Dana7
28.04.11,09:56
Prosím o radu v takejto situácii. Zamestnanec dostal v r. 2009 výpoveď, ktorú napadol pre neplatnosť. Vzhľadom na to, že súd sa ťahal až do apríla 2011 bol nútený si samozrejme nájsť inú prácu, aby vôbec mohol žiť. V apríli súd rozhodol, že táto výpoveď je neplatná / zatiaľ ešte nemá v rukách rozsudok /, ale advokát mu to už oznámil. Na základe toho by teda mal nastúpiť do pôvodnej práce, ale z novej nechce odísť. Môže teda už teraz dať on okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu nevyplatenia mzdy? Vlastne teraz sa dozvedel, že po celú tú dobu súdu bol stále zamestnancom, ale mzdu nedostával. Súd náhradu mzdu vytýčil na samostatné konanie. Ide len o to, či tento argument nevyplatenie mzdy môže použiť, aby okamžite skončil PP a nemusel tam už nastúpiť. Bude to platné skončenie PP?

Ďakujem:confused:
Chobot
28.04.11,08:05
Prosím o radu v takejto situácii. Zamestnanec dostal v r. 2009 výpoveď, ktorú napadol pre neplatnosť. Vzhľadom na to, že súd sa ťahal až do apríla 2011 bol nútený si samozrejme nájsť inú prácu, aby vôbec mohol žiť. V apríli súd rozhodol, že táto výpoveď je neplatná / zatiaľ ešte nemá v rukách rozsudok /, ale advokát mu to už oznámil. Na základe toho by teda mal nastúpiť do pôvodnej práce, ale z novej nechce odísť. Môže teda už teraz dať on okamžité skončenie pracovného pomeru z dôvodu nevyplatenia mzdy? Vlastne teraz sa dozvedel, že po celú tú dobu súdu bol stále zamestnancom, ale mzdu nedostával. Súd náhradu mzdu vytýčil na samostatné konanie. Ide len o to, či tento argument nevyplatenie mzdy môže použiť, aby okamžite skončil PP a nemusel tam už nastúpiť. Bude to platné skončenie PP?

Ďakujem:confused:

Nie, najprv súd musí určiť výšku náhrady mzdy - teda rozhodne, za aké obdobie mu prináleží náhrady mzdy. So skončením nech si nerobí starosti. Po správoplatnení rozsudku sa so zamestnávateľom určite dohodnú na skončení PP dohodou. Ak nie, tak jednoducho nenastúpi. Nemá čo stratiť - inú prácu už má. Však oni mu nakoniec ukončia PP, ak sa aj najprv budú zdráhať a robiť prieky.
Dana7
28.04.11,08:12
Nie, najprv súd musí určiť výšku náhrady mzdy - teda rozhodne, za aké obdobie mu prináleží náhrady mzdy. So skončením nech si nerobí starosti. Po správoplatnení rozsudku sa so zamestnávateľom určite dohodnú na skončení PP dohodou. Ak nie, tak jednoducho nenastúpi. Nemá čo stratiť - inú prácu už má. Však oni mu nakoniec ukončia PP, ak sa aj najprv budú zdráhať a robiť prieky.

Ďakujem za odpoveď. Je to presne tak, že sa nechcú dohodnúť na ukončení dohodou. A má obavy z toho, aby keď nenastúpi bez ospravedlnenia nemohli vymáhať od neho nejakú škodu, ktorá im akože vznikla tým, že nenastúpil a napr. niečo nestihli urobiť v termíne a pod. Preto hľadá najschodnejšiu cestu, ako čo najskôr ukončiť PP.
Mirovas
01.12.12,10:10
Dobry den,
potreboval by som poradit vo veci neplatnosti vypovede. Jedna sa mi hlavne o dvojmesacnu lehotu, od kedy sa zamestnavatel dozvedel o dovode na okamzite skoncenie PP.
Dna 22. 7. 2012 vraj doslo podla kam. zaznamu k poruseniu pracovnej discipliny.
Dna 14. 8. 2012 som bol vypocuty a hned nato mi odobrali vstup, cize zamedzili pristup do prace.
Dna 4. 9. 2012 sa to "vraj" dozvedel zamestnavatel (tak to uvadzaju v zapise o poruseni PD) . Tvrdia, ze na zaklade interneho setrenia utvarom Ochrana spolocnosti z 3. 9. 2012., ktore bolo dorucene zamestnavatelovy 4. 9. 2012.
Dna 16. 10. 2012 som bol oboznameny o zapise porusenia PD, ku ktoremu som sa pisomne vyjadril a odmietol som vypoved dohodou.
Dna 3. 11. 2012 (po trojdnovej uloznej dobe), som si vypoved dorucenu postou prevzal.
Jedna sa mi o to, ci toho 14. 8 2012 , kedy mi zamedzili pristup do prace, o tom dovode zamestnavatel vedel. Aj ked on uvadza, ze sa to dozvedel az 4. 9. 2012, na zaklade interneho setrenia utvaru Och. spolocnosti. Nieje to ten datum, ktory mi zamedzili pristup do prace?
Neviem, ci spravne rozmyslam, no potreboval by som poradit. Velmi mi tym pomozete.
Dakujem velmi krasne za ochotu a Vas cas.
Miroslav Vasko