AGRO
05.01.06,19:33
Poskytne mi niekto recept - jednoduchý - na rýžové rezance opekané ? Alebo niečo podobné ?
Tweety
05.01.06,18:34
Poskytne mi niekto recept - jednoduchý - na rýžové rezance opekané ? Alebo niečo podobné ?
Nepozerala si náhodou včera Nikdo není dokonalý? Tam sa hovorilo o ryži dosť. :)
AGRO
05.01.06,19:14
O ryži som počula aj ja dosť, ale potrebovala by som niečo konkrétne. Cestoviny sú kúpene a čo ďalej. A vraj mali by byť opekane. No čo ja s tým spravim ?
Tweety
05.01.06,19:27
O ryži som počula aj ja dosť, ale potrebovala by som niečo konkrétne. Cestoviny sú kúpene a čo ďalej. A vraj mali by byť opekane. No čo ja s tým spravim ?
Mám pred sebou knihu 2000 najlepších receptov, ale nie je tam ani jeden s ryžovými rezancami.Škoda, chcela som Ti pomôcť.;)
AGRO
05.01.06,19:52
Aj tak ďakujem.
Tiborko
05.01.06,20:39
Ryžové rezance môžeš pripraviť na mnoho spôsobov. Základ uvar rezance podľa návodu, najlepšie vo vývare z bujónu, po uvarení scediť a odložiť. nakrájame mrkvu na tenučké pláty asi 0,5 cm*4 cm o hrúbke asi 0,05 cm, ďalej si pripravíme sojové klíčky a rôznu zeleninu podľa oblúbenosti môže byť aj mrazená. Zeleninu porestujeme na panvici na troške oleja, v ktorom sme predtým rozpustili 1 a 1/2 kocky bujónu - zelenina musí byť polomäkká, po orestovaní ju odložíme bokom. Na panvicu dáme trocha oleja a 2 strúčiky cesnaku - prepasírované, pridáme uvarené rezance, pomocou dvoch vidličiek ich zmiešame s cesnakom a jemne popražíme, pridáme zeleninu a znovu pomocou dvoch vidličiek spolu pretrasieme, aby sa zelenina rovnomerne rozložila. Ak chceš môžeš si na panvici z 2-3 vajec pripraviť praženicu, s vareškou posekať na malé kúsky a spojiť s rezancami a zeleninou, alebo mäso - kuracie, bravčové nakrájané na malé rezance a opečené na panvici. Je naozaj mnoho, mnoho spôsobov. Dôležité je len pri spájaní používať dve vidličky a rezance s inými prísadami pretriasať, aby sa neroztlačili. Pekný večer Tibor
AGRO
05.01.06,20:46
No. Uvidím zajtra čo z toho spravím. Myslím, že pokaziť to nemôžem.
Príjemný večer.
rada
05.01.06,21:02
Čínske rezance so zeleninou
Suroviny:
ryžové rezance, 50g cibule, 50g papriky zelenej, 50g papriky červenej, 50g mrkvy, 5g čiernych húb, 50g bambusových výhonkov, 1/2 dcl sójovej omáčky, 2 polievkové lyžice oleja
Postup:
Do vriacej vody hodíme ryžové rezance, ktoré varíme asi 3 min. Keď sú hotové, tak ich scedíme. V tej istej vode môžeme potom povariť čierne huby, ktoré necháme variť asi 10 minút. Medzitým si na plátky nakrájame zeleninu a na rozpálenom oleji vo woku všetko pražíme asi 4 min. Pridáme rezance a sójovú omáčku a všetko dokopy pražíme ďalšie 2 minúty. Po dvoch minútach praženia je jedlo hotové pre dve osoby.
emily
05.01.06,21:38
Asi budem vyzerať blbo, ale ja vôbec neviem, čo sú ryžové rezance :eek:
AGRO
06.01.06,08:32
Veď ani ja som to predtým nevedela. Ale boli sme v jednej nemenovanej činskej reštaurácii a tam pripravujú takéto jedlá. My sme to mali ako prílohu a bolo to opekané, ale dobré. Sú to rezance ale z ryže. Dostať to v každom obchode. Sú také bielé.
rada
06.01.06,10:20
Rezance ryžové sa vyrábajú z ryžovej múky a vody v rôznych prevedeniach 1 mm (vlasové), 5mm a 10 mm (široké) a používajú sa aj ako príloha k ázijským pokrmom, ale hlavne do polievok. Môžu sa tiež fritovať. Sú vhodné ako diétne jedlo aj pre pacientov s bezlepkovou diétou.
Orim
20.09.08,23:38
Myslým, že sa už dajú celkom bežne kúpiť.
maca.tt
22.09.08,06:24
Poskytne mi niekto recept - jednoduchý - na rýžové rezance opekané ? Alebo niečo podobné ?

Ja ich používam do polievky namiesto slížikov,myslím tie tenké.
Domáca
03.10.08,09:16
Mňa tiež veľmi lákalo pripraviť doma také rezance, ako robia Vietnamci vo svojich bistrách.Keďže som si myslela, že to zvládnem aj bez rád iných, tak som sa do toho pustila. Výsledok: nejedlé. Uvarila som ich podľa návodu, popražila na oleji, ale zostali tvrdé ako skala. S tými vietnamskými sa to nedalo porovnať. Tak teraz ich robím už len s omáčkami, ale nie je to to, čo by som chcela.
tetrisss
03.10.08,18:49
Videla som ich pripravovat v Singapure, cize original a vyzeralo to tak, ze ich mali uvarene, ale zrejme len trochu a potom ich hodili do oleja, cize aj fritovat by sa dali, ale to bolo tak maximalne pol minuty a potom nam ich dali ako cistu prilohu k pecenej kacke, bolo to uzasne dobre. Sama som ich vsak este nerobila.