sojer
29.04.11,09:11
zdravím,
mám menšiu dilemu. vyzerá to tak že do konca roka, možno v júli, v auguste alebo septembri budem prepustený z práce z organizačných dôvodov. Teraz som po operácii kolena a vyzerá to tak že PN budem vyše mesiaca.
Bude mať táto moja PN-ka vplyv na výšku odstupného a výšku dávky v nezamestnanosti?
veronikasad
29.04.11,07:22
zdravím,
mám menšiu dilemu. vyzerá to tak že do konca roka, možno v júli, v auguste alebo septembri budem prepustený z práce z organizačných dôvodov. Teraz som po operácii kolena a vyzerá to tak že PN budem vyše mesiaca.
Bude mať táto moja PN-ka vplyv na výšku odstupného a výšku dávky v nezamestnanosti?
Ak bude pracovný pomer ukončený v III. štvrťroku, odstupné bude počítané z priemerného zárobku za II. štvrťrok 2011. Samotná PN-ka nemá vplyv na výpočet priemerného zárobku, záleží však od počtu odpracovaných dní v kal. štvrťroku, či priemerka bude počítaná zo skutočného, alebo predpokladaného zárobku.

Na výpočet dávky v nezamestnanosti nemá vplyv, obdobie PN je vylučitelná doba.
brčko
29.04.11,15:18
dávka v nezamestnanosti sa ráta z obdobia dva roky pred zaevidovaním na UP a dni bez platenia poisteného (napr. PN ...) sa vynímajú, aby neznižovali denný vym.základ.
sojer
30.04.11,05:43
ďakujem za odpovede.
ešte by som sa chcel opýtať či je táto (http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/davka-v-nezamestnanosti-sr.php) kalkulačka na výpočet podpory dobrá.
nech som v obraze čo ma čaká
veronikasad
30.04.11,13:09
ďakujem za odpovede.
ešte by som sa chcel opýtať či je táto (http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/davka-v-nezamestnanosti-sr.php) kalkulačka na výpočet podpory dobrá.
nech som v obraze čo ma čaká
Dávku si presnejšie vypočítaš, keď budeš mať príjem od zamestnávatela za posledné dva roky a vydelíš ho počtom kal. dní poistenia v nezamestnanosti (obdobie PN je vylučitelná doba). Dostaneš denný vymer.základ. Dáávka v nez. je 50 % DVZ a vypláca sa za kal. dni.
sojer
30.04.11,13:23
Dávku si presnejšie vypočítaš, keď budeš mať príjem od zamestnávatela za posledné dva roky a vydelíš ho počtom kal. dní poistenia v nezamestnanosti (obdobie PN je vylučitelná doba). Dostaneš denný vymer.základ. Dáávka v nez. je 50 % DVZ a vypláca sa za kal. dni.


hrubý či čistý?
veronikasad
30.04.11,13:27
hrubý či čistý?
hrubý (obmedzený max.vymer.základom)
sojer
02.05.11,04:48
ďakujem za info.