chavierka
04.05.11,20:32
Dobrý deň,
chcem sa poradiť. Pracovnú zmluvu mám na dobu určitú od 1.10.2010 a končí k 30.9.2010. K 29.5.2011 nastupujem na materskú dovolenku. Takže pracovná zmluva mi končí počas materskej dovolenky. Môže počas materskej zamestnávateľ so mnou ukončiť pracovný pomer?Alebo som v nejakej ochrannej lehote a musí mi predĺžiť zmluvu?
Neviete ako sa zachová resp. aké sú možnosti?
(V práci za mňa zoberú zatiaľ len náhradu a rátajú so mnou aj po materskej a rodičovskej dovolenke, tak mi bolo povedané...)
Katy a R
04.05.11,19:07
§59 Skončenie pracovného pomeru

(1) Pracovný pomer možno skončiť
a) dohodou,
b) výpoveďou,
c) okamžitým skončením,
d) skončením v skúšobnej dobe.
(2) Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby.
Chobot
04.05.11,20:30
Dobrý deň,
chcem sa poradiť. Pracovnú zmluvu mám na dobu určitú od 1.10.2010 a končí k 30.9.2010. K 29.5.2011 nastupujem na materskú dovolenku. Takže pracovná zmluva mi končí počas materskej dovolenky. Môže počas materskej zamestnávateľ so mnou ukončiť pracovný pomer?Alebo som v nejakej ochrannej lehote a musí mi predĺžiť zmluvu?
Neviete ako sa zachová resp. aké sú možnosti?
(V práci za mňa zoberú zatiaľ len náhradu a rátajú so mnou aj po materskej a rodičovskej dovolenke, tak mi bolo povedané...)

Ak ti do konca septembra nepredĺžia prac. zmluvu, tak PP ti skončí k 1.10.2011. Zmluvu ti nemusia predĺžiť.