luckkka
02.05.11,12:06
Dobry den,

prosim Vas, potrebovala by som poradit vo vybere farieb v mojej obyvacej izbe, byvam v panelaku cize obyvacku nemam velku.
Objednala som nabytok ktory ma farbu slivka/grafit, je to drevo v kombinacii so sedou. Podlahy mam podobny odtien ako je nabytok. Sedacku mam kombinaciu tmavo sedej vankuse a sedacia cast a zaklad kostra sedacky je biela koza.
Neviem sa rozhodnut ako mam vhodne zvolit farby stien aby mi to ladilo a nezmensila som velmi priestor v izbe. Rozmyslam nad fialovou stenou alebo tapetou aspon tam kde budem mat nabytok kezde tam mam dost odtienov sedej a tak isto aj bielu ci to nebude kricat. a dalej neviem ake odtiene mam dat dalsie tri steny? potesim sa aj foto. dakujem za vsetky rady. velmi mi pomozu.
arizona
02.05.11,10:50
luckkka
02.05.11,10:53
http://www.porada.sk/t57070-malovanie-obyvacky.html

dakujem za link ale v tej teme nie je nic co by som mohla vyuzit kedze mam uplne ine odtiene.
rennka
02.05.11,11:00
podla farieb nabytku by som volila jemnu zltu. Mali sme doma uz rozne farby, ale tato ladi takmer ku kazdej co sa tyka aj nabytku.
dana9
02.05.11,11:12
ahoj,
ak mas foto, tak pripoj, vecer sa opytam manzela :-)
on je dizajner, tak ti snad dobre poradi :-)
dana9
02.05.11,11:13
aha a este pridaj aj take info ze ci je to vychodna alebo zapadna strana a akej farby a z coho je podlaha
luckkka
02.05.11,11:17
ahoj,
ak mas foto, tak pripoj, vecer sa opytam manzela :-)
on je dizajner, tak ti snad dobre poradi :-)

dakujem pekne foto nemam, lebo vsetko je zatial len na ceste ku mne, ale poslem ti link obyvacej steny a aj sedacej supravy. plus tam kde je foto obyvacej steny priblizne taku istu mam aj ja doma plavaciu podlahu.
dakujem velmi pekne. obyvacia izba ma tvar obdlznika je na zapad cize mi tam svieti slniecko cele poobedie.

http://www.nabytok-eno.sk/rohove-sedaci-soupravy/rohove-sedaci-soupravy-rozkladaci/rohova-sedaci-souprava-basel-rp-pravy-roh.html

len ja budem mat trochu tmavsiu sedu tej sedacej casti, koza ostava biela.

http://www.nabytokshop.sk/e-shop/action/productdetail/oc/12804.xhtml

a tu je obyvasia izba.
dakujem za radu
dana9
02.05.11,11:20
oki pozriem to a vecer ti napisem :-)
luckkka
02.05.11,11:22
a ak by sa dalo poradit ci mam vyuzit aj nejake tapety, popripade na ktore steny alebo skombinovat viac farieb na steny. dakujem a budem cakat :)
dana9
03.05.11,07:32
Ahoj luccka

takze, konzultovala som to vcera vydatne s manzelom, tak to skusim zrozumitelne napisat :-)

predovsetkym teda ide o vseobecnu informaciu, ked nevidel presne rozmery miestnosti, ako su umiestnene okna dvere, a v akej velkosti, a ake je rozlozenie nabytku
a jeho osobny nazor, kedze ta nepozna, nevie ake mas preferencie, aky si typ osobnosti a co konkretne sa ti paci

takze, vychadal z typu nabytku (moderny) a z toho, ze tam mas tri farby, bielu, sivu a nieco ako bukovu, ak to bolo na obrazkoch dobre vidiet, s tym ze na nabytku aj na sedacke sa opakuju geometricke tvary (epeda maju tvar kocky ...)

manzel by odporucil na steny bielu, pripadne so sivym vzorom, mohlo by ist aj o tapetu, ale tak aby tato dvojfarebna stena nebola za nabytkom, ktory uz ma v sebe tretiu farbu, tam by odporucil priamo bielu
sivy vzor by teda odporucil bud za sedacku alebo na niektoru z ostatnych stien
vtedy najkrajsie a najkompaktnejsie vyznie nabytok

druha moznost je, vzhaldom na geomtericky vzor na sedacke (stvorcove epeda) a kedze ide o panelakovy byt, ktory vzdy znesie priestorove zvacsenie, aby sa na stenu za sedackou dala kombinacia dvoch farieb, bielej a sivej, pricom ta siva by bola v takom atypickom obratenom trojuholniku, tazko sa to popisuje, akoby sa jeho hrot skryval za sedackou, zpoza nej vychadzal az smerom k stropu

tym by sa dosiahla perspektiva a rozbitie linii steny, obyvacka by vyzerala vacsia, akoby sa nadychla a ak by ten geometricky tvar na stene bol dobre umiestneny, tak by sa biele a tmave casti sedacky dostali krasne do kontrastu oproti farbe steny a vynikli by

dalsiu vec, ktoru by odporucil, to plati pre obidva pripady, je pouzitie sivych, (vo farbe sedacky alebo len trochu bledsich) horizontalnych zaluzii na okno, tak, ze sa nezavesia priamo do okna, ale sa zachytia o strop a predsadia sa pred okno, a to o dlzku parapetu alebo vyklopnosti okna,
tak sa dosiahne efekt takej zvlastnej clenitosti miestnosti, tie zaluzie budu vyzerat ako sivy stvorec v miestnosti (je to inac velmi efektne, uz to park krat pouzil a mne osobne sa to velmi paci)
zaluzoe mozu pozostavat aj z viacerych kusov, a trochu musia byt v takomto priade sirsie ako cele okono, aby stale plnili funkciu tienenia

mozu byt samozrejme umiestnene aj klasicky ak sa ti to paci, stale sa tak dostane siva do interieru
ale tym by sa scasti stlmil ten priestorovy efekt
luckkka
03.05.11,07:48
Dakujem ti krasne za rady, teda ak spravne chapem mam sa sustredit na otiene sivej a bielej pri malovani stien. Cize stenu za nabytkom dat sivu alebo bielu? v podstate mam len tri steny lebo na jednej je okno, na dalsej bude nabytok a oproti sedacka a na tej oproti oknu ta komoda.
ano pochopil som ten trojuholnik ale mala si na mysli ze hrot bude skryty za sedackou dole a ten trojuholnik pojde az do rohov hornych casti stien na celu plochu steny alebo nieco mensie?
tie zaluzie nie su zly napad ale ja by som tam skor chcela nejake zavesy a zaclony so zaujimavym vzorom.
a doplnky mozem kombinovat s nejakou stvrtou farbou alebo sa mam zamerat na tu bielu a sivu?
luckkka
03.05.11,07:56
alebo si myslela ten trojuholnik ze sa predeli stena obdlznika na dve casti trojuholniky. spravy sa ako keby ciara z jednej strany spodneho roha na druhu stranu horneho roha?
dana9
03.05.11,08:13
ahoj

takze na tu stenu za sedackou, ktora je dvojfarebna, mozes dat dve farby, prevazujuca biela a do toho moze ist siva, vzor a pomer, pripadne intenzitu odtiena sivej je na tebe co sa ti paci, pripadne aj vzorovu tapetu
tym ze na nabytku je tretia farba, ktora nie je na sedacke, tak by bolo najvhodnejsie dat na tu stenu bielu

tazko sa to pise bez znalosit rozlozenia nabytku

ale ak sa ti chce, tak mi na papier nakresli miestnost, kde je okno kde dvere, a hlavne ako mas vymyslene rozlozenie nabytku, manzel ti nacrtne jeho predstavu a nejake pohlady a ty sa rozhodnes , dobre?
Marína
03.05.11,08:18
časť citátu:


...................
tie zaluzie nie su zly napad ale ja by som tam skor chcela nejake zavesy a zaclony so zaujimavym vzorom.
.................
Lucka, môj názor, záclonami a závesmi, dokonca so vzorom, celkový dojem úplne "rozbiješ", okno s nimi bude rušivým prvkom pri nábytku v minimalistickom štýle a nepochybujem, že by pôsobilo dominantne.
Mne sa riešenie Dankinho manžela páči.:)
luckkka
03.05.11,08:19
Lucka, môj názor, záclonami a závesmi, dokonca so vzorom, celkový dojem úplne "rozbiješ", okno s nimi bude rušivým prvkom pri nábytku v minimalistickom štýle a nepochybujem, že by pôsobili dominantne.

a co mi navrhujes?
Marína
03.05.11,08:23
Doplnila som svoj predchádzajúci príspevok, že mne sa riešenie so žalúziami, ktoré navrhuje Danka s manželom, páči.:)
dana9
03.05.11,08:39
Marina ahoj, to si presne vystihla ako to manzel myslel, :-)

riesenie navrhoval vzhladom na nabytok a sedacku, ich farebnost a formu

samozrejme aj s takymto nabytkom sa daju riesit aj ine moznosti, take "maksie" a viac utulne, to je uz ale na dlhsie sedenie s klientom, riesenie detailov typu koberce, materialy a dalsie doplnky, zohladnit zlozenie rodiny pre ktoru to je navrhovane (ak su deti tak je lepsi hrubsi maksi teplejsi koberec na zemi)....

vo vseobecnosti ide o navrh na dialku, bez blizsich znalosti samotnej miestnosti len po farebnej stranke