zelenydom
28.04.11,14:50
Poznate to? Pridete domov z prace a naskyta sa otazka, co na veceru?
Mna tato otazka prenasleduje dost casto. Ak mate nejake typy na rychlu a zdravu veceru, sem s nimi prosim.
arizona
28.04.11,12:55
zelenydom
28.04.11,12:56
Vdaka. Snazila som sa preluskat poradu, ale jedla rychle a zdrave su minoritne :(
tweedle
28.04.11,13:12
Poznate to? Pridete domov z prace a naskyta sa otazka, co na veceru?
Mna tato otazka prenasleduje dost casto. Ak mate nejake typy na rychlu a zdravu veceru, sem s nimi prosim.

napr. cestoviny s pestom a parmezámom
evaj63
28.04.11,17:08
U mňa a dcéry je často na večeru len l'adový šalát s paradajkou, olivami, ochutený bylinkami a balkánskym syrom. Nevieme sa ho dojest'.
durisovad
28.04.11,17:16
Chlieb s maslom, redkovkami, paradajkami, bylinkovy cajik a kusok cokolady na dobre spanie. Na veceru varene jedlo nemusim.
m.hladka
28.04.11,18:14
Na tenky plech porozkladám krajce chleba, na ktoré ponatieram rozmačkané sardinky s kečupom a navrch posypem postrúhaný syr. Toto necham zapiecť v rúre cca 10-15 minút.
osky
28.04.11,18:20
tak napriklad ja som dnes mala celozrnnu zemlu s udenym ostiepkom,cerstvou uhorkou,redkvickou,varenym vajickom a kopou pazitky.
moj muz si k tomu vsetkemu dal este sunku.
danushka
28.04.11,19:00
A ja si dnes nedám nič, je to rýchle a v mojom prípade aj zdravé :).
marjankaj
28.04.11,19:12
A lacné:D
Lubaba
28.04.11,19:15
a ja nezdravé ale dobré:D, chlieb s domácou masťou, najradšej mám s cibuľou, už je aj mladá, ale mám rada aj horčicu navrch a ešte nakrájam uhorku na plátky a že potom mám zvýšený cholesterol a tuky v krvi...takže je to len rýchlo, ale nie zdravo dávam- mimotemy
Lubaba
28.04.11,19:16
A ja si dnes nedám nič, je to rýchle a v mojom prípade aj zdravé :).
súhlasím Danush, je to ozaj rýchle a hlavne zdravé:), a nie len v tvojom prípade:D
Lubaba
28.04.11,19:18
tak napriklad ja som dnes mala celozrnnu zemlu s udenym ostiepkom,cerstvou uhorkou,redkvickou,varenym vajickom a kopou pazitky.
moj muz si k tomu vsetkemu dal este sunku.
dobrý nápad, dala by som si..a môj ešte tak slaninu:D
lujza.j
28.04.11,19:22
ja dnes 3ks rajčín 2ks mozarela + oliv.olej-veľa:D milujem ho;) soľ,sušená pažítka
Slayer666
28.04.11,19:24
ja dnes 3ks rajčín 2ks mozarela + oliv.olej-veľa:D milujem ho;) soľ,sušená pažítka


Skus cerstvu bazalku, peper a citronovu stavu namiesto tej pazitky.
lujza.j
28.04.11,19:33
Skus cerstvu bazalku, peper a citronovu stavu namiesto tej pazitky.

to by bola zaujímavá kombinácia, bazalka, je dobrá klasika, len si čerstvú vždy zabudnem kúpiť:)
Lubaba
28.04.11,19:33
ja dnes 3ks rajčín 2ks mozarela + oliv.olej-veľa:D milujem ho;) soľ,sušená pažítka

no to je teda hotvá prísna diéta, a inak čo sú 2 ks mozarely? 2 plátky, alebo 2x 100 g, alebo ako:confused:
lujza.j
28.04.11,19:38
no to je teda hotvá prísna diéta, a inak čo sú 2 ks mozarely? 2 plátky, alebo 2x 100 g, alebo ako:confused:

na mozarelu som pažroš 2x 125g:D:D tak ako na olej, a ten len domáci HR, alebo prinajhoršom vyrobený v HR;)
Marína
28.04.11,20:48
A ja si dnes nedám nič, je to rýchle a v mojom prípade aj zdravé :).
Danuška, príď aj ku nám také navariť, aspoň 365 dní v roku.;) Veeeľmi užitočné.:)
Katy a R
28.04.11,20:53
Danuška, príď aj ku nám také navariť, aspoň 365 dní v roku.;) Veeeľmi užitočné.:)

.. no len keby sme vydržali aspoň sto dní v roku ;):D .. ja k tej danuskinej špecialite ešte pridávam pohár vody.:)
evuš
29.04.11,07:34
ja dnes 3ks rajčín 2ks mozarela + oliv.olej-veľa:D milujem ho;) soľ,sušená pažítka


och joj, až ma "heglo" - čítala som, že 3kg rajčín :D:D:D Ale Lujzi - toto jedlo prudko môžem i ja :)
trisestri
29.04.11,09:11
truch
29.04.11,09:16
Podvečer hodím na plech hranolky, robím ich na sucho, k tomu zakysanku. Je to sýte a nie moc kalorické:)
m.hladka
30.04.11,18:15
15 minútova príprava: Cestoviny mašličky (alebo polámane špagéty) daš variť v slanej vode. Na panvici na oleji si pripraviš mrazenu zeleninu - mix, (akú chceš), pridaš paradajkovú šťavu, ktorú ochutíš koreninami, výber podľa chuti. To všetko dusíš asi 15 minút, kým sa uvaria cestoviny. Cestoviny precediš, všetko zmiešaš spolu a večera je na stole.
arizona
30.04.11,18:45
Rychly zeleninkovy salatik : ;)

Mrazena zelenin.zmes ( brokolica,karfiol,mrkva)
Zeleninu hodime do vriacej osolenej vody,nechame zlahka a kratko povarit na miernom ohni.

Sladkokysla zalievka : cukor,sol,vegeta,č.korenie,ocot voda.

Zeleninu zlejeme a v site trochu oplacheme v studenej vode. Zalejeme zalievkou a nechame v chladnicke nasiaknut a vychladnut.

Je to dobre aj ako priloha k jedlu,ale aj ako samotne. Dobru chut.:)
durisovad
30.04.11,20:29
Toto je dobry recept, ja to mozem aj bez tej zalievky.
arizona
30.04.11,20:42
Toto je dobry recept, ja to mozem aj bez tej zalievky.
da sa aj tak, ale s tou zalievkou je to perfis,ked to nasiakne. A je to ovela sytejsie, takze to na vecer oklame zaludok ;):D
lujza.j
30.04.11,21:08
Mrazena zelenin.zmes ( brokolica,karfiol,mrkva) tiež kupujem túto zmes, ja ju zase môžem s nestrúhaným syrom:) ale zálievku vyskúšam;)
osky
01.05.11,18:37
vcera a dnes.

nakjrajanu mozarelu som pokvapkala tekvicovym olejom,
do cotage cheese som si zamiesala nasekanu vnatku z mladej cibulky a pokvapkala som si to lanovym olejom,
k tomu som si nakrajala redkvicky,mladu mrkvu a uhorku,
a zvlast do misky som si natrhala ladovy salat s olivovym olejom a citronom.k tomu miesany chlieb /psenicno-razny/,mnam.
trisestri
05.05.11,11:04
rdb
05.05.11,14:07
15-minutovka
Na panvicu na olej hodim cibulku, na nu 0,5 kg masiska mleteho. Poprazim do hneda, posolim pokorenim. K tomu vykydnem jednu konzervu lupanych nasekanych paradajek, jednu konzervu cervenej fazule. Bylinky podla chuti. Trosku vody. Ak je chut tak aj chilli. Povarime do "prijemnej" konzistencie.
Jogurt rozmiesam s rozotretym cesnakom a solou.
Arabsky chlieb na to jogurt na to masisko zabalit a bastit. :)
Palina
22.06.11,10:21
výborny je aj grilovaný encián potretý trochou olivového oleja a posypaný farebným mletým korením a k tomu šalátik, paradajka, uhorka a paprika a iné podľa chutí.
osky
04.08.11,17:18
dnes som mala na veceru cosi taketo:

chladnickovy vymet-omeleta

otvorila som chladnicku a vidim v nej-

2 varene zemiacky v supke od vcera
1 vajce
nacaty pohar so zelenymi fazulkovymi strukmi
tvrdy syr

supla som si tie zemiacky nakrajane na malinke kusky na panvicu s troskou oleja,na to strucky a potom na drobne kocky nakrajany syr.nechala som to poriadne rozohriat.medzitym som rozhabarkovala vajicko v troske mlieka a sup na panvicu.
zakruzila som s panvicou ako ked sa rozlieva palacinka,pomiesala vareskou a nechala "seknut".s cerstvym chlebikom,mnam.

a este dam typ na chladnickovy vymet-dezert

mali sme doma uz taku ostatu babovku,ponevierala sa mi pod nohami.....
no a prisiel na psa mraz a nic sladke doma nebolo a tak....

pokrajala som 2 krajce babovky na kocky.
jeden biely jogurt som rozmiesala s trochou cukru a s jednou vanilkou a k tomu som supla jahodovy kompot-len ovocie bez vody!!!
do toho som zamiesala babovku a nechala chvilu postat.mnam.
bolo to ozaj osviezujuce.ovela lepsie,nez taka samotna sucha babovka.:D


co uz.obcas viem byt fakt pazrava....
wesna
05.08.11,08:09
salat, kusky syra, platok sunky, cierny al. celotrny chlieb, olivovy olej-mnam

alebo hrianky s cesnakom a oliv.olejom a k tomu syr, sunka, a koooopec zeleniny, rychle, lahke, a zdrave!
GabiZ
05.08.11,08:24
Rýchla večera?:confused: Môj každodenný problém. Ale možno niečo z toho poznáte, ak už naozaj neviem nanič prísť, tak robím toto.

Uvaríme si v šupke zemiaky (podľa počtu hladošov - pre 3 osoby 2 stredné zemiaky). Po uvarení a vychladnutí ich v miske nastrúham, pridám hladkú múku, 1 vajce, soľ. Cesto by malo byť stredne tuhé. Potom na suchej panvici robím z neho malé placičky (tzv. jednohubky). Pomôžete si vodou, ktorou si namáčate ruky, aby sa vám cesto tak nelepilo na ruky. Osmahnem z jednej a druhej strany len aby povrch cesta bol do ružova. Placičky si dám na pekáč, ktorý predtým len slabo pomastím. Každú placku natriem tatarkou (môžete aj syrokrémom), dám kúsok šunky, malú schery rajčinku (na polovičky nakrájané) a postrúhaným tvrdým eidamom zasypeme. Ten dávam hodne, aby bol vrch placky celkom pokrytý. No a hodím do rúry (elektrická pri 200 stupňoch) na 10 min. zapiecť, len čo sa syr roztečie. Výborná mňamka na večeru a aj ak by ste chceli pre návštevu. ;)
GabiZ
05.08.11,09:47
Možno tiež poznáte, u nás je to jedna z najoblúbenejších chuťoviek, či už na večeru, alebo i na raňajky (ale cez víkend), či pre hostí.

Lístkové cesto rozdelím na 2 časti. Vyvaľkáme, potrieme syrokrémom, troškou kečupu, na kocky nakrájanú šunku, posypeme eidamom, trošku posolíme. Zavinieme (ja ho ešte zavinuté gúľam, aby bolo dlhšie), potrieme celým rozšľahaným vajíčkom, trošku ešte posolíme (môžeme dať aj sezam),nakrájame na trojuhoľníčky. Pečieme v rúre (elektrická pri 200 st.) až kým nie sú slimáčiky ružové. Na plech si dáme pečiaci papier, aby sa neprilepili. To isté urobíme aj s druhou polovicou, samozrejme namiesto šunky môžete použiť aj iný mäkký salám alebo aj slaninku. Kto ako má rád. Ak ich robím na raňajky, večer si to pripravím a ráno už len nakrájam a upečiem. ;)
rdb
05.08.11,13:26
Ak chcem rychlu veceru tak obvykle pripravim spenat. Najlepsie listovy. Posypem feta syrom a k tomu len nejake chrumkave tmnave pecivo. Obcas vajce, obcas kusok kuracieho prsa, obcas s mletym masom. Spenat je nasa rodinna rychlovka.
Gapo
05.08.11,16:20
Chutné, dobre sa prhĺtajúce vychladené vínko;):D:D:D
alabut
06.08.11,15:48
Spenat a mangold. Mangold ma vyhodu, ze je po cely rok cerstvy a nezavadzia ani v gulasi. :-)