gabika.mato
09.05.11,10:50
Ahojte. Neviete mi poradiť čo znamená vizuálno-retenčné schopnosti podpriemer a čo znamená osobnosť premorbidne akcentovaná v afektivite? Ale nejaký link kde by som sa dozvedela viac? Za každú odpoveď ďakujem:)
buchač
09.05.11,09:51
Ahojte. Neviete mi poradiť čo znamená vizuálno-retenčné schopnosti podpriemer a čo znamená osobnosť premorbidne akcentovaná v afektivite? Ale nejaký link kde by som sa dozvedela viac? Za každú odpoveď ďakujem:)

Vizuálno-retenčné schopnosti - podpriemer

Vizuálny - týkajúci sa zrakového vnímania, pozorovaný okom
Retenčný - schopnosť podržať si niečo v pamäti, schopnosť zapamätať si;

Premorbidne akcentovaná v afektivite

Premorbidný - objavujúci sa pred nástupom choroby
Akcentovaný - je jedinec , ktorý má zvýraznenú určitú vlastnosť , no nie je v konflikte so spoločnosťou
Afektivita - je súhrn afektov, najmä individuálnych zvláštností afektívnych reakcií, či súhrn citového života (emócií, citov, vášní atď.) vôbec u jedného a toho istého jedinca.


Ale to sú len výrazy , ktoré vysvetľujú len význam slov , no súvislosti len doktor vie ...takto sa to proste nedá .
legolas
09.05.11,10:56
Vizuálno-retenčné schopnosti - podpriemer

Vizuálny - týkajúci sa zrakového vnímania, pozorovaný okom
Retenčný - schopnosť podržať si niečo v pamäti, schopnosť zapamätať si;

Premorbidne akcentovaná v afektivite

Premorbidný - objavujúci sa pred nástupom choroby
Afektivita - je súhrn afektov, najmä individuálnych zvláštností afektívnych reakcií, či súhrn citového života (emócií, citov, vášní atď.) vôbec u jedného a toho istého jedincamali vysvetliť polopatický po určení diagnózy...smyslím i, že ak sa to týka dieťaťa, alebo jej blízkej osoby, tak jej to


Ale to sú len výrazy , ktoré vysvetľujú len význam slov , no súvislosti len doktor vie ...takto sa to proste nedá .

..neviem, ale to si jej preložil len cudzie slová, ktoré nezahrňajú to, čo by ona chcela vedieť..:rolleyes:
buchač
09.05.11,11:01
...
...


Ale to sú len výrazy , ktoré vysvetľujú len význam slov , no súvislosti len doktor vie ...takto sa to proste nedá .


..neviem, ale to si jej preložil len cudzie slová, ktoré nezahrňajú to, čo by ona chcela vedieť..:rolleyes:
Tvrdím snáď niečo iné ???????????
Respektíve Ty si snáď trúfneš na vysvetlenie ...???

Povedzme , že sa jedná o osobu , ktorá má podpriemernú schopnosť si zapamätať niečo vizuálne .
Zároveň sa osoba prejavuje pred prepuknutím choroby príznakmi afektívnych reakcií , ktoré však nie sú v rozpore so spoločnosťou ...

Povedzme že ja si to takto vysvetľujem ...
...he , čo ja by som všetko chcel vedieť ...;)
Zimama
09.05.11,11:33
Tvrdím snáď niečo iné ???????????
...he , čo ja by som všetko chcel vedieť ...;)

Juraj, podľa mňa si to vystihol perfektne...! :)
Možno po sformulovaní do "súvislých viet" by to mohlo byť niečo ako: schopnosť zapamätať si to, čo dotyčná osoba vníma zrakom, je podpriemerná (v podstate asi zraková pamäť) / osobnosť zvýšene reagujúca emocionálne (citovo) ešte pred vypuknutím choroby (alebo určitých symptómov).
(Nie som klinický psychológ, a okrem toho celkové súvislosti by boli jasné len po prečítaní celej správy...)

To gabika.mato: to sa s Vami po vyšetrení nikto neporozprával, že ako to dopadlo? :confused:
legolas
09.05.11,17:46
.. nech Gabika napíše o koho sa to jedná a potom sa o tom môžeme baviť, každý si to môže vysvetľovať inač..