Pseudomonas
04.05.11,17:02
Dobrý deň,
mám problém so svojím PC, cez skype som prijala jeden dokument, ktorý mal byt povodne vo worde, prišlo mi divné, že to malo príponu lnk, ale prijala som to. Ked som to otvárala, tak samozrejme to nešlo, a potom sa mi zmenili takmer všetky ikony na ikony wordové s príponou lnk. aj ikony typu BSplayer, a proste všetko, okrem internetu a skypu. Ked niečo otovrím, hocičo, začne sa otvárat word, a potom mi to napíše, že sa to nedá otvorit. Ked startujem com, zase sa otvára word :( :(

Nevedeli by ste mi niekto poradit čo s tým?
Moc dakujem za odpovede.
Btw, eset, ani Kaspersky nič nenašli.
kamowski
04.05.11,15:56
žiadne strachy, nie je to vírus :)
.lnk je odkaz (link). Ten, kto ti mal poslať word dokument (.doc) ti ako prílohu nedal ten dokument ale možno odkaz naň, ktorý mal na ploche (.lnk)
Ten si zrejme dala otvoriť vo worde a nechala si zaškrtnuté na spodku ponuky "vždy otvárať týmto programom" a preto sa ti ikonky na ploche zmenili na wordowské. Aj to sú totiž len odkazy aj keď nemajú koncovku .lnk ale je v ikonke taká šípka :)
Mám linux, tak ťa neusmerním ako to zmeníš ale skús spustiť obnovenie systému: štart-všetky programy-príslušenstvo-systémové nástroje-obnovenie systému a tam si daj "obnoviť...."
Vyber posledný dátum hrubým písmom a obnov. Ak sa to nezmení skús starší dátum
Juraj Tlach
04.05.11,17:17
Aký máš operačný systém?
Juraj Tlach
04.05.11,17:41
Pseudomonas
04.05.11,17:51
Chlapci, moc moc vám dakujem za odpovede :), vyšlo to :). Dala som to obnovenie na dátum pred než sa to stalo a funguje to :), ste super obaja :), ešte raz velkééééé díki :)
Juraj Tlach
04.05.11,17:53
Nemusela byť obnova.možnože si niečo stratila, čo bolo po tej obnove. Obnovu by som riešil ako poslednú možnosť :) Ale fajn, problém vyriešený.
Pseudomonas
04.05.11,18:04
ja som ale počítačový antitalent jak hrom :D, pre mna bol heroický výkon aj to :D
Juraj Tlach
04.05.11,18:09
Hlavne, že je spokojnosť :)
kamowski
05.05.11,16:13
Nemusela byť obnova.možnože si niečo stratila, čo bolo po tej obnove.

súhlasím ale hlavne v takom prípade, že si tam užívateľ/ka robí nejaké nastavenia a v tomto prípade som to nepredpokladal:rolleyes:
Tiež som rád, že to zvládla a je spokojná. :)
Tünde Szabóová
17.07.11,17:04
Mám podobný problém, ako navrhovateľ tejto témy.
Skúšala som to, ale NOD 32 ma upozorňuje na nebezpečie ak preberiem ten program čo sa tam odporúča. To obnovenie by bolo O.K. keby som vedela nastaviť dátum od kedy obnoviť, ale nič také mi neponúka pri obnovení.
video1983
17.07.11,17:42
musis tam mat taky akoby kalendarik a tam su datumy z tadial vyberies starsi datum chod postupne :štart-všetky programy-príslušenstvo-systémové nástroje-obnovenie systému a tam si daj "obnoviť...."
Vyber posledný dátum hrubým písmom a obnov.
Juraj Tlach
19.07.11,03:40
Mám podobný problém, ako navrhovateľ tejto témy.
Skúšala som to, ale NOD 32 ma upozorňuje na nebezpečie ak preberiem ten program čo sa tam odporúča. To obnovenie by bolo O.K. keby som vedela nastaviť dátum od kedy obnoviť, ale nič také mi neponúka pri obnovení.
Samozrejme, že antivirus upozorňuje, je to zásah do registru. Ale oficiálny. Kľudne a bez strachu si stiahni ten ink pre tvoj win a vlož ho tam. Poprípade vypni antivir. Obnova systému a vracanie sa niekam je u mňa posledná možnosť.