Falkone
22.04.11,11:27
Dobrý deň,

V Auguste roku 2010 som začal užívať aknenormín. Bral som ho 6 mesiacov a liečbu som ukončil tento rok vo februáry. Tie lieky mi museli vyvolat zapal v dvanastniku alebo zaludku, pripadne epigaster. V januári som prestal jesť sladkosti, vôbec žiadnu som si nedal, iba ovocie obćas. No začal som chudnúť a zaćalo bolieť brucho pri žaludku. Vo februari som bol na gastre, robili mi fibroskopiu a endoskopiu. Nezistili nic zavazne, iba ze mam intoleranciu na laktozu. Od polovice marca som vylúčil s jedalnicka laktozu, mlieko, srvatku, a vsetke potraviny co obsahuje tie zlozky (niektore peciva, chleby, kecupy, lieky a pod... )

Uzivam probiotika Probiofix imun (neobsahuju laktozu), + enzymi papaya na lepsie stiepenie bielkovin. Kedze teraz som sa rozhodol posilnovat tak prijimam vela bielkovin vo vajickovych bielkach a hlavne s jedla... Denne si dam aj ovocie a zeleninu. Namiesto mlieka pijem ryzove mlieko, aby som si doplnil kalcium a aj mandle, brokolicu atd.

No moj problem je v tom, ze v Novembri minuleho roka som mal 63 kil, a teraz v aprili mam uz iba 54-55 kilogramov bez topanok a siat. Schudol som dost, no chudnem aj po odluceny mlieka zo stravy. Jem viac bielkovin, no stale nepriberam.

Stolicu mam kazde rano, niekedy dobru niekedy riedku. Raz za den... pred rokom som mal aj 3x za den, ale to mi uz nevadi.

Ked sa namaham v praci, ked napr. orezujem fotky a podobne, ked vlastne som zohnuty pri praci, tak mam tlak pod hrudnikom. Pred tyzdnom som maval aj dost zvecseny dvanastnik a citlivy na dotyk bol. Aj zaludok bol citlivy. Myslim ze ho mam zapaleny alebo co, no neviem presne. Bud su creva menej prechodne alebo je to z tym dvanastnikom a zaludkom. Alebo epigastria.

Uzivam denne 1 salku rumancekoveho caju, a ako som pisal probiotika, enzymy papaya. Aby som si vyliecil zaludok. A upravil creva. Tento rok som uzival aj Psyllium a lanove semienka, aby som si upravoval stolicu, no docital som sa ze vlaste redukuju hmostnost. Tak som ich vynechal, lebo chcem priberat a ne chudnut!

Chcem pribrat, zmenil som aj stravu no nedari sa mi to. Akoby som dalej chudol a nepriberal. Musi to byt problem s nejakym organom no neviem. Asi pojdem na gastro znovu a poviem im ze aj ked som vynechal mlieko v jedalnicku, ze aj tak chudnem. No neviem ako dlho sa nacakam dokym ma tam prijmu. Poprosim o radu, dakujem, aby som im uz vedel povedat lebo si myslim, ze dokym dojdeme co mi je tak sa ancakam. Mam im povedat, nech spravia snimky dvanastnika, zaludku a criev, alebo nieco ine?

Dakujem za rady

Poprosím na e-mail

Punk_zero@azet.sk
lujza.j
22.04.11,13:40
Dakujem za rady

Poprosím na e-mail

Punk_zero@azet.sk:eek:


neviem či vieš, ale tu si radíme verejne
legolas
23.04.11,07:18
nejako mi to tu nesedí, ako ty vieš posúdiť, že si pred týždňom mal zväčšený dvanástorník, to máš rentgenové oči? chcem ti len poradiť, mal by si ísť na odborné vyšetrenie do nenmocice, aby ti urobili mono čriev, pretože máš striedavú stolicu /z toho môže byť to chudnutie/ ďalej prečo používaš probiotika? , tie sa predovšetkým použivajú pri užívaní antibiotik, aby sa obnovovala črevná flóra, užívaj čaj "Žalúdok a čreva" ale predovšetkým navštív čím skôr odborného lekára:rolleyes:
..nemusíš čakať na odborné vyšetrenie, choď k obvodnemu lekárovi, a požiadaj ho, aby ti urobil test na krvacanie zhrubého čreva, ak bude výsledok negatívny, tak ho požiadaj, aby ťa poslal, aj napriek tomu na to mono vyšetrenie hrubého čreva, ono sa to robí aj interne, nemusíš byť v nemocnici..
lujza.j
23.04.11,08:52
pravda, nechcela som to tu rozvíjať, keď chce rady iba na e-mail
BXLmiami
24.04.11,03:37
No,momentálne rozhodne nie je vhodná doba,aby si experimentoval so stravou kvôli posilke a ani aby si vôbec intenzívnejšie cvičil.Predpokladám,že po dobratí Aknenorminu si bol vyšetrený,po týchto liekoch to určuje protokol.Presne toto čo si teraz napísal nám,by si mal povedať alebo napísať gastroenetrologovi,Dr Klucho má aj virtuálnu gastroenterologickú ambulanciu.