projekt2000
24.04.11,15:23
Pozdravujem Vas vsetkych,

Som tu novy, prihlasil som sa na toto forum iba minuly tyzden. Chcel by som tolko povedat, ze ak niekto ma zaujem o juhoamericku kuchynu, ze mozem zabezpecit nielen recepty, ale aj originalne potravinove vyrobky, ktore su dovazane z Juznej ameriky v limitovanych mnozstvach. V zozname sa da vybrat z okolo 80 vyrobkov, vratane sladkosti, napoje, korenie, cerealie, atd.

Pochadzam z Venezuely, ale som studoval na Slovens

ku, takze viem po slovensky, ale aj anglicky a spanielsky
danushka
24.04.11,13:37
Vitaj Caracasan z Topoľčian medzi nami .

My si tu zvykneme radiť a aj bez nákupu sa potešíme latinsko-americkým receptom . Keď tu ešte šupneš nejakú muzičku, ulalá, tu bude návštev u Teba.:)
arizona
24.04.11,15:03
Vitaj venezuelský žochár !;):)

ved sem pridaj nejake recepty, nech vyskusame, co tam doma papate ;)
danushka
24.04.11,15:15
A my Ti hneď tuná aj vysvetlíme, že žochár nie je hanlivé slovo, to nádherne slovensky zvučiace slovo znamená, že si v nitrianskom nárečí Topoľčianec :) :) :), alias Žochino z Caracasu.
arizona
24.04.11,16:12
A my Ti hneď tuná aj vysvetlíme, že žochár nie je hanlivé slovo, to nádherne slovensky zvučiace slovo znamená, že si v nitrianskom nárečí Topoľčianec :) :) :), alias Žochino z Caracasu.
mimotemy ten TOPOLCIANEC sa ti podaril :D:D:D:---
lujza.j
24.04.11,18:28
dievčatá, môžete mu to vysvetliť aj na takom prípade ako napr. mne z BA nadávajú ,že som paštikárka :D poprípade mi kolega vynadá,že som Maďarka:eek:
projekt2000
24.04.11,19:02
Vitaj Caracasan z Topoľčian medzi nami .

My si tu zvykneme radiť a aj bez nákupu sa potešíme latinsko-americkým receptom . Keď tu ešte šupneš nejakú muzičku, ulalá, tu bude návštev u Teba.:)

hoj Danushka, pravdaze netreba nic kupovat, len mi to napadlo, v pripade keby ste chceli mat na stole 100% originalnu specialitu.

Posielam ti nejaku muziku, mozes ju podat dalsim, ak budu mat zaujem. Ak sa ti budu pacit a budes chciet tak ti poslem dalsie piesnicky. Recepty ti poslem zajtra, povedz mi ake by si chcela,

S pozdravom

Projekt2000
danushka
24.04.11,19:09
hoj Danushka, pravdaze netreba nic kupovat, len mi to napadlo, v pripade keby ste chceli mat na stole 100% originalnu specialitu.

Posielam ti nejaku muziku, mozes ju podat dalsim, ak budu mat zaujem. Ak sa ti budu pacit a budes chciet tak ti poslem dalsie piesnicky. Recepty ti poslem zajtra, povedz mi ake by si chcela,

S pozdravom

Projekt2000

No nie je milý ?

Nie mne Žochi, nám všetkým tu prilož aj muzičku, aj receptíky :) :) :)
Marína
24.04.11,19:23
Vitaj Caracasan z Topoľčian medzi nami .

My si tu zvykneme radiť a aj bez nákupu sa potešíme latinsko-americkým receptom . Keď tu ešte šupneš nejakú muzičku, ulalá, tu bude návštev u Teba.:)
Danuška, vraj nemusíš tak ďaleko od nás ísť, to ti odkazuje moja 3/4-ka a posiela ti.;):)
http://www.youtube.com/watch?v=njDwElfAGOg
projekt2000
24.04.11,19:32
Rad by som vsetkym poslal tie piesnicky aj recepty, lenze neviem ako, bola by si taka mila a povedala ako to mam robit?

Tvoj kamarat Zochar
projekt2000
24.04.11,19:35
Dakujem. Akonahle pridem na tpo ako sa da poslat rie piesnicky a recepty aj tebe nieco poslem
220870
24.04.11,19:58
Ak máš niekde tie recepty v počítači tak stačí ctrl+c a vložiť sem ctrl+v.Nieje nič jednoduchšie.
projekt2000
24.04.11,20:10
Vitaj Caracasan z Topoľčian medzi nami .

My si tu zvykneme radiť a aj bez nákupu sa potešíme latinsko-americkým receptom . Keď tu ešte šupneš nejakú muzičku, ulalá, tu bude návštev u Teba.:)


Ak máš niekde tie recepty v počítači tak stačí ctrl+c a vložiť sem ctrl+v.Nieje nič jednoduchšie.

a muziku ako poslem?
220870
25.04.11,11:38
Musíte mať viac ako 10 príspevkov.Potom sa bude dať vkladať aj videa a hudba.
projekt2000
25.04.11,12:04
Ahojte, takze keby ste chceli nejaku muziku, mozem ju vam poslat jedine na sukromny e-mailovu adresu
osky
28.04.11,03:50
hm,uz som na druhej strane a zatial ziadne recepty....:mad::(
ved na to nepotrebujes ziadny patent-pisat hadam vies.......:confused:
ja tiez vsetko pisem a zijem.tak uz nieco prilep.nech sa inspirujeme.
evuš
28.04.11,07:49
... a tak sme si chceli s Osky vyskúšať i Juhoamerickú kuchyňu...
arizona
28.04.11,07:58
evuš
28.04.11,08:33
Arizona, si šikulka! Len ja som si myslela, že nejaké recepty tu šupne i zadávateľ témy, nakoľko tam žije a predsa by to bolo zase niečo "inakovakejšie" :D;)
katalóg
28.04.11,09:16
Juhoamerická kuchyňa- široký rozsah. Mňa by zaujímal recept z quinoy. Najradšej ako dezert. Ale i iné.
Slayer666
28.04.11,09:16
Dakujem. Akonahle pridem na tpo ako sa da poslat rie piesnicky a recepty aj tebe nieco poslem

Ako to myslis, pridavat recepty? Jednoducho sem skopirujes text.
arizona
28.04.11,10:33
Evus, aj ja som cakala. :)

Ale mozno zadavatel chcel radsej obchodovat,nie nam tu vypisovat receptury, ci prikladat pesnicky, ...no... a receptiky mali byt len bokovka,alebo gratis pre tych, co si od neho kupia ingrediencie ;)...
Nic sme nekupili, tak ani receptiky nemame :---

No, sorry, mozno len ja trpim profesionalnou deformaciou... :D:D:---:cool:
evuš
28.04.11,10:39
Evus, aj ja som cakala. :)

Ale mozno zadavatel chcel radsej obchodovat,nie nam tu vypisovat receptury, ci prikladat pesnicky, ...no... a receptiky mali byt len bokovka,alebo gratis pre tych, co si od neho kupia ingrediencie ;)...
Nic sme nekupili, tak ani receptiky nemame :---

No, sorry, mozno len ja trpim profesionalnou deformaciou... :D:D:---:cool:

Arizona, asi nie si sama.... nem zarobené €, nem recepty :D:--- a my môžeme len hútať čo to mohlo byť za dobroty ...
Ekonomka-SR
28.04.11,14:14
hoj Danushka, pravdaze netreba nic kupovat, len mi to napadlo, v pripade keby ste chceli mat na stole 100% originalnu specialitu.

Posielam ti nejaku muziku, mozes ju podat dalsim, ak budu mat zaujem. Ak sa ti budu pacit a budes chciet tak ti poslem dalsie piesnicky. Recepty ti poslem zajtra, povedz mi ake by si chcela,

S pozdravom

Projekt2000
Zdravím Ťa Prospekt 2000,
určite by sme sa potešili, keby si gazdinam nejaký receptuš poslal. Ja osobne nie som žienka domáca, ale variť treba a jesť duplom. Tak pošli kámoš, čo môžeš. Máj sa.
trisestri
29.04.11,11:33
Rozalka
30.04.11,11:40
Nechcem robiť reklamu, v reťazci L*I*D*L od 2.5. - mexická kuchyňa
Marína
30.04.11,12:00
Nechcem robiť reklamu, v reťazci L*I*D*L od 2.5. - mexická kuchyňa
Rozalka, len im urob;), veď BUDÚ MAŤ (http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-2A029355-AF7F3941/lidl_sk/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=14865) samé fajnové veci a tie sa aj samé chvália.:) Ja si od nich dávam na mail posielať leták, tak som stále v obraze.
lujza.j
30.04.11,12:59
no teda:)sa máš a bol by v tom problém keby si tu niekde vždy prilepila?:)
Rozalka
30.04.11,13:07
veď aj ty sa ľahko môžeš stať odberateľom
nový leták tu http://www.lidl-pageflip.com/sk.html?kid=l7s8ni
Marína
30.04.11,13:12
Lujzi, mohla by som, lenže určite budem zabúdať na to, letáky vychádzajú často, cca každý týždeň. Môžeš sa zaregistrovať tu http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/5698.htm a tiež ti budú posielať.:) Môže takto byť?;)
Marína
30.04.11,13:15
No, a máš to dupľom.:D
liba2
30.04.11,13:24
Prečo sa Topoľčiancom hovorí "žochári" a tiež niečo z bohatej histórie Topoľčian, si pozrite tu; je to vysvetlené hneď v úvode článku a jeden z nich tam sedí na zemi :D

http://hnonline.sk/2-22347045-k00000_detail-c5
lujza.j
30.04.11,13:25
Vy ste moje pusinečky, ďakujem:)
Marína
30.04.11,13:28
A ty zas naša.;):)
lujza.j
30.04.11,20:27
:)
projekt2000
01.05.11,22:21
vydrzteeee prosim mam vela prace teraz, okrem toho nikto vam neda take dobre juhoamericke recepty ako ja...vydrzte aj zajtra budete musiet varit
osky
02.05.11,03:57
moj oco hovorieva:
ked nevydrzis,pusti.:D

na tie recepty samozrejme cakame.
Ekonomka-SR
02.05.11,20:05
vydrzteeee prosim mam vela prace teraz, okrem toho nikto vam neda take dobre juhoamericke recepty ako ja...vydrzte aj zajtra budete musiet varit
len aby sme sa dočkali, až by sme sa dočkali
projekt2000
22.05.11,14:36
Ahojte, posielam tým, ktorý ešte nezomreli od hladu jeden z mojich najlepších receptov

Ryža „a la Monti“

Ingrediencie:
Zemiaky - 7 veľkých zemiakov
Ryža - ½ kila
Kura – jedno veľké kura
Červená Fazuľa (sterilizovaná) - dve krabice
Kukurica (sterilizovaná) – 1 krabica
Hrášok (sterilizovaná) – 1 krabica
Slíže
Olivy - 4 malé balenia
Kapary 1 pohár
Cibuľa – 5 veľkých cibúľ
Sójová omáčka (len sladka)
Slepačí bujón - kocky koncentrované
Cesnak – 15 strukov
Comino
Mletá červená paprika
.................................................. .................................................. .................................................. ......

Príprava

Ryžu premyjem, pridáme dve kocky slepačieho koncentrovaného bujónu, jednu cibuľu, tri struky cesnaku posmažíme a pridáme vodu a uvaríme.

Kura uvaríme uvaríme vo vode s vegetou a soľou do mäkka. Keď je uvarené necháme vychladnúť. Vychladnuté kura potrháme na tenké vlákna. Potrhané kura poriadne pokropíme sójovou omáčkou a poriadne okoreníme červenou mletou paprikou (alebo kari korenie). Toto korenie poriadne votrieme do mäsa. Pretlačíme asi 10 strukov cesnaku a 2 veľké cibule a tiež votrieme do mäsa. Mäso potrieme tiež cominom. Obalené mäso necháme postať asi hodinu potom na panvici rozpálime olej a mäso vypražíme do chrumkava. (veľmi chrumkavé).
Aby sa mäso dobré vypražilo do chrumkava, doporučujem ho vypražať po častiach. Nakrájame kolieska cibule a kocky cesnaku a tiež vypražíme do sklovitá.
Zemiaky ošúpeme, nakrájame na drobné kocky a necháme postať vo vode asi 5 minút a potom ich opražíme na olej tiež do chrumkava. Slíže opražíme na teflonovej panvici (bez oleja) do zlatista.
Toto všetko spojíme v jednom pekáči, pridáme kukuricu, fazuľu, hrašok, olivy a kapary, zamiešame pridáme olivový olej. A podľa chuti pridáme vegetu a soľ.

Dúfam že mi dáte 10 bodov.
lujza.j
22.05.11,15:47
to comino je rasca?
arizona
22.05.11,16:04
Vypada to dobre!!!! urcite vyskusam :-)

Mam jednu otazocku : ked som bola vo vasich "koncinach",podavalo sa tam ako dezert nieco sladke,chutilo to ako nejaky ryzovy puding. Bolo to straaasne dobre.
Vies mi poradit, co to je,ako sa to vola, prip. napisat recept?
projekt2000
22.05.11,16:05
nie comino nie je rasca, a neviem ci sa da ho zohnat na Slovensku, mozno v Metre, je to velmi vzacna korenina a velmi aromaticka.
projekt2000
22.05.11,16:14
mozno to bolo "Quesillo" poznam dve varianty na Quesillo, poslem Vam obe.

Ta ryža mal vždy velky uspech, ked som ju uvaril, a som ju uvaril kamaratovi na svadbe..
arizona
22.05.11,16:19
Dakujem!
No podla obrazku z googla by to asi mohlo byt ono.:)
http://assets3.mis-recetas.org/foto/foto/1240/index/quesillo.jpg?1237149126
projekt2000
22.05.11,16:22
ano je to quesilo. "Ja viem robit najlepsie quesillo v Topolcanoch".
Za chvilu vam poslem tie recepty
projekt2000
22.05.11,16:25
Ja comino mam ak mi date nejaku adresu vam poslem špeciálny "sponzorsky balik" ... na pripravu tej ryze
arizona
22.05.11,16:26
ano je to quesilo. "Ja viem robit najlepsie quesillo v Topolcanoch".
Za chvilu vam poslem tie recepty
Neprovokuj! Kvoli takej dobrote pridem aj do Zocharoviec okostovat:---
Daj vediet,kedy budes mat napecene ;):D
Slayer666
22.05.11,17:24
nie comino nie je rasca, a neviem ci sa da ho zohnat na Slovensku, mozno v Metre, je to velmi vzacna korenina a velmi aromaticka.

Comino je rascovec rimsky, niekedy nazyvany rimska rasca alebo indicka rasca (jeera v indickej kuchyni). Dostat ho urcite v lepsich potravinach, napr. tu v KE ho maju v Optime a urcite aj v Metre. Mlety ho maju v Orient potravinach na Hlavnej a myslim, ze ho zvyknu mat aj v BIO potravinach na Hlavnej. Ako u vas hovorite rasci, comino de prado?

Nepovedal by som, ze je to vzacne korenie, kedze sa hojne pouziva hlavne v indickej, perskej, tureckej a arabskej kuchyni, odkial sa dostal do Spanielska a odtial zas do Latinskej Ameriky a az do USA - cize skoro cely svet. Akurat u nas kuchyne ani jedla tychto krajin nie su velmi zname (co treba napravit), tak sa bezne v potravinach nepredava. Ludia u nas nevedia, na co sluzi a ako ho pouzit, tak by ho nekupili.

Ma taku zvlastnu nahorklu chut, pouziva sa v indickych kari, do orientalnych chlebov, do masitych jedal na strednom vychode, je to dolezita prisada texaskeho chile con carne.
projekt2000
22.05.11,17:41
Neprovokuj! Kvoli takej dobrote pridem aj do Zocharoviec okostovat:---
Daj vediet,kedy budes mat napecene ;):D



Suroviny
1 a pol šálka mlieka
¾ šálky cukor
4 vajčká
1 lyžica rumu (podľa niektorých „UMu“)
5 lyžice práškového mlieka
1 šálka obyčajného mlieka
1 lyžička vanilky
1lyžica masla
Na výrobu karamelu:
1 3alka cukru
1/2 3álka vody
.................................................. .................................................. ............................................
Príprava:
Príprava karamelu:
Do jednej formy dáte vodu a cukor. Dajte si pozor, aby karamel nebol tmavý, uvarte pri spomalenom ohni), a otočte na všetky strany formu, aby karamel zostal na všetkých stenách.

Príprava Quesilla
Všetky suroviny (okrem vajec) dáme do mixéru. Vajce vyšľaháme zvlášť potom ich pridáme do mixéru. Potom celý obsah sa vyleje do formy kde sme pripravili karamel a varíme 30 minúť v trúbe vo vodnom kúpeli pri 350 stup.
Vieme kedy je hotový, keď do neho strčíme špáratko vytiahne ho je čisté alebo suché (vyberte si). Quesillo necháme vychladnúť a potom ho vyklopíme na tanier.

3 užitočné rady:
Quesilla treba vyklopiť až keď je úplne vychladnuté.
Quesillo mali by sme skladovať v chladničke.
Quesillo je veľmi chutné ale je to kalorická bomba!!!
arizona
22.05.11,17:42
dakujem,dam vediet,ako sa podarilo :-)))
projekt2000
22.05.11,17:57
dakujem,dam vediet,ako sa podarilo :-)))

ako že dakujem...,? ja pridem vas vychodnotiť :cool:
projekt2000
22.05.11,18:05
Comino je rascovec rimsky, niekedy nazyvany rimska rasca alebo indicka rasca (jeera v indickej kuchyni). Dostat ho urcite v lepsich potravinach, napr. tu v KE ho maju v Optime a urcite aj v Metre. Mlety ho maju v Orient potravinach na Hlavnej a myslim, ze ho zvyknu mat aj v BIO potravinach na Hlavnej. Ako u vas hovorite rasci, comino de prado?

Nepovedal by som, ze je to vzacne korenie, kedze sa hojne pouziva hlavne v indickej, perskej, tureckej a arabskej kuchyni, odkial sa dostal do Spanielska a odtial zas do Latinskej Ameriky a az do USA - cize skoro cely svet. Akurat u nas kuchyne ani jedla tychto krajin nie su velmi zname (co treba napravit), tak sa bezne v potravinach nepredava. Ludia u nas nevedia, na co sluzi a ako ho pouzit, tak by ho nekupili.

Ma taku zvlastnu nahorklu chut, pouziva sa v indickych kari, do orientalnych chlebov, do masitych jedal na strednom vychode, je to dolezita prisada texaskeho chile con carne.

Ano, treba dat pozor ked sa pridava do jedla toto korenie, lebo je silne....a kde ma genetické centrum a ako sa všade dostal to som nevedel., ale dakuem za informaciu.
Ja som tu ho ...kúpil som nieco ako vy tu spominate ale ani z daleka nebolo to "Comin" aspon ten co ja poznam. Ale ja viem ho zohnať ak niekto ho bude chciet vyskusať
lujza.j
22.05.11,18:10
osky
22.05.11,18:19
to comino je dostat v taliansku a je to uplne nieco ine ako rasca-podobne ale veeeeelmi silne,cierne,vonave.
v taliansku dostat pod nazvom cumino.
projekt2000
22.05.11,18:20
Anov ed ja som take korenie tu kupil, ale nie je to iste..aj ked sa podoba niekedy a meno sedi...hmmm teda asi je to ono ale podla vsetkeho o inej odrode...lebo ta nasa je aromatickejsia, asi ma viac alkaloidov
projekt2000
22.05.11,18:23
projekt2000
22.05.11,18:26
Slayer666
22.05.11,19:08
http://domacnost.sme.sk/c/4358555/rimska-rasca-milovana-i-nenavidena.html

Na trhu sú tri základné druhy semien: iránske, indické alebo africké. Líšia sa od seba farbou, obsahom esenciálnych olejov a hlavne chuťou.
projekt2000
23.05.11,05:41
http://domacnost.sme.sk/c/4358555/rimska-rasca-milovana-i-nenavidena.html

Na trhu sú tri základné druhy semien: iránske, indické alebo africké. Líšia sa od seba farbou, obsahom esenciálnych olejov a hlavne chuťou.


Je to zaujimava tema... mohli by ste trochu o tom pisat?
projekt2000
23.05.11,05:46
ako že dakujem...,? ja pridem vas vychodnotiť :cool:

s tym som chcel povedat, ze pridem vyhodnotit vasu pracu.... to bol zart, ale v ak sa rozhodnete to urobit, budem rad ak mi poviete ako sa vam podarilo a ci sa podoba tomu co je jedli u nas.

Prajem vam pekny a užitočný tyždeň
projekt2000
23.05.11,05:56
Juhoamerická kuchyňa- široký rozsah. Mňa by zaujímal recept z quinoy. Najradšej ako dezert. Ale i iné.

Dobry den vcera som poslal jeden recept na dezert..
projekt2000
23.05.11,06:06
Zdravím Ťa Prospekt 2000,
určite by sme sa potešili, keby si gazdinam nejaký receptuš poslal. Ja osobne nie som žienka domáca, ale variť treba a jesť duplom. Tak pošli kámoš, čo môžeš. Máj sa.


Dobry den, ospravedlnujem za zmeskanie, bol som velmi zanepradneny, mohla by si mi povedat aky druh receptu alebo receptov by si chcela?

Pravdaže netreba nic kúpit ale ja si myslim, že neškodi vam vyskušat par veci, ktore ponukam, preto, leb su to dobre a lacne veci, potravinarske vyrobky od niekolko centov do 2,5 EU. ktore vam zarucim nenajdete na Slovensku.

Este som sa chcel opytat ci mi moze niekto doporucit nejakeho dobreho uuctovnika (uctovnicku)?
Slayer666
23.05.11,06:56
Je to zaujimava tema... mohli by ste trochu o tom pisat?

Co sa odrod tyka, to je aj pre mna nova informacia (teda nejak som tusil, ze odrody su, lebo vsetko ma odrody, ale nepocul som o nich), takze asi velmi nepomozem. Trochu som aj googlil, ale narazil som iba na jednu vedecku pracu, ktora porovnavala odrodu RZ-19 s nejakou inou (cize nic pre mna:D) a potom iba same clanky, kde sa spomina rascovec cierny a cernuska siata, ibaze tie nie su odrody, ale uplne ine druhy.

Rascovec cierny (bunium persicum, v indickom nazvoslovi kala jeera), aspon ten, co ja mam doma, nema nejaku vyraznu aromu. Mozno je to tym, ze za ten rok, co ho mam, som sa ani velmi neobtazoval ho zagumickovat, takze som si koledoval. Na druhej strane, nepamatam si, ze by mal nejaku vyraznu chut ani vtedy, ked som ho kupil. Momentalne nema chut ani aromu. Pouziva sa hlavne v indickej kuchyni, napr. v slavnostnom hajdarabadskom biryani, co je kozie maso marinadovane v yogurte s korenim (kurkuma, garam masala, cili), zelenou paprickou, cesnakom, zazvorom, listkami maty a koriandra a inymi aromatikami, varene v hrnci spolu s kvalitnou basmati ryzou, ktora bola predvarena spolu s roznymi koreniami v satke (cierny kardamom, zeleny kardamom, cierne korenie, koriander, rascovec rimsky, bobkovy list a plno roznych susenych korenov, ktore si netrufam pomenovat) a rascovcom ciernym, ktory ma asi hlavne vylepsit vzhlad a texturu, pricom kazda vrstva ryze je zdobena a ochutena mletym zelenym kardamomom, garam masalou, dohneda smazenou cibulou a listkami maty a koriandra a cele je to potom zaliate safranom, ktory sa luhoval v horucom mlieku a ku ktoremu sa neskor pridaju rozne aromaticke vody (ruzova, pandanova), nakoniec sa to stedro zaleje ghee, co vlastne obycajne prepustene maslo.

Cernuska siata (nigella sativa, v indickom nazvoslovi kalonji) je zas korenie, ktore pripomina akesi podlhovaste cierne krystaliky a ma chut a aromu trochu podobnu ciernemu koreniu, avsak nestipe. U nas sa jej hovori aj cierna rasca. Tiez sa pouziva v indickej kuchyni, je dolezitou sucastou bengalskej zmesi celeho korenia panch phoran, ktora sa okrem cernusky sklada z rascovca rimskeho, semien diveho zeleru (ajmud), fenyklovych semien a semien senovky greckej. Casto sa pouziva na ochutenie chleba a tiez do kari.
projekt2000
29.05.11,13:57
Vypada to dobre!!!! urcite vyskusam :-)

Mam jednu otazocku : ked som bola vo vasich "koncinach",podavalo sa tam ako dezert nieco sladke,chutilo to ako nejaky ryzovy puding. Bolo to straaasne dobre.
Vies mi poradit, co to je,ako sa to vola, prip. napisat recept?




Aka bola ryža?
arizona
29.05.11,16:33
Aka bola ryža?
Este som ju nerobila, nie som doma.Ale dam urcite vediet, uz teraz mi slinky tecu :D;)
arizona
10.06.11,16:02
Suroviny
1 a pol šálka mlieka
¾ šálky cukor
4 vajčká
1 lyžica rumu (podľa niektorých „UMu“)
5 lyžice práškového mlieka
1 šálka obyčajného mlieka
1 lyžička vanilky
1lyžica masla
Na výrobu karamelu:
1 3alka cukru
1/2 3álka vody

Ahoj Projekt ;)
dnes som sa konecne chystala vyskusat tuto dobrotu,ale nejak mi nie je jasne to mlieko...nie je tam niekde chyba?
alabut
11.06.11,08:22
Chcel by som poprosit ... projekt2000..., ci by nemohol v sekcii kultura, nieco pisat aj o historii Venezuely, najma tej najstarsej. Nielen jedlom je clovek zivy. :-)
projekt2000
13.06.11,07:54
Chcel by som poprosit ... projekt2000..., ci by nemohol v sekcii kultura, nieco pisat aj o historii Venezuely, najma tej najstarsej. Nielen jedlom je clovek zivy. :-)

Dobrý deň,

Máte pravdu, človek nenaplní všetky svoje potreby cez jedlo, história dáva človeku možnosť sa pozerať do minulosti a myslím si, že je to fascinujúce. Ja som neštudoval históriu ani sa jej nevenujem ale veľmi sa mi páči.

Myslím si, že váš návrh je správny, aj kvôli tomu, že ja pochádzam z tej krajiny a mal by som ju prezentovať. .... inak si myslím si, že naša krajina je pre Slovákov celkom zaujímavá.

Dám dohromady nejaký materiál a skúsim skoncipovať stručne ale výstižné „o tej najstaršej histórie,“ ako vy si prajete.

Prajem všetkým pekný a užitočný deň

Projekt2000
projekt2000
13.06.11,07:58
Ahoj Projekt ;)
dnes som sa konecne chystala vyskusat tuto dobrotu,ale nejak mi nie je jasne to mlieko...nie je tam niekde chyba?

Dobry den, ano ospravedlnujem sa vam, jedno mlieko je obycajne a druhe kondenzovane.......

Dufam ze som vam nepokazil vikend. Ak budete este nieco potrebovat, dajte mi vediet, teraz uz budem moct chodit castejsie tu

projekt2000
lujza.j
28.07.12,20:15
Indeed
28.07.12,20:29
Počul som ,že vo Venezuele je lacný benzín ....

jeden sa kedysi tu na Porade pýtal,že ako by sa dalo ho dovážať na Slovensko...

druhý mu poradil,že asi TANKEROM ...
Indeed
28.07.12,20:30
ano , hovoríš pravdu, naozaj si cudzinec, vidno to zo slovosledu....prekladaš do slovenčiny zo španielčiny...či angličtiny...
lujza.j
28.07.12,20:38
Počul som ,že vo Venezuele je lacný benzín ....

jeden sa kedysi tu na Porade pýtal,že ako by sa dalo ho dovážať na Slovensko...

druhý mu poradil,že asi TANKEROM ...
no ....ale ved mal pravdu:D
Indeed
28.07.12,20:42
necituj ma hned v ďalšom príspevku ! Aký to má zmysel ?napisal som o tom benzíne aby sa vyjadril zakladateľ témy.
lujza.j
04.08.12,17:28
si necvrkni.....:-P
lujza.j
04.08.12,17:29
naháňam šťavu z agáve....tak popri tom som aj toto....
http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/Tequila---svetova-specialita.html
wagner
04.08.12,18:40
naháňam šťavu z agáve....tak popri tom som aj toto....
http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/Tequila---svetova-specialita.html
A kade tú šťavu naháňaš? :confused: Netreba Ti prísť pomôcť?:D Veď sa hovorí, že športom ku zdraviu:D alebo k trvalej invalidite
lujza.j
04.08.12,18:43
A kade tú šťavu naháňaš? :confused: Netreba Ti prísť pomôcť?:D Veď sa hovorí, že športom ku zdraviu:D alebo k trvalej invalidite
zatiaľ iba na nete....kúpila som si v DM-ke, ale to je sirup, napriek tomu že je tam napísané že šťava....;)