johny06
26.04.11,17:16
Ahojte minulí Rok sa my stal pracovný úraz bol uznaní zamestnávateľom 100 percent ,riadne zaregistrovaní dostával som PN-KU + Urazové poistenie zo sociálnej poisťovne + Urazoví priplatok som požiadal SP, Zamestnávatel my už nič nepriplatí ked už som ukončil pn--ku a pracujem ????Seriozne odpovede dík
willma
26.04.11,16:16
ešte máš nárok na bolestné - PÚ musí obodovať lekár a na tom základe ti bude poskytnutá finančná čiastka
jholubok
02.06.11,06:53
aký je potup, keď zamestnanec mal pracovný úraz 10.2.2011 a my sme sa to dozvedeli dnes, keď nám doručil na firmu lekársky posudok o bolestnom. Pracovný pomer trval do 14.3.2011. Ako máme teraz postupovať?
veronikasad
02.06.11,06:55
aký je potup, keď zamestnanec mal pracovný úraz 10.2.2011 a my sme sa to dozvedeli dnes, keď nám doručil na firmu lekársky posudok o bolestnom. Pracovný pomer trval do 14.3.2011. Ako máme teraz postupovať?
Kto je to "my" ? Bol spísaný záznam o pracovnom úraze ? SP nevyplatí nemocenské bez priloženého záznamu o úraze
jholubok
02.06.11,10:02
my sme ADZ ktorá prideľuje ľudí, v závode bol spísaný úraz (záznam o registrovanom PU) ale k nám na firmu nebol dodaný, lebo pracovník nešiel na PN-ku ale chodil do práce. A až dnes nám doručil na firmu záznam a lekársky posudok o bolestnom
erzet
02.06.11,10:30
§ 17 zákona č. 124/2006 Z. z. o "bozp"
(6) Ak zamestnanec utrpel pracovný úraz na pracovisku iného zamestnávateľa, je tento zamestnávateľ povinný bezodkladne oznámiť vznik pracovného úrazu zamestnávateľovi poškodeného zamestnanca. Ak zamestnanec utrpel registrovaný pracovný úraz na pracovisku iného zamestnávateľa,
a) tento zamestnávateľ je povinný
1. splniť oznamovaciu povinnosť podľa odseku 5 písm. a),
2. zistiť príčinu vzniku registrovaného pracovného úrazu podľa odseku 4 písm. a),
3. po spísaní podkladu pre záznam o registrovanom pracovnom úraze podľa odseku 4 písm. b) zaslať tento podklad zamestnávateľovi zamestnanca,
4. prijať a vykonať opatrenia podľa odseku 4 písm. c),
willma
02.06.11,10:39
No neviem- zamestnanec nebol na PN- podľa mňa nie je čo riešiť.
veronikasad
02.06.11,10:41
No neviem- zamestnanec nebol na PN- podľa mňa nie je čo riešiť.
Bolestné nesúvisí s PN-kou ? Alebo sa mýlim ?
erzet
02.06.11,11:44
Bolestné nesúvisí s PN-kou ? Alebo sa mýlim ?
Nesúvisí
erzet
02.06.11,11:47
§ 17 zákona č. 124/2006 Z. z. o "bozp"
(6) Ak zamestnanec utrpel pracovný úraz na pracovisku iného zamestnávateľa, je tento zamestnávateľ povinný bezodkladne oznámiť vznik pracovného úrazu zamestnávateľovi poškodeného zamestnanca. Ak zamestnanec utrpel registrovaný pracovný úraz na pracovisku iného zamestnávateľa,
a) tento zamestnávateľ je povinný
1. splniť oznamovaciu povinnosť podľa odseku 5 písm. a),
2. zistiť príčinu vzniku registrovaného pracovného úrazu podľa odseku 4 písm. a),
3. po spísaní podkladu pre záznam o registrovanom pracovnom úraze podľa odseku 4 písm. b) zaslať tento podklad zamestnávateľovi zamestnanca,
4. prijať a vykonať opatrenia podľa odseku 4 písm. c),
V odseku 2 prvá veta a druhá veta by mala byť rozdelená. Prvá veta sa týka pracovného úrazu všeobecne, druhá registrovaného pracovného úrazu.
jholubok
02.06.11,13:15
a čo mám robiť teraz JA? mám to spätne vypisovať a dať papiere na SP?
jholubok
06.06.11,10:48
neviete nikto poradiť ako mám ja teraz postupovať? mám zaslať na SP lekársky posudok o bolestnom a čakať alebo mám riešiť pracovný úraz spätne?
erzet
06.06.11,11:02
neviete nikto poradiť ako mám ja teraz postupovať? mám zaslať na SP lekársky posudok o bolestnom a čakať alebo mám riešiť pracovný úraz spätne?
Ja by som to riešil takto:
Upozornil by som firmu, v ktorej pracoval Náš zamestnanec, na porušenie zákona.
Rozdeliť si úlohy podľa mnou citovanej časti zákona.
Vstúpiť do rokovania s Inšpektorátom práce a Sociálnou poisťovňou.