Libuše
24.04.11,17:21
Ahojte poraďaci.Nevie mi niekto poradiť kde by som v KE zohnala rastlinnu šlahačku okrem Metra.Ďakujem
aktaK
24.04.11,15:25
hm, to by aj mna velmi zaujímalo... KDE V POPRADE :o)
drobeceva
24.04.11,15:27
párkrát som ju videla v COOP Jednote - skúste pozrieť ;)
durisovad
24.04.11,15:43
Prosim vas pekne, co je to ta rastlinna slahacka? Z akych rastlin a k comu je to dobre?
Libuše
24.04.11,15:52
neviem z čoho je ale použiva sa v cukrarstve na vyrobu kremov do zakuskov a je perfektna.
Marína
24.04.11,18:08
Ahojte poraďaci.Nevie mi niekto poradiť kde by som v KE zohnala rastlinnu šlahačku okrem Metra.Ďakujem
Rastlinnú šľahačku talianskej výroby dostať kúpiť v predajniach Milk Agro. Je to 1/2 l balenie a stojí cca 1,50 €.

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTSs9e2wljbom8YPxvroDMvWNtvG4BV9-iFzaFj2jbNmO9_97kZ
Marína
24.04.11,18:15
Prosim vas pekne, co je to ta rastlinna slahacka? Z akych rastlin a k comu je to dobre?
Dáška, je vyrobená z rastlinných tukov. Mám jednu v chladničke, napíšem ti zloženie:
voda, stužené rastlinné oleje(26%), cukor(11%), mliečne proteiny, stabilizátory E420ii, E463, emulgátory E472e, sójový lecitín E322, E472b, soľ, prírodná aróma, prifarbené E160a.
kukučka
24.04.11,18:17
Popis produktu:
Tekutý emulgovaný rastlinný jedlý tuk sladený - na šľahanie. Polotovar k príprave krémov s obsahom tuku do 30%.
Použitie: na zdobenie tôrt, výrobu krémov, zmrzlín, ...

díky Broni, už viem, že si ju nekúpim ani zo zvedavosti
doktor01
24.04.11,18:43
Ahojte poraďaci.Nevie mi niekto poradiť kde by som v KE zohnala rastlinnu šlahačku okrem Metra.Ďakujem
V Košiciach máš:
Zeelandia s.r.o.Košice
Gemerská 3
040 01 Košice
tel.: 055/6427936; fax: 055/644 15 69
zeelandia@zeelandia.sk


http://www.zeelandia.sk/images/slahacky/Scan%20Hulala%20mix%20letak%2020102008zm.jpg/view?searchterm=hulala

alebo

PREŠOV

Jilemnického 6
Prešov
tel.: 051 / 45 82 073
fax: 051 / 45 82 074
e-mail: presov@ekvia.sk
http://www.ekvia.sk/?menu=8&ss=35&p=111
durisovad
24.04.11,20:04
Marina, nie je lepsia normalna slahackova smotana? Urcite je aj v tej nejaka ta chemia, ale asi nie tolko, ako v tej rastlinnej.
Marína
24.04.11,20:51
Dáška, určite je, túto som použila len raz, dala som do nej aj karamel. Jednu mám v chladničke len pre prípad, ak by som súrne potrebovala a práve nemala možnosť kúpiť klasickú 33% smotanu. Ja zákusky nekupujem, ale čo viem, v cukrárni vraj v zákuskoch inú ako rastlinnú nenájdeš. Na druhej strane, pozri Heru, Smetol, ....... atd., je to o tom istom a používame to, lebo inak by sme nemali s čím piecť. Priznávam, ja už radšej na zloženie ani nepozerám, vo všetkom niečo nájdeš, tú Holé som pozrela len teraz.
durisovad
25.04.11,05:50
Mas pravdu, keby sme vsetko skumali, asi by sme museli umriet od hladu. A zasa na druhej strane, co kto lubi, tym sa neotravi.
doktor01
25.04.11,17:00
Dáška, určite je, túto som použila len raz, dala som do nej aj karamel. Jednu mám v chladničke len pre prípad, ak by som súrne potrebovala a práve nemala možnosť kúpiť klasickú 33% smotanu. Ja zákusky nekupujem, ale čo viem, v cukrárni vraj v zákuskoch inú ako rastlinnú nenájdeš. Na druhej strane, pozri Heru, Smetol, ....... atd., je to o tom istom a používame to, lebo inak by sme nemali s čím piecť. Priznávam, ja už radšej na zloženie ani nepozerám, vo všetkom niečo nájdeš, tú Holé som pozrela len teraz.
V prvom rade si musíme uvedomiť, že všetky rastlinné šľahačky, margaríny, .. sú len náhradami masla a živočíšnej smotany. Pri uvádzaní margarínov na trh sa argumentovalo hlavne, že ide o zdravšie produkty, ktoré majú dlhšiu trvanlivosť a sú hlavne lacnejšie. V ostatnej dobe niektoré mylné poznatky boli vyvrátené a ukazuje sa, že tieto náhrady majú nie pravé priaznivý vplyv na organizmus.
PS: Ja osobné používam len maslo s obsahom tuku min. 80% a kvalitnú 33% živočíšnu smotanu. Tradičné, originálne a osvedčené produkty sa nedajú z hľadiska chuti porovnať s náhradami.
Lubaba
03.05.11,20:09
V prvom rade si musíme uvedomiť, že všetky rastlinné šľahačky, margaríny, .. sú len náhradami masla a živočíšnej smotany. Pri uvádzaní margarínov na trh sa argumentovalo hlavne, že ide o zdravšie produkty, ktoré majú dlhšiu trvanlivosť a sú hlavne lacnejšie. V ostatnej dobe niektoré mylné poznatky boli vyvrátené a ukazuje sa, že tieto náhrady majú nie pravé priaznivý vplyv na organizmus.
PS: Ja osobné používam len maslo s obsahom tuku min. 80% a kvalitnú 33% živočíšnu smotanu. Tradičné, originálne a osvedčené produkty sa nedajú z hľadiska chuti porovnať s náhradami.

mne tiež odporučil internista/mám zvýšený-vysoký cholesterol/, že v žiadnom prípade rastlinné maslá, šľahačky a vôbec už nie podávať deťom, že vraj radšej klasické maslo s osahom tuku min. 80% a radšej v menších dávkach používať, ale živočíšne...floru neodporúčal, práve na ňu som sa pýtala a popritom mu nad dverami do ambulancie visia hodiny s logom flory:D:---:D
durisovad
03.05.11,20:14
Je zaujimave, ze ludia zacali mat problemy s cholesterom, ked zacali jest umele masla a oleje. Pokial sa jedla bravcova mast z doma vychovanych prasiat, nikto sa nestazoval. Ale este zaujimavejsie je, ze bezia reklamy, v ktorych kadejake lekarske komory odporucaju FLORU a ine rastlinne tuky. Ze by tie lekarske komory boli zainteresovane na zvysenom uzivani liekov na vysoky cholesterol....?
ivaral
03.05.11,20:50
Rastlinná šľahačka je dobrá len preto, lebo má dlhú trvanlivosť, je lacnejšia, ľahko sa šľahá - resp. ťažšie sa prešľahá, dobre sa s ňou robí - nezráža sa pri ďalšom spracovaní po vyšľahaní a dobre sa rozotiera či strieka.
Jej nevýhody vidím v tom, že je umelá, je nechutná (niekomu to nevadí, lebo ju pri výrobe nadmerne ochutia, aby sa vôbec dala konzumovať), lepí sa v ústach a niekto má aj problém ju prehltnúť.
Dá sa zriediť vodou až do pomeru 1:1
Ja, keď ju už musím použiť, ju miešam s pravou (živočíšnou) šľahačkou v pomere 1:1. Potom ju už vôbec nemusím prisladiť ;)
Lubaba
03.05.11,20:51
na to že mám cholesterol dosť vysoký, tak mi lekár lieky nedal, vravel, že to je pre neho to najjednoduchjšie dať mi lieky, ale nechcel, mám skúsiť riešiť to ešte diétou, takže asi tým zvýšeným predpisom to aspoň u neho nebude, ale dnes je všetko možné...priateľka má síce zvýšený cholesterol, ale nie až tak veľa ako ja a lieky na zníženie mala hneď, záleží od lekára..
katalóg
05.07.11,09:25
Ja som kúpila tento výrobok kvôli intolerancii na mlieko.
Chcem ho použiť ako šľahačku. Má niekto s týmto kokosovým krémom osobnú skúsenosť?
http://www.kokosovysvet.sk/medu/8-h2-Vyrobky-h2/4-h1-Kokosovy-krem-h1
Dá sa kúpiť osobne v obchodoch http://www.kokosovysvet.sk/medu/11-h2-Nasi-partneri-h2 Firma sídli v Čenkovciach.

Je iba z kokosu a zo xantánovej gumy. Indonézia.
Určené na priame použitie ako náhrada smotany z kravského mlieka.
Bez konzervantov a chémie.
Zloženie: kokosový krém, voda, zahusťovadlo xantánová guma. Priemerná výživová hodnota na 100 ml: energetická hodnota 904kJ/216 kcal, bielkoviny 0,0 g, saxharidy 0,0 g, tuky 3,8 g, cholesterol 0,0 mg.
ivaral
07.07.11,13:58
To kokosové mlieko je podľa všetkého to, čo tam píšu, s tým rozdielom, že ako náhradu za smotanu ho používajú na zahustenie polievky alebo omáčky, nie ako náhradu za smotanu na šľahanie!
Robil som s ním, ale neviem si predstaviť, že by sa dalo našľahať.
Možno treba skúsiť ;)