeby nám mali vrátiť vyplatenú zamestnaneckú prémiu a aj daňový bonus mi vychádza ako preplatok, preto sa pýtam, či je potrebné žiadať o jeho vrátenie, alebo si môžem aj prémiu aj bonus ponechať a o tú sumu zaplatiť menej na preddavkoch za 4/2011
ďakujem za odpoved
O vrátenie DB a ZP sa nežiada listom, ale správnym vyplnením prehladu za I.Q. Ak nechceš, aby ZP a DB bol vrátený, dohodni sa so správcom dane (zrejme bude treba aj písomnú žiadosť o započítanie).
monikago
29.04.11,07:41
O vrátenie DB a ZP sa nežiada listom, ale správnym vyplnením prehladu za I.Q. Ak nechceš, aby ZP a DB bol vrátený, dohodni sa so správcom dane (zrejme bude treba aj písomnú žiadosť o započítanie).


ja viež, že treba vyplniť správne prehľad za I.Q:D, ale ide mi o to, že keď nezafajknem vrátenie preplatkov, či si ich môžem ponechať pre ďalšie obdobie, pri zamestnaneckej prémii to ide, bolo mi povedané, že do konca roka môžme odpočítavať, ale neviem, či si môžme takto uplatniť aj daňový bonus
veronikasad
29.04.11,07:44
nerobila by som to ani pri zamestnaneckej prémii. Ak je splatnosť dane zo záv.činnosti skôr ako splatnosť preplatku, budú ti bežať penále ...
truch
29.04.11,08:21
ja mam jednu otazocku k prehladu, teraz pri vypisovaní štvrťročného tlačiva, nám vychádza, žeby nám mali vrátiť vyplatenú zamestnaneckú prémiu a aj daňový bonus mi vychádza ako preplatok, preto sa pýtam, či je potrebné žiadať o jeho vrátenie, alebo si môžem aj prémiu aj bonus ponechať a o tú sumu zaplatiť menej na preddavkoch za 4/2011
ďakujem za odpoved

Monika, ja som to raz tak urobila, že som nepožiadala o vrátenie DB a prémie a mala som potom problém s výkazmi, celé mi ich rozhádzalo. Ja mám Olymp, neviem ako je to pri iných softwaroch, ale v Olympe odporúčam požiadať o vrátenie. Znižujem potom daňovú povinnosť len o preplatky z ročného zúčtovania.
gita
29.04.11,08:42
Firma už v r. 2011 nemá žiadnych zamestnancov, ani nebude mať, asi ešte musím podať nulový Q. prehľad. Kde sa odhlasuje daň zo ZČ - na registri na DU, alebo písomne, je na to nejaké tlačivo. Musí to odhlásiť konateľ?
srska
29.04.11,08:48
Firma už v r. 2011 nemá žiadnych zamestnancov, ani nebude mať, asi ešte musím podať nulový Q. prehľad. Kde sa odhlasuje daň zo ZČ - na registri na DU, alebo písomne, je na to nejaké tlačivo. Musí to odhlásiť konateľ?
oznámiť (http://www.porada.sk/t167150-p2-odhlasenie-z-du-ako-platca-dane-z-prijmu.html#post1729619)
truch
29.04.11,09:57
RichardGala
17.07.11,12:23
Ahojte, v prehlade mi vysli preplatky za 1Q ak pri bonuse ako aj pri premii, kedze danovo som si to vedel vysporiadat behom nasledujucich 4 mesiacov neziadal som o vratenie. ( robil som to tak aj minuly roka nik sa z danoveho nestazoval). Zamestnavatel ale prijal zamestnanca v maji, ktory pobera danovy bonus na 3 deti a za 2Q sa zamestnavatelovi preplatky navysili a predpoklad je ze to do konca roka nevysporiadam - s preddavkami (DU). Mozem teraz ziadat o vratenie preplatkov za 2Q? Treba nieco dokladovat? Prehlad co tlacim z Omegy je ok - korektne udaje (nascitava 1Q i za 2Q). Dik za radu.
JanaS
08.03.12,12:53
Pekný deň prajem, v mesačnom prehľade o dani mi po RZD 2011 v prehľade za 2/2012 vyšlo takéto vyučtovanie - RZD 1798,08 prepl./nepopl. ,predd.daň 1971,56 , daň bonus 204,12 .Po odpočítaní RZD mi vyšlo, že daňový bonus 30,64 € bude vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa. A teda neviem či tých 30,64 € mám v hlásení dať do rekapitulácie o vypl.daň bonusu - bod c/ a a teda či si ju môžem odpočítať v nasledujúcom mesiaci z preddavkov na daň. Ďakujem za odpovede, som z tých veľa novôt domotaná už, radšej to s Vami poriešim.
Paula
08.03.12,13:13
Tak ako píšeš. Suma bude v "C" a v ďalšom období odpočítaš od daň. povinnosti a suma z "C" sa potom objaví v r. 5.
JanaS
08.03.12,18:48
Ďakujem pekne