feriva
05.05.11,12:48
Dobrý deň, dostala som od krstnej kefírovú hubu. Používam ju každé ráno, chutí mi. Chcem však vedieť či nemáte s ňou nejaké negatívne skúsenosti. Na internete nachádzam, len pozitíva. Poznáte zo svojho okolia alebo aj sami na sebe negatívne účinky?Môžem si poškodiť zdravie ak by som to dlhodobo pila?ďakujem.
Zvalik
05.05.11,10:54
ja som pila zakysanku z tibetskej huby asi tak rok, ale žiadne negatíva som nezistila. Chutila mi, ale potom vyhrala moja lenivosť:o a prestala som. Sesternica to nemohla ani cítiť jej bolo špatne len čo ju ochutnala a pritom zakysanku - kefíf normálne pije. takže asi závisí všetko od toho či Ti to chutí alebo nie. :)
jozefp51
07.06.11,17:31
Používam kefír z huby už takmer rok, ale žiadne negatíva som doposiaľ nezistil. Veľa ľudí si kupuje v obchodoch kefír, ktorý sa robí pomocou práškov a je zrejme aj upravený tak, aby dlhšie vydržal. Tak prečo by mal mať negatívne účinky kefír, ktorý sa vyrobí pomocou kefírovej huby.
terezamaria
07.06.11,19:05
Nepoznám negatíva. Pili sme ju i s kamarátkou asi pol roka, veľmi nám chutila po nakysnutí i schladená. Je pravda, že musí byť v domácnosti stále mlieko, aby ju bolo každý deň čím zalievať.
Pokiaľ sa dodržia všetky hygienické zásady, je pitie tibetského kefíru úplne bezproblémové.

http://radynavody.sk/tibetska-huba-clanok
alabut
08.06.11,05:49
Dokazem to zrno vypestovat z kupeneho kefiru?
terezamaria
08.06.11,06:10
Nie, musí Ti to niekto poslať.
Janiela
06.08.13,05:26
Tiež dlhšiu dobu pijem kefír z tibetskej huby, mala som aj kryštáliky.
Zaujímalo by ma, či už si to niekto aj ochutil a čím.
jozefp51
19.11.13,12:35
V podstate ho môžete ochutiť čímkoľvek, med, džem, rôzne ovocie, avokádo. Môžete si urobiť s hocičím na spôsob kokteilu.
Janiela
24.11.13,08:24
áno, žačala somtotakto dochucovať. ďakujem