mtvm
03.05.11,19:00
Prajem pekný deň,moja dcéra má 17 rokov a v poslednej dobe sa dostala do zlej partie,najskôr nechodila ani posledný mesiac v 9 triede do školy,to sme vyriešili u p.psychologičky,no zzačala mi pretelefonovávať dosť peňazí, a klamala mi do očí,že to ona nebola.p.psychologička jej robila testy a podľa nej je sebecká samoľúba,a vraj sa nikdy nezmení.Najskôr som povedala,že dcére veriť už asi nebudem.No už je dva mesiace v redukačnom centre a neviem či jej veriť,no prišla na sviatky domov a bola úplne uplakaná aj tri týždne ppred návštevou doma sme boli za ňou na návšteve aj tam sme videli,že asi plače v jednom kuse.teraz sobotu mi telefonovala vraj nemôže jesť,piť no nakoľko bola sobota nezobrali ju k lekárke,má aj problémi zo zubami,mám doma dôkaz,nemá založení zuby hore od 5 a dole od 4 na oboch stranách,mala problémy a tak som napísala do ústavu aby ju zobrali zubárke a aby jej netrhala zuby pokiaľ nemusí,no p.zubárka jej chce vytrhnúť zuby vraj sa nedajú opraviť,má tam blomby ktoré sa ešte dajú opraviť,povedala,jej že je rarita asi jediná na svete a vraj by bola známa v médiachale mne zubárka ktorá na to prišla ako prvá no neskoro povedala,že sa to stáva,máme aj rengén kde je dôkaz.Dnes mi prišiel list kde dcéra píše že zato že neodrhla umyté dvere iba ich umyla jej strhli body,hoci viem že určite je chorá,nakoľko keď bola doma syn mi ochorel a má antibiotika.Dcéra plače a chcela by ísť domov,myslím,že sa možno aj ponaučila,aj sama dobrovolne išla do ústavu,mohla utiecť,no neurobila to,vrátila sa.mám jednu otázku,vedel by mi niekto poradiť ako ju môžem zobrať domov.Bohužial mi ju nik nezoberie do školy žiadnej na dva mesiace a ak bude doma asi prídeme o rod. prídavky.dcéra chce nastúpiť od 1 ročníka a chce začať školu aby sa niečo vyučila.čo môžeme urobiť aby sa mi naozaj nezbláznila,neviem ale myslím si že nepíše bludy a že naozaj to psychicky nevidrží,ďakujem Matušková
ivka70
03.05.11,17:23
Nepises aky bol presne dovod, preco bola umiestnena v reedukacnom domove, pretoze tam sa dieta nedostava len na zaklade zopar klamstiev a pretelefonovania penazi.
Isla tam dobrovolne alebo jej bol pobyt nariadeny?

Osobne si myslim, ze po 2 mesiacoch tvrdej ruky, ktoru je teraz drzana, v nom ti dcera slubi aj modre z neba, len aby sa odtial dostala. Ale s tym, ze nejde na vylet, ste predsa museli pocitat.

Ak chces riesit toho zubara, dohodni si v ustave, ze prides, zoberies ju k zubarovi, ktoreho zaplatis ty v mieste reedukacneho pobytu, ale dceru odtial neber, 2 mesiace nie su dost na napravu, vrati sa do prostredia, odkial vysla, a budete na tom rovnako ako pred odchodom tam, ak nie horsie.
Pripadne sa chod poradit tam, maju tam psychologov, skolenych pedagogov, ktori s nou denno denne robia, povedia ti odborny nazor.
legolas
04.05.11,09:46
..nie je to také jednoduché zobrať ju z reedukačného centra, a že teraz seká dobrotu, to je len účelové z jej strany, dostať sa odtiaľ, a to že si vymýšľa a plače, nie je dôvod, aby odtiaľ odišla.., neboj sa nezblázni sa, skôr sa ty zblázniš z nej ked ti začne robiť to čo robila predtým..
misomiso
04.05.11,09:55
Ja som tiez poznal jednu 17 rocnu, co bola par mesiacov v takom centre. Nic jej nepomohli.

Ja si myslim, ze ked jej nedokazu dohovorit poriadne rodicia a ked to nedokaze sama pochopit, tak je niet pomoci. Samozrejme neviem, aky priklad jej poskytuju jej rodicia a aky maju talent na vychovu deti, ale to v podstate ani nie je velmi podstatne.

Podstatne je to, ze ak vychovu nezvladli, alebo napriek ich snahe bol vplyv okolia tak silny, ze dieta je na sikmej ploche, tak tam nejaky personal, ktory chodi na 8 hodin do prace kde je prenho vase dieta iba skladovou polozkou s evidencym cislom nic neporiesi.
legolas
04.05.11,10:20
..nejaky personal, ktory chodi na 8 hodin do prace kde je prenho vase dieta iba skladovou polozkou s evidencym cislom nic neporiesi..

..tak s týmto výrokom si to prehnal, nemyslíš? po prve nie sú tam na 8 hodín ale na 24 a je to kvalifikovaný presonál, ktorý tie deti vychováva a divil by si sa, že možno sú lepšie ako niektoré deti , ktoré sú vychovávané pri rodičoch..

..ďakujem tým čo so mnou súhlasili, učil som v takom centre 15 rokov, viem, že nie každé decko sa dá prevychovať, ale dovolím si povedať, že týmto deťom som venoval pomaly viacej času ako svojím vlastným a niečo som ich naučil za čo sa nehanbím..
misomiso
04.05.11,11:40
No rad by som sa divil, ja osobne taketo profesionalne posobenie za vychovu nepovazujem. Ako som uz povedal, to dievca tam bolo takmer rok a nespravili s nou nic. Teda ani rodicia to nezvladli ani tam sa ziaden zazrak nekonal.
VERONIKA6
04.05.11,11:51
Takýto reedukačný domov je aj v našom meste. Dlhé roky ako pracovníčka pre mimoškolskú výchovu, som mala možnosť tam chodiť a spolupracovať.
Tým deťom tam nie je zle, venujú sa im 24 hod., je tam tvrdá disciplína, sú tam zavedené určité pravidlá a tie sa musia dodržiavať. Tiež zastávam názor, poradiť sa s pedagog. pracovníkmi o ďalšom zotrvaní.
mtvm
04.05.11,13:06
ČCo sa týka prečo tam je preto,že som ju tam dala ja a ozaj za to že pretelefonovala nie raz,ale opakovane viac eur ešte ich splácam a preto,že mi do očí klamala že to nebola ona až som jej naposledy dala dôkaz.Čo sa týka našej výchovi mám štyri deti,najstaršia si práve podala prihlášku na VŠ maturuje,stredné končí kaderníčku,syn má 8 rokov.Iba mali sme s manželom úraz on zlomenú panvu po štyroch mesiacoch sa postavil na nhy,ja som bla na materskej,potom som ja mala úraz,omdlela som zlomila si nos a keď som išla k lekárovi tak mi nechtiac zlomil ktr neurolog.Tak som po tom aj ja musela nastúpiť do práce nakoľko sme mali dosť veľké dlžoby a deti ostali same doma,do vtedy sa same o seba nestarali a teraz mali aj brata 3 ročného atď.Čiže dcéra pred rokom presne sa dsala do zlej partie,chodila pozaškolu.To sme vyriešili,iba tento telefon ostal.A tak som sa už naštvala a dala ju tam,nakoľko vedela,že ešte splácame dlhy čo sme boli PN.Ja som ťahala denne skoro rok 12-16 hod. Ale keď prídete na návštevu a vidíte úplne zničené uplakané oči to nebolo že deň,aj domov prišla a bola domaštyri dni z toho tri dni nato že neplakala stále bolo vidieť ako keby plakala.Jej psychologička mi povedala,že vživote sa nezmení.No a ako tu niekto napísal ak sa nebude chcieť tak ani po dvoch rokoch ju nezmenia.To že je chorá verím aj telefonovala domov a počula som ju no nemôžu ísť na pohotovosť či zavolať,dva dni čakala do pondelka na lekára,Čo sa týka zubov pochybujem že by mi ju niekto zobral tam v meste a ak tak za dosť peňazí, mňa jej zuby už stáli až až jeden 7000,skk a vraj mal vydržať do smrti nerozlámať sa no rozlámal sa.A ja nemám na dáku pohotovosť momentálne.Myslíte si že dcéra vymýšľa?Prečo potom ako sa povie nezdrhla keď bola doma,ako si myslela jej psychologička a nezdrhla ani keď sama cestovala tam naspäť? Nemohla by sa zmeniť za dva mesiace? myslíte si že vymýšľa že musela chorá drhnúť dver,ktoré iba umyla? To že plače...? neviem,ale myslím si že neklame.mohla utiecť,neutiekla.Chcela by naozaj dochodiť školu teda by išla do inej od začiatku,no keď tu pochybuje niekto že som ju tam dala iba preto že pretelefonovala dosť tak už mám istotu ako mi ju niekto zoberie do školy keď ukáže že bola v takom ústave,vlastne som jej pokazila aj ja život,každý ju bude odpisovať a to je aj druhý dôvod prečo s ňou jednaju tak ako hovorí,nik ani vychovávateľky jej neveria že je tam iba pre telefon,a sama som sa ivila že sú tam iba drogistky a k...nechce sa vyučiť krajčírkou a ani podľa mňa nemá budúcnosť toto povolanie,chcela byť čašníčkou,nakoľko si pokazila známky trocha aj tou partiou,ale chcela by študovať manažment.A podľa toho čo čítam som jej za pár stoviek eur zničila život- no samozrejme prispela k tomu aj ona,ale keby mi psychologička povedala aj toto čo som zistilaže sa nedostane do školy,že také deti tam nie sú tak by som ju tam nedala,ano zbláznili by sme sa s manželom,možno ak ju zobereme sa aj zbláznime,ale je mi jej ľúto nakoľko verím aj tomu že jej neveria.
Dáša_
04.05.11,13:26
ČCo sa týka prečo tam je preto,že som ju tam dala ja a ozaj za to že pretelefonovala nie raz,ale opakovane viac eur ešte ich splácam a preto,že mi do očí klamala že to nebola ona až som jej naposledy dala dôkaz.Čo sa týka našej výchovi mám štyri deti,najstaršia si práve podala prihlášku na VŠ maturuje,stredné končí kaderníčku,syn má 8 rokov.Iba mali sme s manželom úraz on zlomenú panvu po štyroch mesiacoch sa postavil na nhy,ja som bla na materskej,potom som ja mala úraz,omdlela som zlomila si nos a keď som išla k lekárovi tak mi nechtiac zlomil ktr neurolog.Tak som po tom aj ja musela nastúpiť do práce nakoľko sme mali dosť veľké dlžoby a deti ostali same doma,do vtedy sa same o seba nestarali a teraz mali aj brata 3 ročného atď.Čiže dcéra pred rokom presne sa dsala do zlej partie,chodila pozaškolu.To sme vyriešili,iba tento telefon ostal.A tak som sa už naštvala a dala ju tam,nakoľko vedela,že ešte splácame dlhy čo sme boli PN.Ja som ťahala denne skoro rok 12-16 hod. Ale keď prídete na návštevu a vidíte úplne zničené uplakané oči to nebolo že deň,aj domov prišla a bola domaštyri dni z toho tri dni nato že neplakala stále bolo vidieť ako keby plakala.Jej psychologička mi povedala,že vživote sa nezmení.No a ako tu niekto napísal ak sa nebude chcieť tak ani po dvoch rokoch ju nezmenia.To že je chorá verím aj telefonovala domov a počula som ju no nemôžu ísť na pohotovosť či zavolať,dva dni čakala do pondelka na lekára,Čo sa týka zubov pochybujem že by mi ju niekto zobral tam v meste a ak tak za dosť peňazí, mňa jej zuby už stáli až až jeden 7000,skk a vraj mal vydržať do smrti nerozlámať sa no rozlámal sa.A ja nemám na dáku pohotovosť momentálne.Myslíte si že dcéra vymýšľa?Prečo potom ako sa povie nezdrhla keď bola doma,ako si myslela jej psychologička a nezdrhla ani keď sama cestovala tam naspäť? Nemohla by sa zmeniť za dva mesiace? myslíte si že vymýšľa že musela chorá drhnúť dver,ktoré iba umyla? To že plače...? neviem,ale myslím si že neklame.mohla utiecť,neutiekla.Chcela by naozaj dochodiť školu teda by išla do inej od začiatku,no keď tu pochybuje niekto že som ju tam dala iba preto že pretelefonovala dosť tak už mám istotu ako mi ju niekto zoberie do školy keď ukáže že bola v takom ústave,vlastne som jej pokazila aj ja život,každý ju bude odpisovať a to je aj druhý dôvod prečo s ňou jednaju tak ako hovorí,nik ani vychovávateľky jej neveria že je tam iba pre telefon,a sama som sa ivila že sú tam iba drogistky a k...nechce sa vyučiť krajčírkou a ani podľa mňa nemá budúcnosť toto povolanie,chcela byť čašníčkou,nakoľko si pokazila známky trocha aj tou partiou,ale chcela by študovať manažment.A podľa toho čo čítam som jej za pár stoviek eur zničila život- no samozrejme prispela k tomu aj ona,ale keby mi psychologička povedala aj toto čo som zistilaže sa nedostane do školy,že také deti tam nie sú tak by som ju tam nedala,ano zbláznili by sme sa s manželom,možno ak ju zobereme sa aj zbláznime,ale je mi jej ľúto nakoľko verím aj tomu že jej neveria.

viem, že do jednej diskusie (nie sem) chodi pracovníčka z takéhoto zariadenia. Ak by si sa chcela s ňou o tom porozprávať, môžem ti dať odkaz. Viem, že aj v tej diskusií už pár krát také sa takéto veci riešili
mtvm
04.05.11,13:33
viem, že do jednej diskusie (nie sem) chodi pracovníčka z takéhoto zariadenia. Ak by si sa chcela s ňou o tom porozprávať, môžem ti dať odkaz. Viem, že aj v tej diskusií už pár krát také sa takéto veci riešili
bola by som rada veľmi pekne ďakujem
misomiso
04.05.11,13:45
No tak si nam to vyrozpravala, ja som sa iba utvrdil v tom, ze to dcere nic neporiesi. Jedine vam, ze budete mat na par mesiacov pokoj od stresov kolko zasa pretelefonuje (dcera tam moze byt iba do 18 rokov).

Ja sa naozaj nestiham cudovat, aka je vseobecna dovera v "profesionalnu starostlivost" dokonca aj v takych oblastiach, ako je vychova dietata.

Vsetci dobre vieme, ze ak chceme mat istotu, ze nam neodpadne koleso, tak si musime vymenit brzdove platnicky sami, (na temu lapsusov v znackovych servisoch by som mohol vydat dost tucnu knihu, takze vas nebudem zatazovat detailami). Vyrobca auta vas ale varuje, ze si mate nechat auto opravovat iba "obdborne" v znackovom servise. Vsetci dobre vieme, ze ak si chcet nechat naozaj kvalitne vymalovat, tak potrebujete vypartrat jednu z asi troch partii, ktore posobia na Slovensku a objednat sa u nich na 6 rokov dopredu pretoze su taki vytazeni. Inak je lepsie zobrat si tyzden dovolenku a spravit si to sam.

Kazdy kto bol v nemocnici asi potvrdi, ze najstr lekara alebo sestricku, ktoru bude trapit vas zadravotny problem sa rovna vyhre v loterii a zasluzi si verejne podakovanie nemocnicnemu personalu v regionalnej tlaci (obcas take naozaj vychadza - "dakujeme lekarovi XY aj celemu oddeleniu za starostlivost..."). Rozhodne vsak na mnohych vidno, ze zakladnou motivaciou je spravit si svoju pracu a vyinkasovat od poistovne.

A vy mi tu idete tvrdit, ze dieta treba zverit do odbornej starostlivosti (v zmysle prepratia kompletnej zodpovednosti) do nejakeho cvokhaus-vezenia? Nehovorim nejaku konzultaciu u psychologa, poradit sa a tak, ale zverit tam decko ako auto do servisu? Ved je to chore a je to odrazom nasej absolutnej lenovosti a civilizacnej degeneracie.

Na vsetko chcem mat ustavy, na rodenie, zomieranie, este aj na vychovu deti, dnes uz nikto ani sliepku doma nezereze, ale denne kupuje maso zo sliepok, ktore maju celozivotny priestor formatu A4. Pritom ti isti ludia horlia za maciatka a psickov. Teda - co oci nevidia, srdce neboli.

V zmysle - "Ja som si spravil svoju povinnost, odniesol som decko tam kam parti, tam nech sa staraju, ved to vystudovali a za to aj beru plat, su to profesionali..."
mtvm
04.05.11,14:10
No tak si nam to vyrozpravala, ja som sa iba utvrdil v tom, ze to dcere nic neporiesi. Jedine vam, ze budete mat na par mesiacov pokoj od stresov kolko zasa pretelefonuje (dcera tam moze byt iba do 18 rokov).

Ja sa naozaj nestiham cudovat, aka je vseobecna dovera v "profesionalnu starostlivost" dokonca aj v takych oblastiach, ako je vychova dietata.

Vsetci dobre vieme, ze ak chceme mat istotu, ze nam neodpadne koleso, tak si musime vymenit brzdove platnicky sami, (na temu lapsusov v znackovych servisoch by som mohol vydat dost tucnu knihu, takze vas nebudem zatazovat detailami). Vyrobca auta vas ale varuje, ze si mate nechat auto opravovat iba "obdborne" v znackovom servise. Vsetci dobre vieme, ze ak si chcet nechat naozaj kvalitne vymalovat, tak potrebujete vypartrat jednu z asi troch partii, ktore posobia na Slovensku a objednat sa u nich na 6 rokov dopredu pretoze su taki vytazeni. Inak je lepsie zobrat si tyzden dovolenku a spravit si to sam.

Kazdy kto bol v nemocnici asi potvrdi, ze najstr lekara alebo sestricku, ktoru bude trapit vas zadravotny problem sa rovna vyhre v loterii a zasluzi si verejne podakovanie nemocnicnemu personalu v regionalnej tlaci (obcas take naozaj vychadza - "dakujeme lekarovi XY aj celemu oddeleniu za starostlivost..."). Rozhodne vsak na mnohych vidno, ze zakladnou motivaciou je spravit si svoju pracu a vyinkasovat od poistovne.

A vy mi tu idete tvrdit, ze dieta treba zverit do odbornej starostlivosti (v zmysle prepratia kompletnej zodpovednosti) do nejakeho cvokhaus-vezenia? Nehovorim nejaku konzultaciu u psychologa, poradit sa a tak, ale zverit tam decko ako auto do servisu? Ved je to chore a je to odrazom nasej absolutnej lenovosti a civilizacnej degeneracie.

Na vsetko chcem mat ustavy, na rodenie, zomieranie, este aj na vychovu deti, dnes uz nikto ani sliepku doma nezereze, ale denne kupuje maso zo sliepok, ktore maju celozivotny priestor formatu A4. Pritom ti isti ludia horlia za maciatka a psickov. Teda - co oci nevidia, srdce neboli.

V zmysle - "Ja som si spravil svoju povinnost, odniesol som decko tam kam parti, tam nech sa staraju, ved to vystudovali a za to aj beru plat, su to profesionali..."

čé je choré,že tu opisuješ auto servi? to je,alebo to,že psychologička mi povedala,že nik jej nepomôže nech ju tam dáme a okrem toho dá sa do 19 ak chceme aby mala výučny list a nie iba certifikát,ktorým si môže...
Vďaka za takú radu auto nemám a servis na auto som nežadala,nie som ani matka furija,chcela som dobre dcére aby dostala rozum, no a ano nam ušetriť poprípade dáke ďalšie 500-700 eur za telefon,myslela som si že snáť sa ponaučí,možno sa aj neviem.Ale ja som jej komplet do ustavu nakupila nové veci,dala kapesné,teraz bola doma a vraj si tam môže zobrať dáke politánky,čaj...tak som ju nabalila píšem-odpisujem jej na každý list denne na ňu myslím a podľa teba som netvor ako som pochopila,nechcela som sa zbaviť dcéry ako píšeš iba jej pomôcť nakoľko boal veľmi zlaté šikovné dievča a všetky,učitelia aj iný ľudia ma aj deti chválili,čo sa stalo neviem prečo a ako,chcela som iba aby sa napravila-dostala rozum.Čiže ďakujem za takúto radu
legolas
04.05.11,15:21
ČCo sa týka prečo tam je preto,že som ju tam dala ja a ozaj za to že pretelefonovala nie raz,ale opakovane viac eur ešte ich splácam a preto,že mi do očí klamala že to nebola ona až som jej naposledy dala dôkaz.Čo sa týka našej výchovi mám štyri deti,najstaršia si práve podala prihlášku na VŠ maturuje,stredné končí kaderníčku,syn má 8 rokov.Iba mali sme s manželom úraz on zlomenú panvu po štyroch mesiacoch sa postavil na nhy,ja som bla na materskej,potom som ja mala úraz,omdlela som zlomila si nos a keď som išla k lekárovi tak mi nechtiac zlomil ktr neurolog.Tak som po tom aj ja musela nastúpiť do práce nakoľko sme mali dosť veľké dlžoby a deti ostali same doma,do vtedy sa same o seba nestarali a teraz mali aj brata 3 ročného atď.Čiže dcéra pred rokom presne sa dsala do zlej partie,chodila pozaškolu.To sme vyriešili,iba tento telefon ostal.A tak som sa už naštvala a dala ju tam,nakoľko vedela,že ešte splácame dlhy čo sme boli PN.Ja som ťahala denne skoro rok 12-16 hod. Ale keď prídete na návštevu a vidíte úplne zničené uplakané oči to nebolo že deň,aj domov prišla a bola domaštyri dni z toho tri dni nato že neplakala stále bolo vidieť ako keby plakala.Jej psychologička mi povedala,že vživote sa nezmení.No a ako tu niekto napísal ak sa nebude chcieť tak ani po dvoch rokoch ju nezmenia.To že je chorá verím aj telefonovala domov a počula som ju no nemôžu ísť na pohotovosť či zavolať,dva dni čakala do pondelka na lekára,Čo sa týka zubov pochybujem že by mi ju niekto zobral tam v meste a ak tak za dosť peňazí, mňa jej zuby už stáli až až jeden 7000,skk a vraj mal vydržať do smrti nerozlámať sa no rozlámal sa.A ja nemám na dáku pohotovosť momentálne.Myslíte si že dcéra vymýšľa?Prečo potom ako sa povie nezdrhla keď bola doma,ako si myslela jej psychologička a nezdrhla ani keď sama cestovala tam naspäť? Nemohla by sa zmeniť za dva mesiace? myslíte si že vymýšľa že musela chorá drhnúť dver,ktoré iba umyla? To že plače...? neviem,ale myslím si že neklame.mohla utiecť,neutiekla.Chcela by naozaj dochodiť školu teda by išla do inej od začiatku,no keď tu pochybuje niekto že som ju tam dala iba preto že pretelefonovala dosť tak už mám istotu ako mi ju niekto zoberie do školy keď ukáže že bola v takom ústave,vlastne som jej pokazila aj ja život,každý ju bude odpisovať a to je aj druhý dôvod prečo s ňou jednaju tak ako hovorí,nik ani vychovávateľky jej neveria že je tam iba pre telefon,a sama som sa ivila že sú tam iba drogistky a k...nechce sa vyučiť krajčírkou a ani podľa mňa nemá budúcnosť toto povolanie,chcela byť čašníčkou,nakoľko si pokazila známky trocha aj tou partiou,ale chcela by študovať manažment.A podľa toho čo čítam som jej za pár stoviek eur zničila život- no samozrejme prispela k tomu aj ona,ale keby mi psychologička povedala aj toto čo som zistilaže sa nedostane do školy,že také deti tam nie sú tak by som ju tam nedala,ano zbláznili by sme sa s manželom,možno ak ju zobereme sa aj zbláznime,ale je mi jej ľúto nakoľko verím aj tomu že jej neveria.

..z tvojho písania je zrejme, že ani ty, nehovoríš pravdu a to preto, že na jednej strane ti je ľúto toho, že dokedy bude tvoja dcéra v tomto centre tak ty na ňu nedostaneš peniaze, ďalej neverím, že si dala za jeden jediný zub 7000 korún a to najdôležitejšie je, že keď ste dcéru dávali do centra, tak bolo vám všetko vysvetlené a naisto vieš aj to, že sa máš obrátiť na kurátorku, ktorá je pre vašu oblasť pridelená a s ňou sa rozprávať o tomto probléme..,
mtvm
04.05.11,15:57
..z tvojho písania je zrejme, že ani ty, nehovoríš pravdu a to preto, že na jednej strane ti je ľúto toho, že dokedy bude tvoja dcéra v tomto centre tak ty na ňu nedostaneš peniaze, ďalej neverím, že si dala za jeden jediný zub 7000 korún a to najdôležitejšie je, že keď ste dcéru dávali do centra, tak bolo vám všetko vysvetlené a naisto vieš aj to, že sa máš obrátiť na kurátorku, ktorá je pre vašu oblasť pridelená a s ňou sa rozprávať o tomto probléme..,

ja nemám prečo klamať,ja na ňu dostávam rodiné,nakoľko sme ju tam dali sami,kto si že si taký múdrí? okrem iného podľa teba keď som sviňa tak ušetrím aj na jedle,vode,cestovnom...ústavu platím,90 eur mesačne ako som napísala,nakúpila som jej veci,nik ns neponaučil spísali sme dohodu a to je všetko oni informovali náš úrad mi iba komunikujeme s ústavom.Podľa teba asi všetci klamú.Podľa teba a tebe podobných som sviňa a chcem dcéru domov aby som brala prachy,ktoré berem.naozaj kto si aby si ma nazval klamárkou?????Okrem toho ak dcéra hovoré pravdu čo určitým veciam verím,aj to že jej neveria že je tam iba pre mobil tak jej ešte naopak ubléžim a preto som sa snažila hľadať pomoc na takomto nejakom mieste. No v´daka tebe a ešte niektorým kritikom som ju nenašla ale niekto sa našiel a práve komunikuje s psychologičkou z iného takého ústavu a tá nehovorí,že som klamárka napak verí mi takže ďakujem všetkým zúčastneným osobám aj tým čo sa tu cheli iba ukázať alebo ma urážať. a prajem pekný deň,no vyprosím si takéto obvinenia,že som klamárka a podobne.
mtvm
04.05.11,16:01
ja nemám prečo klamať,ja na ňu dostávam rodiné,nakoľko sme ju tam dali sami,kto si že si taký múdrí? okrem iného podľa teba keď som sviňa tak ušetrím aj na jedle,vode,cestovnom...ústavu platím,90 eur mesačne ako som napísala,nakúpila som jej veci,nik ns neponaučil spísali sme dohodu a to je všetko oni informovali náš úrad mi iba komunikujeme s ústavom.Podľa teba asi všetci klamú.Podľa teba a tebe podobných som sviňa a chcem dcéru domov aby som brala prachy,ktoré berem.naozaj kto si aby si ma nazval klamárkou?????Okrem toho ak dcéra hovoré pravdu čo určitým veciam verím,aj to že jej neveria že je tam iba pre mobil tak jej ešte naopak ubléžim a preto som sa snažila hľadať pomoc na takomto nejakom mieste. No v´daka tebe a ešte niektorým kritikom som ju nenašla ale niekto sa našiel a práve komunikuje s psychologičkou z iného takého ústavu a tá nehovorí,že som klamárka napak verí mi takže ďakujem všetkým zúčastneným osobám aj tým čo sa tu cheli iba ukázať alebo ma urážať. a prajem pekný deň,no vyprosím si takéto obvinenia,že som klamárka a podobne.
PS: ešte som zaBUDLA STáLE MáM DOKLADY OD ZUBáRKY aj snímky a iné doklady,že nemá založené zuby hore od 4 a dole od 5 na oboch stranách hre aj dole.A ano stal tolko,umrtvovanie,liečenie... jediná súkromná ubárka ma zobrala nik ju totiž nechce nakoľko je taký prípad a nikomu sa nechce zachraňovať jeden či dva zuby
to iba na doplnenie
misomiso
04.05.11,16:07
čé je choré,že tu opisuješ auto servi? to je,alebo to,že psychologička mi povedala,že nik jej nepomôže nech ju tam dáme a okrem toho dá sa do 19 ak chceme aby mala výučny list a nie iba certifikát,ktorým si môže...
Vďaka za takú radu auto nemám a servis na auto som nežadala,nie som ani matka furija,chcela som dobre dcére aby dostala rozum, no a ano nam ušetriť poprípade dáke ďalšie 500-700 eur za telefon,myslela som si že snáť sa ponaučí,možno sa aj neviem.Ale ja som jej komplet do ustavu nakupila nové veci,dala kapesné,teraz bola doma a vraj si tam môže zobrať dáke politánky,čaj...tak som ju nabalila píšem-odpisujem jej na každý list denne na ňu myslím a podľa teba som netvor ako som pochopila,nechcela som sa zbaviť dcéry ako píšeš iba jej pomôcť nakoľko boal veľmi zlaté šikovné dievča a všetky,učitelia aj iný ľudia ma aj deti chválili,čo sa stalo neviem prečo a ako,chcela som iba aby sa napravila-dostala rozum.Čiže ďakujem za takúto radu

No dobre, tak ja ti iba napisem, ako pomohli tej dcere mojej znamej. Dievca bolo v reedukacnom ustave od 17 do 18, po 18-ke tam nemozu nikoho drzat.

Ako su si ti mladi vsetci podobni :):). Dievca prestalo chodit do skoly a rodicom spravilo riadne ucty za telefon, este aj ta suma, ktoru uvadzas presne sedi - ako cez kopirak :):). Bolo teda v ustave, v profesionalej starostlivosti, takisto vyplakavala, mama ju chodila navstevovat...

Kratko po navrate sa vydala, teraz sa kurvi po celom Slovensku, s manzelom nezije, snazi sa mame "cas od casu" doniest decko, moc ju neberie sa o malu starat... Nerobi, peniaze nema, ked ju prichylia rodicia, tak doma kradne, este aj mladsim surodencom veci a nosi ich do zalozne. Snazi sa tiez vraj chodit po sirsej rodine, vyplakavat, zobrat a kradnut....

Cize takto ju tam profesonalne napravili, drazim palce, aby sa tym, ktori sa teraz staraju o tvoju dceru darilo lepsie.
mtvm
04.05.11,16:19
No dobre, tak ja ti iba napisem, ako pomohli tej dcere mojej znamej. Dievca bolo v reedukacnom ustave od 17 do 18, po 18-ke tam nemozu nikoho drzat.

Ako su si ti mladi vsetci podobni :):). Dievca prestalo chodit do skoly a rodicom spravilo riadne ucty za telefon, este aj ta suma, ktoru uvadzas presne sedi - ako cez kopirak :):). Bolo teda v ustave, v profesionalej starostlivosti, takisto vyplakavala, mama ju chodila navstevovat...

Kratko po navrate sa vydala, teraz sa kurvi po celom Slovensku, s manzelom nezije, snazi sa mame "cas od casu" doniest decko, moc ju neberie sa o malu starat... Nerobi, peniaze nema, ked ju prichylia rodicia, tak doma kradne, este aj mladsim surodencom veci a nosi ich do zalozne. Snazi sa tiez vraj chodit po sirsej rodine, vyplakavat, zobrat a kradnut....

Cize takto ju tam profesonalne napravili, drazim palce, aby sa tym, ktori sa teraz staraju o tvoju dceru darilo lepsie.

nemusíme všetkých hádzať do jedného vreca,možno taká bude a možno nie aj moja dcéra,to kurvenie ani neverím,a inak aj psychologičke som povedala,aj inde a kľudne to tu napíšem,ak ma ozaj ešte raz oberie a nedostala rozum a nebodaj bude kradnúť,inak na začiatku aj kradla peniaze keď chodila poza školu,ale to iba pokiaľ sme nechodili psychologičke potom chodila riadne do školy a nekradla peniaze iba tie telefony.No ale aby som sa vrátila k téme povedala som,že ak ešte raz ma oklame a do 18 vrátim ju tam a po 18 ju vyhodím z domu a bude mi jedno kto a čo si bude omne myslieť.Ale ja verím,že v nej hádam ešte niečo dobré ostalo,inak by predsa celý pol rok nechodiila riadne do 1 tr. na učilišti,nechodila už ani von aby sa nestretla s partijou,tak prečo by sa nemala zmeniť a mala by byť taká ako tá čo má podobný príbeh?:)
mtvm
04.05.11,17:46
Inak nepíšem tu vraj že ju ľúbim,zasa jedna rada o súčiastkach,podľa vás keď hľadám pomoc nakoľko verím dcére,že je je tam zle tak ju neľúbim,podľa vás som rok a pol komunikovala s dcerou a nie jedným psychologom aby sa zmenila,vždy som jej aj iným vravela ako ju ľúbim aj si píšeme v listoch aj ked bola doma som jej povedala aj sa obimame no ona sa hanbí ale aj tak som ju objala ked odchádzala a preto ju nelubim?No čo ked tu iekto má pravdu a ten príbeh 17 ročnej sa ozaj stane aj mojej dcere tak ma tu niekto odsudzuje že potom ak bude plnoletá ju vyhodím nakolko mám ešte tri deti a aj keby ta stredna nešla dalej do školy tak mám dve ktoré potrebuju starostlivosť a peniaze na VŠ a ZŠ ...ja om invali prácusi nemôžem nájsť mala som úraz a bohužiaľ mi padla sánka a aj keby som chcel si spraviť nové zuby,ktoré nemám tak splácam tri telefony okrem toho iné dlhy ked sme s manželom mali uraz,preasto všetko chcem dceru domovu,lebo jej verim,ale aj to čo som napísala je pravda ak naozaj by ma mala okrádať amoje deti... Anoo niekto by to vyriešil doma,jasne rok a pol som to riešila nešlo tak som zlá a dceru mám súčiastku.fakt ešte koľko vás bude tuna opisovať moju dceru ako sučiastku a mňa ako najväčšiu...?
POZORNE POČUVAJTE-ČITAJTE:
ľubim svoju dceru a preto tu hladam pomoc,no niekto sa tu hraje na neviem čo.viete čo ak vás to bavi prosím ja som haldala pomoc,ale udivuje ma,že čo som tu našla
misomiso
04.05.11,18:09
To akoze aku pomoc si hladala? Mame ti vychovat dceru? :)
mtvm
04.05.11,18:25
To akoze aku pomoc si hladala? Mame ti vychovat dceru? :)

Nie urážať seba nie druhých hľadala som niekoho kto by mi poradil či môžem dostať skôr dceru domov,ako v juny alebo nie.Ale tu končím,nakoľko podľľa eba s nej bude šlapka,podľa vieri či ako sa volá a inách som fúrija,ktorá sa zbavila svojej dcery a teraz ju chce späť aby brala prachy no a jasne podľa teba a vieri som moju dceru odhodila ako sučiastku,neriešte to nechajte to tak,tie vaše sučiastky a rady že chcem prachy alebo neviem vychovať dceru,nikomu sa to nestalo že sa dcera dostala do zlej partie,som furija tak si myslite čo chete,ako som napísala tu som už iba bránila svoju hrdosť aj dceru napr.ty si napísala akosi presvedčivo že sa snej stane k ja verím,že nie a ak by si mla pravdu nie je to moja ani manželová ch&ba ako som napísala mám štyri deti a tri su ok,tato sa dostala do partie a môže sa to stať hoci komu aj som čítala veľa príbehov no vy by ste tie matky odpísali ako mňa a deti nazvali sučiastkami,tiež ľubja svoje deti.
PS Psychologička ma presviedčala,že dcera bude vždy taká a nezmení sa a podľa niekoho ja ju neľubim lebo to tu nepíšem a preto som hladala radu.Ozaj ma unavuje kritika a vaša pravda -- hlavne tá,aká som na nič mama...už mi je fuk čo tu píšete nemám záujem sa namáhať aj tak ste tý čo hovoria ptravdu a ja klamem tak si hovorte.
Bionda
05.05.11,04:51
ja súhlasím s tým, že by si sa mala porozprávať s vychovávateľmi v centre, oni majú skúsenosti, ktoré rodičia nemajú možnosť mať- oni najlepšie poradia ako máš postupovať, ale je fakt, že dieťa , ktoré klame, má tendenciu preháňať a sľúbiť aj nemožné len , aby sa dostala od tých, ktorí jej "nenaletia" .... pracovala som na psychiatrii - a naozaj všetci aj závislí vedia byť poriadne kreatívni v technikách klamania - aj tí čo užívali antabus a mohli mať aj vysokoškolské vzdelanie - v tom zábrany nepoznali. Na tvojom mieste by som ju nebrala domov- konzultuj než urobíš kroky - nezober jej šancu pochopiť a stále máš šancu stať sa svojmu dieťaťu priateľkou ...... V týchto centrách netýrajú deti, vyžadujú a zároveň kontrolujú - my rodičia vždy budeme vidieť svoje deti lepšie- veď sú naše, vždy budeme mäkší a tolerantnejší - vieme ich ospravedlniť...
....neverím, že by si ju vyhodila, lebo vždy zostane tvojím dieťaťom aj keby skončila v base- ale nič také ti neprajem!
Ja držím palce!!!
evuš
05.05.11,05:50
... u nás sa vraví : "pre mamku milé, aj napoly hnilé"...
ludmilla
05.05.11,14:51
Čo sa týka našej výchovi mám štyri deti,najstaršia si práve podala prihlášku na VŠ maturuje,stredné končí kaderníčku,syn má 8 rokov.Iba mali sme s manželom úraz on zlomenú panvu po štyroch mesiacoch sa postavil na nhy,ja som bla na materskej,potom som ja mala úraz,omdlela som zlomila si nos a keď som išla k lekárovi tak mi nechtiac zlomil ktr neurolog.Tak som po tom aj ja musela nastúpiť do práce nakoľko sme mali dosť veľké dlžoby a deti ostali same doma,do vtedy sa same o seba nestarali a teraz mali aj brata 3 ročného atď.Čiže dcéra pred rokom presne sa dsala do zlej partie,chodila pozaškolu.To sme vyriešili,iba tento telefon ostal.A tak som sa už naštvala a dala ju tam,nakoľko vedela,že ešte splácame dlhy čo sme boli PN.Ja som ťahala denne skoro rok 12-16 hod.

Dovolila som si vytiahnuť kúsok z tvojho príspevku, kde je zrejmé prečo tvoja dcéra zišla z cesty. Sú situácie v živote, ktoré sa začínajú vymykať z nášho života, do toho príde puberta dieťaťa a rodičia sa cítia úplne na dne, majú pocit, že nevedia ako ďalej a pomaly, ale iste začnú strácať kontrolu nad dieťaťom, k tomu príde strach.
Dieťa sa mení aj fyzicky a toho robí ešte viac neistým a na všetko reagujú prehnane podráždene. V škole to je tiež stále ťažšie a ťažšie a keď dieťa má menej sebavedomia začne sa uťahovať do vlastného sveta.
Mnohé problémové správanie týchto detí je dá sa povedať v tomto veku normálne, ale rodičia by už mali zbystriť pozornosť, aby tieto malé problémy neprerástli do masívnych a trvalých - ako sa to stalo u tvojej dcéry.

Keďže tvoja dcéra chcela byť dospelá, malo v rodine nastať určenie hraníc:

1. Život stojí peniaze.
Mala by poznať všetky náklady na domácnosť, čo nie je ťažké vypočítať, keďže život niečo stojí mala by aj ona prispievať, keď nie finančne tak povinnosťami.
Keď sa jej to nepáči, tak bude musieť obmedziť výdaje t.j. telefonovanie, oblečenie, atď ......
2. Nechaj ju nájsť si svoju vlastnú cestu.
Aj keď si predstavuješ ako by mal vyzerať jej ďalší život - vzdelanie a pod.... a ona má inú predstavu a aj keď my ju vidíme ako stratenú pretože by sa mohla mať lepšie, cestovať, život žiť a nie prežívať. Nechaj ju! Veľa mladých ľudí musí okúsiť najprv tú tŕnistú cestu, aby sa potom so svojimi skúsenosťami vrátili na tú ľahšiu a správnu cestu. Zrejme sa potrebuje učiť z vlastných skúseností i keď to trvá dlhšie ...
3. Spoločná domácnosť nie je hotel.
Naša domácnosť by mala byť a zostať vždy privátnou sférou. I keď sem tam u nás niekto prenocuje, trvalí hostia nás jednoducho rušia. Trvalých hosťov myslím tých, ktorí len prídu domov, najedia sa napijú, prezlečú a oddídu, bez toho, aby niečo v tej domácnosti urobili. A hlavne keď sa vracajú pravidelne neskoro domov v noci, to nás poriadne ruší, však, ...
Za tieto narážky nás naši teenegeri iste preklínajú, ale ak majú aspoň iskričku inteligencie budú to rešpektovať.
Chce sa odsťahovať? No prosím, prečo nie? Potom môže robiť všetko ako chce.

Asi si jej to veľmi doma uľahčovala, ona pretelefonovala kopec peňazí a ty si ťahala 12 - 16 tky, ale slečna má zdravé ruky a vek, kedy môže brigádovať a doma tiež svoje dlhy odpracovať.
Radšej žila v pohodlí a v kľude, nejaké výčitky zniesla, svoje následky začne niesť až vtedy, keď to doma začne byť neznesiteľné a hlavne nepohodlné!!!
Žiť s tým, čo sme si sami nezadovážili, nevyrobili je pre nás samozrejmosť a nevážime si to.
Tvoja bolesť z terajšieho odlúčenia je pochopiteľná a normálna, ale skoro príde čas, keď sa sama osamostatní a bude hľadať svoju vlastnú cestu, ak to má byť teraz je to lepšie, ako by mali neskôr všetci zúčastnení teda celá tvoja rodina i ďalšie tvoje deti trpieť. Aby počas týchto ťažkých chvíľ tiež nevybočli z tej cesty.

Zvyčajne človek, keď má dobrý základ vo výchove síce na čas vybočí, aby pochopil, čo je lepšie a nakoniec sa tak či tak vráti naspäť. Držím ti palce, aby to bol ten tvoj prípad.
legolas
05.05.11,18:07
ja nemám prečo klamať,ja na ňu dostávam rodiné,nakoľko sme ju tam dali sami,kto si že si taký múdrí? okrem iného podľa teba keď som sviňa tak ušetrím aj na jedle,vode,cestovnom...ústavu platím,90 eur mesačne ako som napísala,nakúpila som jej veci,nik ns neponaučil spísali sme dohodu a to je všetko oni informovali náš úrad mi iba komunikujeme s ústavom.Podľa teba asi všetci klamú.Podľa teba a tebe podobných som sviňa a chcem dcéru domov aby som brala prachy,ktoré berem.naozaj kto si aby si ma nazval klamárkou?????Okrem toho ak dcéra hovoré pravdu čo určitým veciam verím,aj to že jej neveria že je tam iba pre mobil tak jej ešte naopak ubléžim a preto som sa snažila hľadať pomoc na takomto nejakom mieste. No v´daka tebe a ešte niektorým kritikom som ju nenašla ale niekto sa našiel a práve komunikuje s psychologičkou z iného takého ústavu a tá nehovorí,že som klamárka napak verí mi takže ďakujem všetkým zúčastneným osobám aj tým čo sa tu cheli iba ukázať alebo ma urážať. a prajem pekný deň,no vyprosím si takéto obvinenia,že som klamárka a podobne.

..počúvaj ma dobre pravdovravná, ja som ťa nenazval klamárkou, len som napísal, že nehovoríš pravdu, bolo by dobré, aby si si prečítala všetko od začiatku to čo si popísala a tak hovorila , že si vyprosíš takéto obvinenia.., chcem ťa len utvrdiť , že tvoja dcéra si všetko vymýšľa, len aby sa z toho centra dostala.., nie je tam tak zlé ako ti to píše a hovorí, a že ty dávaš do zariadenia 90€ tak je to podľa mňa málo, lebo za 3 € na deň dostane raňajky, desiatu, obed, olovrant, večeru a k tomu pranie, spanie, poprípade lieky, hygiena, a taktiež vreckové+ zdarma učebné pomôcky, tak toto sa ti vidí akože veľa.., aby si vedela tie deti sa tam majú naozaj perfektne ani naše deti sa tak nemajú, tak by si mala byť rada, že ti ju prevýchovajú ak pravda už nie je neskoro..:rolleyes:
mtvm
01.10.12,10:01
Chcem sa poďakovať Daši za pomoc. Veľmi mi pomohla aj mojej dcéry tá pani. A pre ostatných v tejto diskusií,alebo aj tých čo by mali podobný problém, nedajte sa odpísať - odradiť. Dá sa všetko vyriešiť. Dcéra je už rok a štvrť doma a v pohode dokonca sa učí na jednotky a možno práve preto,že som jej verila ako tam s nimi niektoré ženy jednali.Okrem toho mala dobrého vychoša,ktorí jej veril a aj mňa presvedčil,aby som jej verila. Takže ešte raz vďaka pani Daši
evuš
01.10.12,10:20
Super, a úprimne gratulujem !!!