betka84
03.05.11,06:48
Aký je správny postup, neviem, čo stým PC ma nepustí vystaviť mu časť mzdy a časť náhrady príjmu, ach neviem čo s tým?je to niekde v zákone ošetrené? vopred všetkým ďakujem
VERONIKA6
03.05.11,05:04
Aký je správny postup, neviem, čo stým PC ma nepustí vystaviť mu časť mzdy a časť náhrady príjmu, ach neviem čo s tým?je to niekde v zákone ošetrené? vopred všetkým ďakujem
DPN bude mať na celý deň. 2 hodiny sa mu buď preplatia ako nadčasové alebo si ich neskôr vyberie ako náhradné voľno.
katka50
03.05.11,05:26
Aký je správny postup, neviem, čo stým PC ma nepustí vystaviť mu časť mzdy a časť náhrady príjmu, ach neviem čo s tým?je to niekde v zákone ošetrené? vopred všetkým ďakujem

Náhradu príjmu môžeš platiť až od nasledujúceho dňa.


Zamestnanec, ktorý v zamestnaní odpracoval niekoľko hodín a lekár ho od tohto dňa, nie od nasledujúceho, uznal za dočasne práceneschopného, nemá nárok na náhradu príjmu za tento deň, pretože za časť pracovnej doby, ktorú odpracoval, mu patrila mzda a táto mzda vylučuje nárok na náhradu príjmu.
Prvý deň dočasnej pracovnej neschopnosti tohto zamestnanca sa však započítava do celkového počtu dní nároku na náhradu príjmu, takže zamestnanec má nárok na náhradu príjmu vo výške 25 % denného vymeriavacieho základu za druhý a tretí deň dočasnej pracovnej neschopnosti a za štvrtý až desiaty kalendárny deň dočasnej pracovnej neschopnosti vo výške 55 % denného vymeriavacieho základu.
betka84
03.05.11,05:41
Hm. ďakujem Katka, lenže s Veronikou si teraz protirecite, a presne v tomto spociva aj moja dilema. tento nazor ktorý pises ty som vedala aj ja. Ale nebola som si ista, a teraz uz neviem vobec co je spravne, ci nazor voj alebo Veronikin :confused:..ale dakujem aj tak obom velmi pekne:)
truch
03.05.11,05:51
Riešila som podobný prípad, nakoniec som dala PN odo dňa ako bol napísaný v papieroch. Za tie hodiny, ktoré odpracoval, si zobral náhradné voľno, do prezenčky si zapísal, že odpracoval. Nebolo to síce úplne ok, ale všetko mi papierovo sedelo:)
betka84
03.05.11,05:55
no a aby to nebolo take jednoduche v ten den bolo v robote skolenie, na ktorom chcem aby bol evidovany ze tam bol.:(
truch
03.05.11,06:06
Juj Betka, tak nech sa podpíše, že školenie absolvoval. Myslíš, že bude niekto, niekedy hľadať, či všetci podpísaní boli v deň školenia práceschopní? Nekomplikuj si to, urob to tak, aby ti všetko pekne sedelo.
katka50
03.05.11,06:09
no a aby to nebolo take jednoduche v ten den bolo v robote skolenie, na ktorom chcem aby bol evidovany ze tam bol.:(

Zákon 462/2003 § 4

Podmienky nároku na náhradu príjmu
§ 4
Nárok na náhradu príjmu má zamestnanec, ak bol pre chorobu alebo úraz uznaný za dočasne práceneschopného3) (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1732643#n_105854) na výkon činnosti zamestnanca alebo mu bolo nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu4) (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1732643#n_105855) (ďalej len „dočasná pracovná neschopnosť“) a nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa osobitného predpisu5) (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1732643#n_105856) za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodu dočasnej pracovnej neschopnosti, ak tento zákon neustanovuje inak.