monikago
04.05.11,13:55
ahojte poradaci, dneska nam do pošty prišiel nemilý list od UP, kde nás žiadajú, že sme min. rok zamestnávali viac ako 20 zamestnancov, tak aby sme predložili výkaz o tom, že sme zamestnávali ZŤP alebo zaplatiť poplatok:( resp. pokutu.

prosím stretli ste sa stým už niekto, kde sa treba v takomto prípade zaevidovať, lebo ako čítam, tak treba aj štvrťročne posielať výkazy na štatistický úrad a my sme doteraz nikde nič neposielali, takže sme vôbec prekvapený, že odkiaľ vedia aký počet zamestnancov sme mali minulý rok.

ďakujem za všetky rady a postrehy
VERONIKA6
04.05.11,12:02
ahojte poradaci, dneska nam do pošty prišiel nemilý list od UP, kde nás žiadajú, že sme min. rok zamestnávali viac ako 20 zamestnancov, tak aby sme predložili výkaz o tom, že sme zamestnávali ZŤP alebo zaplatiť poplatok:( resp. pokutu.

prosím stretli ste sa stým už niekto, kde sa treba v takomto prípade zaevidovať, lebo ako čítam, tak treba aj štvrťročne posielať výkazy na štatistický úrad a my sme doteraz nikde nič neposielali, takže sme vôbec prekvapený, že odkiaľ vedia aký počet zamestnancov sme mali minulý rok.

ďakujem za všetky rady a postrehy
Pozri tu:
http://www.upsvarza.sk/index.php?name=sprostredkovanie-povinny-podiel&menu_section=a
monikago
04.05.11,12:23
ďakujem za odpoveď, ale ešte by ma zaujímalo, lebo sme sa dočítali, že na UP vychádzajú z nejakého štvrťročného výkazu "Práca 2-04", ktorý sme nikdy nevypĺňali, takže vôbec nevieme ako UP tak rýchlo na nás prišiel, že či oni sú povinný nám posielať nejaké tlačivá alebo sa sami máme prihlásiť na štatistický úrad.

ešte poprosím o radu, keď zaplatíme tento príspevok alebo ako to mám nazvať neviem, pretože sme nikoho so ZŤP nezamestnali ani nikomu takemu nezadali zákazku, je to pre mňa náklad alebo daňovo neuznaný výdavok resp. čo s tým, viem, že toto je asi mimo témy, ale nechcem kvôly tomu zadávať novú.

ďakujem za odpoveď
VERONIKA6
04.05.11,12:30
Na tejto stránke je výkaz, ktorý bolo treba podľa predtlače vyplniť a odoslať.
http://www.upsvrnr.sk/tlaciva/ZP/rocny_vykaz.pdf